Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

Самбо
10
3%
кикбокс
12
3%
бокс
16
5%
MMA
25
7%
карате
33
10%
Taekwondo
115
36%
Джудо
14
4%
Муай - Таи
23
7%
Джиу - Джицу
38
11%
Друго ( Какво ? )
32
10%
 
Общо гласове : 318

Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот faro на 29 Яну 2010, 20:34

Четох доста мнения, кое бойно изкуство става/ не става за улица. :? Чрез анкетата може да изразите вашето мнение, и защо смятате, че даденото бойно изкуство не става за улицата. Според мен това е единственият начин да се разбере истината. Ако съм пропуснал някое БИ моля да ме извините.
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Wolf318 на 29 Яну 2010, 20:59

Няма слаби бойни изкуства и бойни изкуства които не стават за улицата... има слаби хора. Каквато и техника да знаеш тя ти е от полза, друг е въпроса дали ще можеш да я приложиш
Аватар
Wolf318
 
Мнения: 71
Регистриран на: 19 Авг 2009, 14:10
Град: Бяла, Русе

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот faro на 29 Яну 2010, 21:26

Wolf318 написа:Няма слаби бойни изкуства и бойни изкуства които не стават за улицата... има слаби хора. Каквато и техника да знаеш тя ти е от полза, друг е въпроса дали ще можеш да я приложиш

Да, според мен си прав, но до някъде. Има бойни изкуства които НАИСТИНА не стават за улица, като например: Капоейра. Аз не виждам как някои ще се защитава така. някои казват, че таекуондото не става, други казват, че каратето не става. За това всеки си има мнение ... 8)
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот TheWolf на 29 Яну 2010, 22:53

Според мен тази тема и много глупава. Няма слабо бойно изкуство , както няма и бойно изкуство , което е по добро от друго. Навсякъде има удари , които се различават съвсем леко при изпълнението. Нормално е всеки да твърди , че неговият стил е най добрият защото никой не иска да се занимава със второстепенни спортове.
Не е важен стилът , а е важно да нанесеш първи удара нужен да повали противника с максимална сила и бързина и с това да приключи боят.
В Бокса , каратето , тай и кик бокса , самбото и т.н и т.н има прави удари , както и крошета и мавашита и прочие , разлика няма освен в имената им.
Всеки стил има свое уникално предимство и недостатък. Ако си достатъчно добър боец и откриваш недостатъците на опонента си и го атакуваш точно там тогава никой няма да те пита какво тренираш или нещо от тоя фасон. В това време ти може дори да не си тренирал нищо. Аз самият съм свидетел как човек , който ходи на състезания губи от човек , който тренира само в залата с голям хъс и желание. Къде е разликата , че единият има доказателство за уменията си чрез медали , а другият не. Също не ме е срам да кажа , че нетрениран човек почти е успявал да ме бие , но скорпионската кръв си каза думата :D
Започнах да се отклонявам от темата , но това е ; няма изкуство , което да отстъпи на другото. Въпросът е до човека и ситуацията.
В анкетата не съм посочил нищо , защото уважавам всичките стилове , от всеки един можеш да научиш много , но искам и да допълня нещо : Боксът не е изкуство , а изключително велик боен спорт.
Има два вида бойци. Такива , които се бият за самочувствието си и такива , които се бият за живота си.
TheWolf
TheWolf
 
Мнения: 130
Регистриран на: 17 Яну 2009, 15:41

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Sunrise на 30 Яну 2010, 12:28

TheWolf написа:: Боксът не е изкуство , а изключително велик боен спорт.



Боксът е наука :idea:
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Delqn на 30 Яну 2010, 13:01

Според мен има по-приложими и по-малко приложими бойни изкуства.Всяко може да бъде от полза за улицата.
Delqn
Delqn
 
Мнения: 32
Регистриран на: 07 Яну 2010, 21:31
Град: Пловдив

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот spanky на 30 Яну 2010, 14:54

Като оставим настрана философските размишления за тренирани реакции, увереност и т.н. на улицата бих заложил само и единствено на бокс. Тези които тренират бойно самбо също са с предимство. При опасни ситуации човек трябва да се фокусира върху простите, но сигурни неща - ляв, десен, кроше и т.н. Рискът да те изкарат извън баланс ако не уцелиш при удар с крак е голям и незаслужен. Може би само лоукиковете са полезни от време на време. А защитата мисля че достатъчно се покрива от тренировките по бокс, кик-бокс или MMA. Пък на момчетата които твърдят че всяко бойно изкуство става за улицата и всичко зависи от човека, искам да се помъчат да ми отговорят на въпроса каква защита на главата са отработили хората, които тренират таекуондо или карате и дали биха могли да се защитят адекватно от удари към глават?
- Дядо, к'во е т'ва?
- Сини сливи.
- Що са червени?
- Щот' са зелени.
Аватар
spanky
 
Мнения: 414
Регистриран на: 24 Авг 2008, 11:21
Град: София

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Bota на 30 Яну 2010, 15:02

Ще изкажа моето лично мнение със риск някои да ми се обиди(извинявам се за което предварително :) ),но за мен наи-неподходящото БИ за улицата е Джиу-Джицото при положение,че имаш срещу себе си повече от 1 противник :DD
Аватар
Bota
 
Мнения: 21
Регистриран на: 07 Ное 2009, 01:40
Град: Пловдив

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Delqn на 30 Яну 2010, 15:32

Бота,по същата логика и борбата не става,и джудото ,и спортното самбо.Ми то какво остана-нищо. :DD Виждам,че тренираш Киокушин-значи ти не можеш да си пазиш главата и да удряш в противниковата с ръце-така ли?! ;)
Delqn
Delqn
 
Мнения: 32
Регистриран на: 07 Яну 2010, 21:31
Град: Пловдив

Re: Кое бойно изкуство не е подходящо за улицата ?

  0     Мнениеот Bota на 30 Яну 2010, 15:57

Delqn написа:Бота,по същата логика и борбата не става,и джудото ,и спортното самбо.Ми то какво остана-нищо. :DD Виждам,че тренираш Киокушин-значи ти не можеш да си пазиш главата и да удряш в противниковата с ръце-така ли?! ;)


Защо джудото и самбото да не са подходящи, и как така да не мога да си пазя главата :DD "едно "Маваши" към нея и ще съм без нея" :DD ,това,че имаме правила при спаринга и състезанията не значи,че не тренираме и удари със ръце към главата и "блокове" към нея :) .
Специално клуба във който тренирам изучаваме и техники за реални условия(улични),борба,доста ключове и ткн... ,даже имаме ритник "Кин-гери" целта на който е областа на слабините :DD
Аватар
Bota
 
Мнения: 21
Регистриран на: 07 Ное 2009, 01:40
Град: Пловдив

Следваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта