Най-големият сайт за бойни спортове

       

Боксови Ръкавици

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Re: Боксови Ръкавици

  0     Мнениеот KCD2 на 28 Мар 2018, 15:47

lutador написа:
sparatok написа:Аз също ползвам "доминатор". Доволен съм, кожата е супер здрава и са удобни. Единствено , което отчитам като минус е , че спаринг партньор и често се оплакват че са много твърди, в сравнение с други марки.

Тук вече зависи дали ръкавиците са нови и дали се ползват само за спаринг. Когато се използват само за спаринг можеш да изкараш от 2 години на горе с тях. Но ако ги ползваш и за чувал, това вече е друга бира. Тогава ръкавиците се захабяват по-лесно и се омекотяват. Което значи, че няма да са толкова твърди при спаринг.

При мен пък се получи обратния ефект.В началото ползвах едни ръкавици за всичко и до такава степен се сби пяната от блъскане по чувала,че после на спаринг бяха като дървени.Много корави.
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Боксови Ръкавици

  0     Мнениеот sparatok на 29 Мар 2018, 11:08

Никога не ползвам едни и същи ръкавици за спаринг и за чувал. Все пак уважавам момчетата ,с които тренирам. Най вероятно проблема се дължи на това , че са сравнително нови. Иначе имам Стинг , с който блъскам по чувалите , на две години са и са доста меки. Просто са от изкуствена кожа и се нацепиха вече. Но и от тях също съм доволен.
sparatok
sparatok
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юни 2015, 11:51
Град: Capua

Re: Боксови Ръкавици

  0     Мнениеот Koshmara на 29 Мар 2018, 11:43

Първите ми впечатления са че ръкавиците са доста удобни и изглеждат здрави. Единствения минус за мен е със закрепването защото не мога да го затегна достатъчно за да ми захване китката здраво. Но иначе за спаринг и лапи ръкавиците са повече от добри за цената :)
Koshmara
Koshmara
 
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Яну 2018, 15:44
Град: Казанлък

Re: Боксови Ръкавици

  0     Мнениеот KCD2 на 29 Мар 2018, 14:47

sparatok написа:Никога не ползвам едни и същи ръкавици за спаринг и за чувал. Все пак уважавам момчетата ,с които тренирам. Най вероятно проблема се дължи на това , че са сравнително нови. Иначе имам Стинг , с който блъскам по чувалите , на две години са и са доста меки. Просто са от изкуствена кожа и се нацепиха вече. Но и от тях също съм доволен.

Е аз спрях на втория спраринг с тях,след като един пич се оплака че наистина са корави и още на следващата бях с нови.
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Боксови Ръкавици

  0     Мнениеот sparatok на 29 Мар 2018, 17:50

KCD2 написа:
sparatok написа:Никога не ползвам едни и същи ръкавици за спаринг и за чувал. Все пак уважавам момчетата ,с които тренирам. Най вероятно проблема се дължи на това , че са сравнително нови. Иначе имам Стинг , с който блъскам по чувалите , на две години са и са доста меки. Просто са от изкуствена кожа и се нацепиха вече. Но и от тях също съм доволен.

Е аз спрях на втория спраринг с тях,след като един пич се оплака че наистина са корави и още на следващата бях с нови.

Така принципно е най добре.
Но все пак не съдя никой. Има момчета с ограничени финансови възможности и немогат да си позволят два чифта ръкавици. Тях ги разбирам. Но има и такива , на които не им дреме за другите. На такива им отказвам спаринг. Виждал съм как блъскт по крушата и правят бърпита със свито юмруци и после влиза в ринга. И това хора с възможности.
sparatok
sparatok
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юни 2015, 11:51
Град: Capua

Re: Боксови Ръкавици

  0     Мнениеот KCD2 на 29 Мар 2018, 22:01

sparatok написа:
KCD2 написа:
sparatok написа:Никога не ползвам едни и същи ръкавици за спаринг и за чувал. Все пак уважавам момчетата ,с които тренирам. Най вероятно проблема се дължи на това , че са сравнително нови. Иначе имам Стинг , с който блъскам по чувалите , на две години са и са доста меки. Просто са от изкуствена кожа и се нацепиха вече. Но и от тях също съм доволен.

Е аз спрях на втория спраринг с тях,след като един пич се оплака че наистина са корави и още на следващата бях с нови.

Така принципно е най добре.
Но все пак не съдя никой. Има момчета с ограничени финансови възможности и немогат да си позволят два чифта ръкавици. Тях ги разбирам. Но има и такива , на които не им дреме за другите. На такива им отказвам спаринг. Виждал съм как блъскт по крушата и правят бърпита със свито юмруци и после влиза в ринга. И това хора с възможности.

Ами когато един човек тренира с грешната нагласа...това е най-зле.Много са такива дето тренират за да се правят на големи по дискотеките,но такива съм виждал най-тежко да си патят.
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Боксови Ръкавици

  0     Мнениеот lutador на 30 Мар 2018, 13:48

Koshmara написа:Първите ми впечатления са че ръкавиците са доста удобни и изглеждат здрави. Единствения минус за мен е със закрепването защото не мога да го затегна достатъчно за да ми захване китката здраво. Но иначе за спаринг и лапи ръкавиците са повече от добри за цената :)

Слагай бинтове дори и на спаринг. Важно е да се пазят китките. Имах много ядове с тях, понеже ходих и на фитнес и го бях закъсал. Бинтовете са неизменна част от екипировката на трениращия. Затягай ги хубаво около китката и така ще е по-плътно като сложиш ръкавиците.
Аватар
lutador
 
Мнения: 53
Регистриран на: 13 Авг 2014, 22:12
Град: София

Re: Боксови Ръкавици

  0     Мнениеот Koshmara на 01 Апр 2018, 13:09

lutador написа:
Koshmara написа:Първите ми впечатления са че ръкавиците са доста удобни и изглеждат здрави. Единствения минус за мен е със закрепването защото не мога да го затегна достатъчно за да ми захване китката здраво. Но иначе за спаринг и лапи ръкавиците са повече от добри за цената :)

Слагай бинтове дори и на спаринг. Важно е да се пазят китките. Имах много ядове с тях, понеже ходих и на фитнес и го бях закъсал. Бинтовете са неизменна част от екипировката на трениращия. Затягай ги хубаво около китката и така ще е по-плътно като сложиш ръкавиците.

Аз си слагам бинтове просто имах предвид че не може да се опъне до степен че да захване много здраво. Може и да ми се струва защото старите ми ръкавици имаха затягане с ластична лента.
Koshmara
Koshmara
 
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Яну 2018, 15:44
Град: Казанлък

Re: Боксови Ръкавици

  0     Мнениеот Koshmara на 28 Апр 2018, 22:00

Колеги, помощ! Направих си круша от гуми(доста твърда) и ми трябват ръкавици за чувал. Днес реших да и се порадвам с мойте ръкавици, но при силните удари изпитвах болка. Какви ръкавици и колко унций да взема че да не се усеща твърдостта толкова?
Koshmara
Koshmara
 
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Яну 2018, 15:44
Град: Казанлък

Re: Боксови Ръкавици

  0     Мнениеот Ilinden на 28 Апр 2018, 23:01

Аз имам Доминатор Самурай,16 унции,носени са 5 пъти и миришат на ново,яко имаш интерес - 50лв.
Аватар
Ilinden
 
Мнения: 119
Регистриран на: 18 Мар 2012, 11:36
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта