Най-големият сайт за бойни спортове

       

Заблуди относно боя с нож

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот sn1ckers на 18 Юни 2009, 14:44

Незнам но тия телескопични палки не са много надежни поне тая която аз имах не беше такава ... в смисъл като удариш по силно се разделят частите ;)
sn1ckers
sn1ckers
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Юни 2009, 20:28
Град: Варна

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот Godqwe на 19 Юни 2009, 00:38

Явно не говориме за един и същ вид палка. Телескопичната палка няма как да се счупи повярвай ми :)
Godqwe
Godqwe
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Юни 2009, 12:41
Град: Sofiq

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот katana на 19 Юни 2009, 10:29

има иам начин да се счупи-китайските дет са по 5-10 лева се трошат,фърчат,кривят...
в момента има едни чешки-добри са цената им е между 35 и 65 лева в зависимост от дължината и спецификата на изработка...аз лично ползвам валтер,но там цената е по висока около 100 лева
Аватар
katana
 
Мнения: 135
Регистриран на: 14 Юни 2009, 09:55
Град: Plovdiv

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот Lunikoff на 06 Юли 2009, 08:05

oho написа:По повод статията "Заблуди относно бяо с нож" публикувана в категория "Самоотбрана" ми е интересно дали според вас може да има противодействие на атакуващ с нож и по-конкретно успешно противодействие?



мда ето ти пример


нападат ме с нож в 2 презноща на НДК (софия) сетихсе в муай тай тренировкита удар с крак и го използвах единствената загуба беше това че неможах да изпробвам още неща като напромер летящия арм бар , но и добре че не го направих още един ми се нахвърли използвах няколко трика с отскок и ритник в областа на гърдите и се получи и двамата си тръгнаха със счупени ребра и без нож :) , ножа е много хубав и го пазя до ден днешен (а това става преди 3 седмици :D)
Dura lex, sed lex !!!

( ... "Законът е суров, но това е законът"... )
Аватар
Lunikoff
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Юли 2009, 22:36
Град: София

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот Логрус на 30 Юли 2009, 15:23

Да изпробваш "летящ армбар" ... това ще се направя, че не съм го прочел lol
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот katana на 25 Ное 2009, 15:58

аз щ се направя че въобще нищо в тази тема не съм прочел..или нищо не разбирам от ножове,или...
Аватар
katana
 
Мнения: 135
Регистриран на: 14 Юни 2009, 09:55
Град: Plovdiv

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот pikaso на 25 Ное 2009, 22:58

Шансовете на невъоръжен човек срещу въоръжен противник с нож зависят главно от уменията на съответните хора. Ако нападащия има представа как да борави с ножа, то шансовете на невъоръжения са почти нулеви, освен ако не е някой дето е тренирал в специланите части lol
Колкото и да е трениран обаче един невъоръжен човек няма абсолютно никакви шансове за защита (освен бягството) срещу някой майстор на ножа. Все пак трябва да се вземат впредвид и особеностите на терена, психическото и физическо състояние на двамата, метеорологичното време и т.н. Но пак ще повторя шансовете на невъоръжен човек (без значение дали е трениран или не) срещу майстор на ножа са почти нулеви.
Имало е преди време някакъв спаринг между майстор с черен колан по Айкидо и майстор по Ескрима въоръжен с дървен нож намазан с боя, за да си личат ударите. Резултата бил, че за няколко минутен спаринг невъоръжения получил редица "рани" от които поне 5-6 биха били смъртоносни в реален бой. eek
pikaso
pikaso
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Ное 2009, 20:33
Град: Карлово

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот ManqkMashina на 08 Мар 2010, 16:05

Плът срещу стомана момчета.. нема техники, нема това онова, и най неумело размахвания нож, може да резне некоя артерия ей така между другото.

Който нож вади, от пистолет умира :twisted:
ManqkMashina
ManqkMashina
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Мар 2010, 14:46
Град: Bourgas

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот EDDIX на 10 Мар 2010, 16:09

Срешу палка се действа много лесно,но срещу нош си е шит работа.Може би ако имаме неопитен човек с нош и про без ,ще има ефент.Но ако са равностойни, няма тактика която да научиш за ден и да немогат да те наръгат.
На ман са ми вадили нош,тоест и 2мата си извадихме но слава богу не се стигна до нищо.Само се псувахме и спичахме 1 друг.Но ако и вие нямате нош по добре бягайте като финикийци.А и да имате пак.
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот Логрус на 10 Мар 2010, 16:18

katana написа:аз щ се направя че въобще нищо в тази тема не съм прочел..или нищо не разбирам от ножове,или...

за тези теми май това е най-добрата позиция :DD
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron