Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кога да започна със спаринг в бокса?

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Кога да започна със спаринг в бокса?

  0     Мнениеот Sirius9 на 23 Ное 2017, 11:22

Здравейте,
Тренирам бокс от около 3 месеца. Преди 6 години съм тренирал за около 5 - 6 месеца.
Въпроса ми е дали на този етап е удачно да тренирам сапринг?
На нялколко тренирвки се вклчих в спаринг който бешше разделен на условия и свобдно накарая. Усещането ми е че все още техниката ми куца и това се вижа ясно в сапринга. От друга страна обаче спаринга ми помага за да напредна. Или поне така си мисля.
В момента съм решил да не игряа спаринг поне няколко месеца докато не почна да правя нещата чисти, правилни и максимално бързо. Въпроса е, дали това е правилното или по-добре да вкарам малко сапринг?
Sirius9
Sirius9
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Фев 2017, 14:20
Град: София

Re: Кога да започна със спаринг в бокса?

  0     Мнениеот jamski на 23 Ное 2017, 11:46

Техниката (като чисти движения на ударите)се учи извън спаринга, и после се нагажда в самият спаринг където е реално най-важно, но и най-трудна да я приложиш. Ако ти куцат правите, крушетата, ъперкъти, тренирай си ги отделно. Но отклони, ескиважи, тайминг и дистанция реално и приложимо , според мене можеш да научиш само в спаринг. Имам предвид да ги прилагаш наистина защото ти можеш да си правиш ескиважи в shadow, ама те ще просто движения, трябва да ги нагласиш да работят наистина в спарингът. И ти препоръчвам в началото да правиш спаринги или с хора на твоето ниво, или с наистина опитни хора които да те пазят все пак, а не да ти разбият носа на първия спаринг.
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Кога да започна със спаринг в бокса?

  0     Мнениеот Sirius9 на 23 Ное 2017, 13:38

Много благодаря за отговора. Изясниха се доста неща.
Това с инцидента вече се случи. Определено ще избирам с кой да играя.
Sirius9
Sirius9
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Фев 2017, 14:20
Град: София

Re: Кога да започна със спаринг в бокса?

  0     Мнениеот Боян29 на 24 Ное 2017, 10:02

Аз започнах със спарингите още на 2-рия месец след като започнах да тренирам и предпочитах повече спаринги отколкото на боксовия чувал. В началото си мислех, че нищо не се получава от спарингите, ама се оказа че защитата ми куца доста яко. Чрез тях я поразвих донякъде, но пък всички от отбора са точни момчета и се пазим взаимно, като след спаринга си разяснявахме кое, къде и как бъркаме и на следващия път отработвахме тези неща. Така, че спрямо отбора, в който тренираш си прецени кога ще си готов за спаринги, защото от тях се научават най-много нещата ;)
Аватар
Боян29
 
Мнения: 55
Регистриран на: 20 Яну 2017, 00:56
Град: Нови пазар


Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта