Най-големият сайт за бойни спортове

       

Как поддържате форма ?

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Как поддържате форма ?

  0     Мнениеот Боян29 на 17 Мар 2017, 22:46

Здравейте колеги, интересно ми е всеки трениращ тук, който пропусне тренировка примерно или както съм аз в случая - отсъствам за по месец и половина, как поддържате форма ? Примерно когато съм на кораба си нося тренировъчните ластици и правя следното:
- загрявка - разтягане, подскоци и другите загрявъчни упражнения
- кръгова тренировка с ластици (4 рунда х клек, флайс, гребане, раменни преси, бицепсово сгъване, трицепс, коремни преси ) като упражненията ги правя в супер серия (без почивка между упражненията), а когато направя всички упражнения почивам 1 минута и започвам отново. Темпото е максималното, което позволява за чисто изпълнение на упражнението.
- 2-3 рунда бой сянка
- 30 лицеви, 40 коремни преси, 30 кофички - пак в супер серия, само че 3 рунда, а почивката е по 3 минути между кръг

А когато съм си вкъщи и ми се наложи да пропусна тренировка или в дните между тренировките когато преливам от енергия (разполагам с лостове, тежести и боксова круша):
- загрявка
- силова тренировка (клек, лежанка, гребане, раменни преси, бицепсово, мъртва тяга, коремни преси - всичко по 3 серии с 8-10 повторения, килограмите според това с колко мога да довърша сериите)
- 3 рунда бой по чувала (1 бокс, 1 ритници, 1 смесен)
- бърпита с набирания - 3 серии х 15 повторения
Аватар
Боян29
 
Мнения: 55
Регистриран на: 20 Яну 2017, 00:56
Град: Нови пазар

Re: Как поддържате форма ?

  0     Мнениеот doktora70 на 17 Мар 2017, 23:25

Боцмане - не съм ползвал ластици, но до колкото съм чувал доста успешно заместват тежестите, дори били по-добре от към контузии и пазят кръста, който не е в такова голямо напрежение! Дефакто ти не пропускаш тренировка(физическата), а направо си я правиш!
Имам един въпрос извън темата - имате ли жени на кораба? На кораба имате ли барче да си пийвате или ресторантче за банкет?
Аватар
doktora70
 
Мнения: 461
Регистриран на: 18 Сеп 2015, 21:56

Re: Как поддържате форма ?

  0     Мнениеот Боян29 на 17 Мар 2017, 23:35

Първо не съм Боцман :D Ами аз съм на товарен кораб и сме само мъже, барче няма, но има салет (столова) където можем да седнем да пийнем по нещо, да погледаме телевизия и да полафим. Иначе по темата - наистина ластиците са добри, но ми идват малко слаби с най-твърдия правя по 20 повторение на упражнение преди да ми се запалят мускулите, освен раменните преси - там използвам почти най-слабия, понеже имам стара контузия и се пазя поне в силовите упражнения да не прецакам нещо пак.
След редакцията - иначе се натоварвам доволно - поради бързото темпо и малката почивка. Преди 2 часа свърших тренировката, ударих един душ и сега пия биричка и се чувствам като прероден.
Аватар
Боян29
 
Мнения: 55
Регистриран на: 20 Яну 2017, 00:56
Град: Нови пазар

Re: Как поддържате форма ?

  0     Мнениеот doktora70 на 17 Мар 2017, 23:47

Ластиците не можеш ли да ги комбинираш заедно , примерно двата най-дебели заедно да ги дърпаш/разпъваш?
И пак извън темата: Като спирате на пристанище слизате ли от кораба? Взимате ли платени пантерки кубинки, индианки, бразилки, негърки, виетнамки? Разкажи че ми е интересно! И къде плавате по море или в океан - до какви дестинации?
Аватар
doktora70
 
Мнения: 461
Регистриран на: 18 Сеп 2015, 21:56

Re: Как поддържате форма ?

  0     Мнениеот Боян29 на 17 Мар 2017, 23:57

Ами по принцип мога да ги комбинирам и това ми дойде на акъла след като свърших с тренировката :D краищата на ластиците са с карабини, еднаква дължина са, а дръжките са с халки и ще стане този начин.

Иначе според зависи в кое пристанище си - примерно миналата година бях в Израел - по пристанището се разхождаха войници с калашници и въпреки, че имахме пропуски никой не слезе от кораба :DD Иначе на всяко морско пристанище има т.нар Seaman club, където си има платени момичета и си като в бутиков магазин - избираш си, тя идва на твоята маса ако искаш я черпиш, ако искаш не, после в края на вечерта се качвате в хотелската част, свършвате си работата, олекваш със 100$ и поживо по здраво се прибираш на кораба хаха :DD Сега в момента плавам само в Черно море, но допреди 1 година бях на т.нар "дълга линия" - никога не е ясно в коя държава ще те пратят, какъв товар ще карате и т.н.
Аватар
Боян29
 
Мнения: 55
Регистриран на: 20 Яну 2017, 00:56
Град: Нови пазар

Re: Как поддържате форма ?

  0     Мнениеот Каньо на 18 Мар 2017, 17:55

Бояне интересна тема.
Аз ползвам ластици,зависи от целта ми,като в повечето случаи за загрявка,а ако не съм тренирал дълго време,първата седмица е само с ластици и собствено тегло упражнения.
Относно самите ластици негледсй твърдостта...ако искаш по голямо натоварване избирай ластици с килограми ,хубавите ластици ги изчисляват на база какви килограми натоварване издържат,така че има ластици които ще те накарат да се чувдтваш безпомощен докато свикнеш.
Аватар
Каньо
 
Мнения: 568
Регистриран на: 28 Дек 2014, 23:18
Град: Провадия

Re: Как поддържате форма ?

  0     Мнениеот doktora70 на 18 Мар 2017, 18:19

Абе много хора ги хвалят тези ластици за физически упражнения - само не разбрах дали говорим за едно и също нещо! Тези цветните с различна дебелина нали?
Боцмане - какви жени си клатил като си плавал с кораба? Пробвал ли си с негърка, азиатка, индианка, латино? Малки, дърти, слаби, дебели? Кажи бе човек стига си криел - кажи някой по-атрактивен случай , нещо на някоя палма, на остров, в джунглата, зад някой контейнер на пристанището! Все нещо интересно ще се е случило! Не че ме интересува кой знае колко, просто ми е интересно какви са приключенията по света на параходчиите! Имах един познат като се върнеше разправяше по цели вечери за приключенията си в Южна Америка в Азия, в Африка!
Аватар
doktora70
 
Мнения: 461
Регистриран на: 18 Сеп 2015, 21:56

Re: Как поддържате форма ?

  0     Мнениеот Боян29 на 18 Мар 2017, 19:10

Ами най-фрапиращия случай, който съм имал беше в Мариупол /Украйна/. Чаках един колега пред магазина, защото аз напълних раницата преди него и докато пуша дойде едно девойче, леко подпийнала и ми говори някакви неща,аз разбрах доста малко от това което каза - иска ми цигара. След като и дадах цигара тя седна до мене на пейката и нещо си плямпаше и направи жест за пари - искаше ми 100 гривни, а 100 гривни тогава бяха около 10-тина лева, сега мисля че са по-малко. И аз понеже имах останали, а на другия ден сутринта щяхме да тръгваме и нямаше да ми трябват и дадох малко над 120. Тя се усмихна, влезе в магазина и купи водка, която изпихме двамата на пейката. Моя човек си замина и мене малко ме хвана шубето понеже точно тогава бяха започнали да се бият яката на кримския полуостров и из целия град имаше въоръжени войници, а аз съм някакъв чужденец. Казах й, че заминавам на кораба понеже стана късно, а тя ме дръпна за ръката и ми каза нещо от сорта на "докато не се отплатя никъде няма да ходиш" или поне аз така го разбрах - скаран съм с руския/украинския. И ме дръпна на тъмно и буквално си ме изчука. Е такъв секс не бях правил дотогава, а и още не съм, но най-интересното беше, че минаха двама войници, видяха ни и се засмяха и продължиха, а аз тогава щях да припадна :D И така общо взето, още помня Настя и ако някой ден отида пак в Мариупол обезателно ще я потърся :D

Относно ластиците - на цветове са с различна дебелина, казах твърдост поради това, че се разпъват с различно усилие. Иначе са подредени по цветове - от най-"мекия" до най-"твърдия" са така - жълт, зелен, червен, син, черен. Не знам дали са качествени, но ги купих за 40 лева от един сайт, мога да дам линк ако има някой заинтересован
Аватар
Боян29
 
Мнения: 55
Регистриран на: 20 Яну 2017, 00:56
Град: Нови пазар

Re: Как поддържате форма ?

  0     Мнениеот jamski на 19 Мар 2017, 12:12

И аз имам такива ластици, взимам ги като ходя на село. Иначе както не веднъж съм казал, за ММА и други бойни спортове за мене кросфит комплексите, и като цяло кондиционните комплекси са безценни. Ще ви дам един примерен не много натоварващ които го пуснаха от игрите в Америка.

https://www.youtube.com/watch?v=ufUKkrH03rE

и една друга алтернатива

https://www.youtube.com/watch?v=0zCzaAFaYm8&t=321s
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Как поддържате форма ?

  0     Мнениеот Боян29 на 19 Мар 2017, 13:20

Jamski това, което най-много ми харесва в кросфита е разнообразността, но като цяло не мога да правя комплексите докато съм на кораба - нямам къде да бягам освен бягане с препятствия между вагоните хаха :DD иначе ето тук всеки ден постват различна програма, по която може да се тренира:
https://www.crossfit.com/workout/
а ето тук давам линк за екселски файл с около 30 различни комплекса, като файла е също като дневник където може да си записваш с какво време си направил комплекса или колко кръга си направил от комплекса за определеното време:
http://board.crossfit.com/attachment.php?attachmentid=1510&d=1205902180
Аватар
Боян29
 
Мнения: 55
Регистриран на: 20 Яну 2017, 00:56
Град: Нови пазар

Следваща

Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron