Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

Самбо
10
3%
кикбокс
12
3%
бокс
16
5%
MMA
25
7%
карате
33
10%
Taekwondo
115
36%
Джудо
14
4%
Муай - Таи
23
7%
Джиу - Джицу
38
11%
Друго ( Какво ? )
32
10%
 
Общо гласове : 318

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот TheGuardian на 03 Сеп 2015, 13:00

Мисля , че всичко зависи от човека , дали в процеса на трениране на което и да е от изброените бойни изкуства е придобил духа на бойното изкуство/спорт. Не вярвам че едно нещо работи на 100% , а други не работи изобщо. Също мисля че много зависи от ситуацията. Като цяло не се правя на разбирач , но съм забелязал, че в съвременните школи има едно размекване защото съм чувал от черен колан по карате , че не обичал спаринга (кумитата), което звучи малко нелепо - но пак се опира от факта как човек го тренира това нещо.
TheGuardian
TheGuardian
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Юни 2015, 01:19
Град: Варна

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот vilkata на 03 Сеп 2015, 17:18

Heat написа:Как ли ще е полезно Таекуондото само незнам?! КАрате добре, Айкидо - сложна работа, ама Таекуондо?! Борба, Бокс и аз съм съгласен - това са най-полезните ако говорим за бой едно на едно и то с голи ръце. Бокса - винаги се разменят удари, добре ще е ако може да си пазиш главата и имаш рефлекси, отделно супер ще е да мяташ балтии с цел, а не само наляво и надясно. Борбата - може би най-ефективното, метне ли ти се бореца, свършен си, на улицата няма шанс да спроулнеш, да не говорим, че ако е класик - боя приключва със самото мятане.

Heat,Таекуондото според мен ще ти даде бързина която е доста важна на улицата.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Heat на 03 Сеп 2015, 22:27

Като цяло да, вилка, а също и ритниците са много тежки, но как се прилагат на улицата, досега в един бой не съм виждал някой да върти уширомавашита. Не тренират никакви удари с ръце, всичко е повече ефектно отколкото ефективно на улицата. Иначе бързина да, не споря.
Heat
Heat
 
Мнения: 47
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:44
Град: Sofia

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот vilkata на 04 Сеп 2015, 00:15

Според мен,таекуондистите просто ще са по бързи от нормален човек на улицата инъче няма по-лесно нещо от това да биеш таекуондист.От скромня ми опит на улицата 5,6 сбиваня не съм си помислял за какъвто и да е ритник,първя път адреналина ми беше висок и карах само на прави.После започнах само с балтии и леви крошета и любимото ми от близка дистанця удари с глава.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Heat на 04 Сеп 2015, 00:50

Ударите с крака са си хубави, едно коляно в клинч решава доста проблеми, да не говорим ако избухаш някоя обувка в тиквата на друг човек, но е рисковано понеже се губи равновесие лесно, а и не се знае как ще го нацелиш - може да стане съвсем мазало. Преди време един борец ми каза - ако е един събарям го и пера лакти в тиквата.
Heat
Heat
 
Мнения: 47
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:44
Град: Sofia

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот vilkata на 04 Сеп 2015, 01:41

Точно защото се губи много равновесие е лоша идеа,по-добре ако го нацелиш да стане мазало според мен отколкото да те събори на земята.Имам доста прятели борци и са ми го казвали този номер със събарянето и ударите с лакти,ама един път се престарах и вкарах един доста тежък лакът в слепоочието на един мангал и за малко щеше да стане фал.Също трениорът ми ми е казвал при сбиване да гледам да съборя противника,повечето се отказват като ги събориш ако пък не се откаже шутове до колкото можеш.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот worldworrior на 04 Сеп 2015, 08:03

Таекуондото не е лошо бойно изкуство ама има доста недостатъци. Един от тях е че държат позицията хиките ниско и затова удрят правите от долу на горе . Да,бързи са и имат тежки шутове ама на състезанията имат такава шантава позиция,че само с един lowkick се решава проблема .
Иначе ако тренираш кикбокс е добра комбинация с таекуондо.
NEVER SURENDER !!!!
Аватар
worldworrior
 
Мнения: 115
Регистриран на: 16 Юни 2015, 13:10
Град: ihtiman

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот българиец на 04 Сеп 2015, 20:10

worldworrior написа:Капоейрата и кунг-фу . Тези бойни изкуста са по-скоро демонстрация,отколкото за самозащита.


Кунг-фу не е стил, а събирателно за китайските стилове. Същото ще кажа и за "стила" от анкетата "ММА" - това никога не е било ситл, няма и да бъде. Това е правилник. Иначе и Pancrase е ММА, но е различен от Pride, който пък е различен от UFC.

А тази тема е безумна, защото много хора са гласували на базата на това, което виждат като приложимо в смесените боеве и то по правилника на UFC, който толерира БЖЖ, което пък за улицата е по-безполезно от Таекуондото, ако ще трябва да се изправиш срещу повече от един (за срещу един и то нетрениран всеки стил е подходящ).
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот madddog на 04 Сеп 2015, 20:39

Мн ми е интересно как ще избухаш с ритник някой в главата като си с дънки и си пил 2-3 бири, какъвто е най-реалният сценарий при бой на улицата :Д
Ритници в слабините, колената, лакти в главата- демек Крав мага
"All this hugging and shit, it's nothing"
madddog
madddog
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Яну 2015, 13:58
Град: София

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот българиец на 04 Сеп 2015, 20:57

"Crap Maga" е по-демонстративно от всички други (държат те на прицел с помпа от 1 м. разстояние - с това могат да те разпарчетосат от 30-80 зависимост от модела, а дори с пистолет да е - пак никой не би го направил, винаги трябва да има няколко крачки от човека, който си прицелил; ниво ръкопашен бой има какво да се види, но е сбирщина и в този смисъл можеш да взаимстваш от всяка такава система). Иначе естествено, че ритниците в главата дори майстори биха ги избегнали в реален бой, то в боевете с правила не са толкова чести, освен ако не е някой колосален майстор на краката и разтегнат, като Анди Хуг например. Но е хубаво да ги умееш, защото пък току-виж ти се отвори възможност да вкараш такъв - е ще пропуснеш ли? :D
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

ПредишнаСледваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта