Най-големият сайт за бойни спортове

       

Бокс или Кик Бокс ?

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Бокс или Кик Бокс ?

  0     Мнениеот Swider97 на 21 Мар 2017, 19:54

Здравейте, решил съм да започна да тренирам Бокс или Кик Бокс индивидуално с треньор. Проблема е, че преди 3 години бях скъсал връзки, но се възстанових добре и си продължих да спортувам активно. Нямам проблеми с движение или болки в крака, но самият мускул на оперираният ми крак е малко по слаб. Въпроса ми е, дали ще е проблем това в Кикбокса ? Също така мисля да започна в Славия. Кажете мнение за Красимир Чолаков по бокс и съответно Емил Младенов по Кик Бокс :) ? Благодаря предварително.
Swider97
Swider97
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Мар 2017, 19:50
Град: Sofiq

Re: Бокс или Кик Бокс ?

  0     Мнениеот Боян29 на 23 Мар 2017, 11:39

Здравей колега. Преди няколко години тренирах муай тай, но си контузих рамото и бях аут 3 години от спорта като цяло. От януари тази година тренирам кик бокс и си правя физически упражнения когато не мога да отида и се чувствам по-добре отколкото като не тренирах нищо. От време на време получавам болки в рамото, това е напълно нормално, но в случай че или се претоваря или ако го изложа на студено (течения и т.н.). Относно мускула - и на мен рамената ми изостанаха поради това, че ги пазех и гледах да не ги натоварвам допълнително, но от началото на този месец започнах лека полека да ги натоварвам и мисля, че скоро ще настигнат останалите. Мнения относно треньорите не мога да ти дам, но няма да имаш проблеми в кик бокса. И на мен десния ми крак е по-малко развит от левия, понеже главно ритам с левия крак, но откакто започнах отново да тренирам използвам десния като основен и мисля, че и при тях ще постигна еднаквост скоро. Дано съм бил полезен, поздрави
Аватар
Боян29
 
Мнения: 55
Регистриран на: 20 Яну 2017, 00:56
Град: Нови пазар

Re: Бокс или Кик Бокс ?

  0     Мнениеот jivizdravi1 на 24 Авг 2023, 21:06

Тук е обяснено защо е по-добре кикбокс
https://jivi-zdravi.com/zahsto-trenirame-kickbox
jivizdravi1
jivizdravi1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Авг 2023, 19:43
Град: Varna


Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта