Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

Самбо
10
3%
кикбокс
12
3%
бокс
16
5%
MMA
25
7%
карате
33
10%
Taekwondo
115
36%
Джудо
14
4%
Муай - Таи
23
7%
Джиу - Джицу
38
11%
Друго ( Какво ? )
32
10%
 
Общо гласове : 318

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  -2     Мнениеот haidut на 23 Фев 2013, 20:10

Относно размяната на удари. Да защо не, но само ако сте тренирали: бокс и производните му. И пак трябва да знаете че в уличен бой много бързо се стига до борба в стойка, а шпосле и на земя и ударите свършват. За тези над 35г. не препоръчвам да влизат в размяна на удари, особено с по-млади и съответно по-бързи противници.
Най са ми смешни борците които тръгват на размяна на удари, на практика те се лишават от борцовото си предимство и падат на нивото на противника си. Ако обаче на среща им е боксьор нещата за бореца стават много зле. Познавам доста борци дето така са яли бой из дискотеките. Познавам обаче и един дето няма загуба, само защото веднага влиза на борба и противниците му остават изненадани и не знаят, какво да правят.
За уличен бой естествено най-подходящи са видовете борцови техники: борба , самбо, джудо и т.н.
haidut
haidut
 
Мнения: 112
Регистриран на: 02 Дек 2012, 22:06
Град: София - Горна баня

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот професора на 24 Фев 2013, 14:59

Най-доброто за улицата : според ситуацията всяко ще си използва приомите....
професора
професора
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Фев 2013, 14:54
Град: Велинград

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Donnie на 26 Фев 2013, 13:38

аз съм научен че като паднеш по корем или по гръб веднага трябва да се изпавиш с кълбо назад , но не обикновенно кълбо а малко по различно сгъуване което предпазва меките части и кръста от евентуални ритници, ако си паднал настрани превиш един уборот на ляво или на дясно зависи и пак кълбо, много е грешно да ставаш на лицева опора както казва тоя с хайдутска борба щот някой може да те засече влицето или в корема дроб, бъбрек и си ГГ
Аватар
Donnie
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Фев 2013, 12:30
Град: София

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  1     Мнениеот kuzman на 26 Фев 2013, 18:59

Не знам, дали знаете, ама ще ви кажа нещо много тайно. Ползват го в най-добрите тайни служби и военни организации.
Най-ефективното нещо за улицата се казва бой.
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот VAm на 26 Фев 2013, 22:08

kuzman написа:Не знам, дали знаете, ама ще ви кажа нещо много тайно. Ползват го в най-добрите тайни служби и военни организации.
Най-ефективното нещо за улицата се казва бой.

Еи тва се опитвам и аз да обясня,браво
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Камбурски на 26 Фев 2013, 22:15

Donnie написа:аз съм научен че като паднеш по корем или по гръб веднага трябва да се изпавиш с кълбо назад , но не обикновенно кълбо а малко по различно сгъуване което предпазва меките части и кръста от евентуални ритници, ако си паднал настрани превиш един уборот на ляво или на дясно зависи и пак кълбо, много е грешно да ставаш на лицева опора както казва тоя с хайдутска борба щот някой може да те засече влицето или в корема дроб, бъбрек и си ГГ

Да бе гимнастика ще правиш. Защо ми се струва че човек се изправя най-лесно от положение на лицева опора а ?
Камбурски
Камбурски
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Фев 2013, 10:56
Град: Sofia

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  1     Мнениеот българиец на 26 Фев 2013, 23:47

Donnie написа:Гласувах с Друго тъй като според мен всяко едно бойно изкуство е приложимо, гледам най-голям процент има таекуондото, тъй като тренирам тдк ще ви кажа че не е вярно, голям процент от хората бъркат олимпийската версия която на 200 процента се пазят 2 играча със нормалното таекуондо, ако беше неефективно нямаше да има мвр бойни изкуства клуб по таекуондо ! Според мен неподходящо за улицта изкуство е кунгфу и айкидо, защото това са вътрешни стилове който изискват десетки години трениране, за да кординираш стила. Също капоейрата е крайно неефективна, колкото и смешно да ви се струва във Манастрирски ливади бях нападнат от 2 момчета който искаха да разберат защо нося тениска с череп който свети в тъмното и на какъв съм се правил, след което едното момче тръгна със слески плесник и се озова следващият момент от едно сеой наге в асвалта и непомръдна, защото падна по лице-гръб-крака в тази последователност.. втория започна да ми играе салса напрао крак назад ръка на пред, клекна завъртя отласна се с ръцете и заметна с крак чийто ниво се пада на рамото ми хванах му крака и му се увих като змия на бар и почна да се моли , че като се напиел почвал да се мисли за братовчед на джон сина и някви такива ..


Мишока/хайдут пак е в действие! :D
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот icodanev на 27 Фев 2013, 00:08

Всяко едно бойно изкуство е неподходящо... Все пак е изкуство, а този който се бие по улиците е боклук и няма място в залата. Само ще съсипва бойните изкуства чрез присъствието си.
Аватар
icodanev
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Май 2011, 22:30
Град: Велико Търново

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот kuzman на 27 Фев 2013, 08:47

Какви са тия философствания, какви са тия формули, това било добро, онова било лошо.
Навън не играете ММА тип ранните UFC турнири, това не е стил срещу стил !
Говорят разни хора за борба, карате, айкидо ... много от вас явно не си спомнят, как на времето и мутрите, и кварталните биячи, и охраните в дискотеките биеха шамари в ушите на хората.
Това леко, като да е минало ПОКРАЙ бойните изкуства.
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот tanovsky на 27 Фев 2013, 13:19

На улицата трябва да се внимава защото минават коли и може да бъдеш прегазен.
Относно т.н. "шамари" - има ги под една или друга форма във всеки стил карате.
Най-добре забравете за уличните саморазправи и се бийте регламентирано в залата, да не се озовете млади и зелени в някое учреждение с "корави" съквартиранти.
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron