Най-големият сайт за бойни спортове

       

Бокс без клуб ?

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Бокс без клуб ?

  0     Мнениеот maxp0w3r на 21 Сеп 2013, 22:57

Здравейте, искам да Ви попитам нещо, тъй като питах много хора, които разбират и ми казват, че не може...та исках и с вас да се консултирам...

Живея в малко градче, където няма никакви спортни клубове освен 1-2 фитнеса...отдавна съм запален по бокса (3-4години някъде), но понеже няма треньор, който да ми показва...чудех се ако си купя чувал, круша, лапи и т.н, ще мога ли да си тренирам с един приятел ... упражнения като скачане на въже, бой със сянка, удари с гирички в ръце, бой по чувала и редувания (единия атака другия защита и обратното и така...) ?
Знам, че човек не трябва сам да се учи, защото може да се научи да удря грешно и после да му отнеме много време да го отучи, но все пак няма ли някакъв вариант, ако ще с клипове ?
Последна промяна maxp0w3r на 22 Сеп 2013, 13:00, променена общо 1 път
maxp0w3r
maxp0w3r
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 22:54
Град: Kiten

Re: Бокс без клуб ?

  0     Мнениеот thetroublemaker на 22 Сеп 2013, 12:58

Много трудно приятелю :? Има си много тънкости в бокса,на които може да те научи само треньор...Пак ще имаш някакъв напредък де,но няма да е същото...Поне твоят приятел тренирал ли е ?
thetroublemaker
thetroublemaker
 
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Сеп 2013, 00:47
Град: София

Re: Бокс без клуб ?

  0     Мнениеот maxp0w3r на 22 Сеп 2013, 13:01

Ами мисля, че малко е тренирал преди време. Няма ли шанс да се справя ако гледам клипове с техники, комбинации, защити и т.н ? от пръв поглед не ми изглежда трудно, но като има тънкости както казваш...не знам :(
maxp0w3r
maxp0w3r
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 22:54
Град: Kiten

Re: Бокс без клуб ?

  0     Мнениеот thetroublemaker на 22 Сеп 2013, 13:03

Няма да стане с клипове...Синхронът крака-ръце,трябва да го научиш правилно при треньор.Нямаш ли възможност да ходиш в Бургас/Варна или някъде където има тренировки ?
thetroublemaker
thetroublemaker
 
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Сеп 2013, 00:47
Град: София

Re: Бокс без клуб ?

  0     Мнениеот maxp0w3r на 22 Сеп 2013, 14:39

Ако можех да бях отишъл веднага. Ще мога след 18 годишна възраст, а до тогава ще е хубаво да науча някои неща, защото от доста дълго съм запален и не издържам...одеве удрях стената с ръкавиците, някакви импровизирани комбинации, искам МНОГО да се науча, а явно сам не става...
maxp0w3r
maxp0w3r
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 22:54
Град: Kiten

Re: Бокс без клуб ?

  0     Мнениеот thetroublemaker на 22 Сеп 2013, 17:29

Според мен просто изчакай.Скачай на въже,така ще ти е по-лесно после ;) Вземи си и гирички по 2-3 килограма и прави удари с тях,за да ти заякнат ръцете.
thetroublemaker
thetroublemaker
 
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Сеп 2013, 00:47
Град: София

Re: Бокс без клуб ?

  0     Мнениеот VAm на 22 Сеп 2013, 18:33

Сто процента ще стане не ги слушай,по добре си тренирай така отколкото нищо да не правиш,със сигорност ще постигнеш успех.
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Бокс без клуб ?

  0     Мнениеот barakuda на 22 Сеп 2013, 18:45

Най-малкото си прави тренировки за въздух като скачане на въже на рундове, совалки комбинирани с лицеви коремни клякания, а както каза и колегата по горе прави удари с гири да ти заякнат ръцете.Постигни това да имаш въздух и да не се мориш лесно, другото ще го научиш имаш ли желание :)
barakuda
barakuda
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Сеп 2011, 15:31
Град: tryavna

Re: Бокс без клуб ?

  0     Мнениеот maxp0w3r на 22 Сеп 2013, 19:32

За моренето забравих да кажа...спокойно старо куче съм в това :D тренирам сериозно с тежести от 2 години със стриктни хранителни режими, които вече са навик и начин на живот, относно умората, всяко лято, всеки ден правя спринтове и кардио тренировки. Ако трябва да съдим по физиката съм добре, едър, имам силен удар или поне така мисля...само бързина ми липсва и техника + други неща, защото знам, че относно бокса не съм голям разбирач.
Затова мисля, че само скачане на въже и подобни кардио тренировки няма кой знае колко да помогнат, защото не съм спирал да ги правя...но и ще продължа...
п.п - ако някой може да ми напише и някои комбинации с удари ще е супер :)
maxp0w3r
maxp0w3r
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 22:54
Град: Kiten

Re: Бокс без клуб ?

  0     Мнениеот barakuda на 22 Сеп 2013, 21:45

Комбинации из нета колкото искаш само да потърсиш.
barakuda
barakuda
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Сеп 2011, 15:31
Град: tryavna

Следваща

Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron