Най-големият сайт за бойни спортове

       

Бокс - обща дискусия.

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Бокс - обща дискусия.

  0     Мнениеот Кървавия на 12 Яну 2017, 17:17

Тъй като сайта общо взето е на 90 процента ориентиран към ММА,бих искал да направя тази тема с идеята надълго и нашироко да се обсъжда свободно бокса и нещата свързани с него.Друг мотив,с който създавам темата е,че боксово ориентираната информация в сайта е твърде оскъдна,но четейки коментарите в актуалните и архивните теми ми става ясно,че в сайта има потребители,които освен,че са почитатели на бокса,също така и са доста компетентни..та нещата,които би ми било интересно да се дискутират в темата е история на бокса,видовете организации/титли,различните боксови школи,дискусии свързани със съпоставянето на един боксьор срещу друг и така нататък.
Кървавия
Кървавия
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Яну 2017, 10:27
Град: София

Re: Бокс - обща дискусия.

  0     Мнениеот NBT на 19 Яну 2017, 23:31

Много въпроси задаваш на веднъж ;)
Аватар
NBT
 
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Май 2014, 22:53
Град: London

Re: Бокс - обща дискусия.

  0     Мнениеот Кървавия на 19 Яну 2017, 23:46

Жаден съм за знания,интересни са ми различните мнения пък и ти ми утоляваш жаждата.
Кървавия
Кървавия
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Яну 2017, 10:27
Град: София

Re: Бокс - обща дискусия.

  0     Мнениеот Кървавия на 19 Яну 2017, 23:48

Как би коментирал ударната мощ на Роки Марчиано и факта,че остава непобеден в тежка категория на фона на това,че е бил 82-83 кг ?
Кървавия
Кървавия
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Яну 2017, 10:27
Град: София

Re: Бокс - обща дискусия.

  0     Мнениеот NBT на 19 Яну 2017, 23:56

Как да ти кажа в тая ера на бокса по-техничните и по пъргави боксьори са били направо непобедими.Марчиано е тренирал бокс за да отбива други задължения в казармата ако не се лъжа.Джак Демси също не е бил кой знае какъв тежко атлет и той ги е правел смешни същото важи и за Али.Шугарей Робинсън и той е почнал от много леките категории е се е боксирал до полутежка ако не се лъжа.Ако си на ти с английския винаги може да се образоваш малко повече от туба има доста прилични канали където правят разбивки на мачове,анализи коментират стиловете итн.
Аватар
NBT
 
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Май 2014, 22:53
Град: London

Re: Бокс - обща дискусия.

  0     Мнениеот doktora70 на 20 Яну 2017, 00:30

Трябва да е ясно на всички любители на този спорт, че професионалния бокс е на първо място бизнес и после спорт! Там където играят много пари, случайни неща няма! Правилата се определят не от спортна, а от финансова гледна точка! На върха не винаги е най-добрия, а най-удобния и този който докарва най-много! Всичко е режисирано и зорко контролирано от тези които държат този бизнес - изкуствен рейтинг, подбиране на противници, прием на допинг, послушни съдии и други ! В доста отношения профи бокса може да се сравни с кеча - с тази разлика че в съвременния кеч ударите не са реалистични, а само имитация на такива!
Аватар
doktora70
 
Мнения: 461
Регистриран на: 18 Сеп 2015, 21:56

Re: Бокс - обща дискусия.

  0     Мнениеот NBT на 20 Яну 2017, 00:45

Профи бокса няма нищо общо със съвременния кеч бокса не е само една голяма организация.Бокса е много по-голяма помия защото трябва първо да си медиен любимец,второ да имаш някакъв персонаж,трето добър промотурски екип.Мога да ти давам примери до утре където шампиона кляка на условията на А-страната или се налага да се овакантява титла защото никой не иска да се бие с даден шампион.Наприер Еръл Спенс е задължителен опонент на Кел Брук и цървула казва ама кой е Спенс да се бия с него той е поредния Джеф Лейси никой не го знаел в УК дрън дрън,а всеки знае другите му задължителни опоненти Франки Габин,Жо Жо Ден и Кевин Бизиер.Ама иска да се боксира с Амир Хан или Мани Пакиао.
Аватар
NBT
 
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Май 2014, 22:53
Град: London

Re: Бокс - обща дискусия.

  0     Мнениеот Кървавия на 20 Яну 2017, 18:53

Аз всъщтност до съвсем скоро тънех в заблудата,че професионалния бокс не е до чак толкова голяма степен бизнес..а той си е СТОПРОЦЕНТА бизнес и ужасното е,че развоя на мачовете не го решават боксьорите.А наистина до скоро твърдо стисках зъби да не го повярвам това.Даже един треньор в боксовия ''Левски'' се беше изразил по следния начин :
''Професионалния бокс е страшна педеращина,истината е в европейско,в световно и в Олимпийски игри,не че там няма шмекерии,но в профи бокса всичко е пари''.
Кървавия
Кървавия
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Яну 2017, 10:27
Град: София

Re: Бокс - обща дискусия.

  0     Мнениеот NBT на 20 Яну 2017, 19:14

Ами педерастия пълна е ако си при големите риби има мачове за тебе ТВ време итн.Но ако си в малка промоция като например Андраде и си талантлив много всички те заобикалят.Момчето беше шампион и му отнеха титлата защото никой не искаше да се боксира с него.След това я дадоха на тоя Лиам Смит който я загуби от Канело.А оня докато беше шампион той ги предизвикваше да си защитава титлата а не обратното претендента да настоява.Ригондо и той така беше взе титлата на Донаера оня отиде чак в горната категория защото му било трудно да сваля до старата Уолтърс го приспа и се върна в същата категория.Промоуторските игри са големи в профи бокса както и телевизиите имат ясни любимци.
Аватар
NBT
 
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Май 2014, 22:53
Град: London

Re: Бокс - обща дискусия.

  0     Мнениеот Кървавия на 20 Яну 2017, 21:23

Наистина съм впечатлен от познанията ти в боксовата материя и искам да ти изкажа благодарности за факта,че ми отдели внимание и време за разяснения..искам да те питам и нещо друго по лично твоя преценка - според теб 19 години късна възраст ли е за започване на бокс с ъс състезателни амбиции..интересува ме лично твоята преценка..дали е изпуснато времето за усвояване на основите боксови компоненти и дали при започване на тренировки на тази възраст съществуват шансове,ако не за печеле,то поне за достигане до най-високите ешелони на аматьорските турнири..говоря за световно,европейско и т.н..естествено всичко това слеед поне 6-7 години активни тренировки.
Кървавия
Кървавия
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Яну 2017, 10:27
Град: София

Следваща

Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron