Най-големият сайт за бойни спортове

       

Притеснение при спаринг

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Притеснение при спаринг

  0     Мнениеот mrshadooww на 08 Юни 2016, 21:00

Здравейте!

За първи път пиша във форума, а причината е казана в заглавието.

Тренирам от 3 седмици, да, знам, че е малко, но искам да знам как да оправя проблема. Та започвам спаринга и като се бием, ако противника е по-добър от мен ме е страх да го ударя и просто забравям всичко, което са ме учили... отпуснат ми е гарда, крачките ми са зле, отклони и скиважи забравям да правя и просто всеедно се бия по инстинкт, а не на каквото са ме научили

Надявам се да няма много подигравки...
mrshadooww
mrshadooww
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Май 2016, 21:44
Град: София

Re: Притеснение при спаринг

  0     Мнениеот worldworrior на 08 Юни 2016, 21:28

С времето и тренировките,ще се притесняваш все по-малко. Всеки се е страхувал на първите си спаринги но пък като поемеш някой друг удар и потренираш някой друг месец,няма да те е страх
NEVER SURENDER !!!!
Аватар
worldworrior
 
Мнения: 115
Регистриран на: 16 Юни 2015, 13:10
Град: ihtiman

Re: Притеснение при спаринг

  0     Мнениеот mrshadooww на 08 Юни 2016, 21:33

Също така си затварям очите много, когато удрям или ме удрят... Това също е голям проблем
mrshadooww
mrshadooww
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Май 2016, 21:44
Град: София

Re: Притеснение при спаринг

  1     Мнениеот Каньо на 08 Юни 2016, 23:19

За първи път пишеш,сигурно и за последен.И да те бъзикат кво ти пука.Тук само гейчета,евреи,чуждопоклоници ....с времето и тренировките,ще си изградиш рефлекс да не мигаш,по принцип ,когато се бие човек,дали тренировка,професионален двубой или махленски бой ,един човек ,никога не трябва да затваря очи.Нормално е да се притесняваш,адреналина да е в повече.Не се тревожи всичко с времето.Просто се иска постоянство.
Аватар
Каньо
 
Мнения: 568
Регистриран на: 28 Дек 2014, 23:18
Град: Провадия

Re: Притеснение при спаринг

  1     Мнениеот jamski на 11 Юни 2016, 14:30

Ами с времето минава, но при мене беше по различно. Като се тренирах сам(което беше още в тийн годините ми) и си правих спарингите сам резултатите ми бяха доста добри нямах загуба срещу всякакви опоненти, като влезнах в залата непрекъснато ми казваха какво да не правя, и оттам блокирах и станах боксува круша, реално не надделях над нито един опонент в залата. Та за спарингите сам си разработих техники които ми помагат бая, преди всичко е тайминга дистанцията и footworka. Не ги ли усетиш тия неща трудно ще ти премине и страха от удари и тяхната поносимост.
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Притеснение при спаринг

  0     Мнениеот българиец на 15 Юни 2016, 21:21

Аз бих ти казал да си тренираш на лапи/падове и спаринг само с треньора или свестен партньор, с умения. Все пак като начинаещ всичко, което описваш е нормално, най-вече защото нямаш нито увереност когато нападаш, нито когато се защитаваш. Евентуално поне каска сложи. И с времето, като добиеш усет, представа и развиеш някаква техника, то ще си дойде по естествен път. Но аз считам за важно в началото да не бъде наплашван и набиван трениращия. Каляването е съвсем друго нещо, макар че боли.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Притеснение при спаринг

  0     Мнениеот vilkata на 16 Юни 2016, 00:23

Аз колко бой изядох докато се науча да държа гарда...Смятам, че за да се научиш, трябва да те ступат, за да имаш реална представа за нещата, защото на състезние, никой няма да те пази.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Притеснение при спаринг

  0     Мнениеот Heat на 17 Юни 2016, 14:22

Според мен е добре да накараш някой да застане пред теб и да почне да ти посяга, без да те удря в началото, просто да посяга, а ти опитвай да не се стряскаш и само гледай ударите, това е за да се отпуснеш, после вече в спаринг след като си успял да се отпуснеш малко, ще можеш и да реагираш на тия удари, защото сега като затвориш очите, дефакто си негов, може да прави каквото иска. Каляването също е важно, в началото е добре да познаваш болката, да претръпнеш, да свикнеш с нея, да разбереш, че не си от стъкло.
Heat
Heat
 
Мнения: 47
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:44
Град: Sofia

Re: Притеснение при спаринг

  0     Мнениеот NBT на 29 Юни 2016, 23:01

За какви спаринги говориш на 3та седмица приятелю.Ти още не можеш да се научиш да мяташ правилно комбинации да си намериш дистанцията и най-вече стила.За какви спаринги си говорите ако питаш лично мене ти трябва още работа да научиш как и на къде да се движиш според противника ти с какъв гард играе а това става лесно с лапи.Аз съм убеден,че за 3 седмици ти нищо не си научил .Друго което бих ти посъветвал да играеш на повече леви/десни прави според зависи какъв гард си отначало и силна ръка да пускаш само ако си убеден,че ще удариш съперника си и,че ще се покриеш бързо или ще направиш отклон отместване или каквото и да е.Но моя съвет е намали спарингте до като не се научиш на елементарните неща.
Аватар
NBT
 
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Май 2014, 22:53
Град: London

Re: Притеснение при спаринг

  0     Мнениеот zombiemod на 18 Окт 2016, 03:22

Братле 3 седмици според мен са ти много малко за спаринг . Ти още не си усвоил нито крачки нито лев - десен нито нищо . Аз когато започвах вярваш или не първия ми спаринг беше на 3тия ми месец . Отначало почти всеки е като теб , нормално е . Както казват колегите с времето идва всичко . Имах подобен проблем само че не ме беше страх че ще ме ударят или че излизам срещу по - добър от мен . Беше ме страх да удрям за да не го нараня и обикновено като вкарвах някой по - силничък удар спирах и се извинявах но с времето разбрах че там не сме на балет а на кикбокс . Всеки ще поеме удари , всеки ще има синини ожулвания и тнт . Неизбежно е . А колкото до затварянето на очите трябва да го корегираш това защото е проблем и то голям . Дръж главата леко наведена на долу и гарда плътно вдигнат също така като нанасяш удари пази брадичката с рамо и ако те е много страх да поемеш удар не връщай назад а влизай в противника така не му позволяваш да разгръща ударите и не му оставяш голям избор освен близък бой може би но в повечето случаи дърпат те назад и тогава ти развивай ударите си . Общо взето подобри си крачките тренирай комбинации включващи отклони и тнт и главата долу гарда горе . Също така както казаха колегите подбирай си партньорите . Колкото по - добър , толкова по - добре за теб . Момчетата ще внимават и ще те пазят докато ако играеш с начинаещ в стремежа си той да се докаже или пък от емоциите дори и страха могат да те контузят като нищо . Това са мои наблюдения и разсъждения . Не съм професионалист но това е което мога да те посъветвам . :) Успех колега .
Аватар
zombiemod
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Яну 2016, 12:44
Град: Vraca


Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта

cron