Най-големият сайт за бойни спортове

       

Заблуди относно боя с нож

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот nazapoipr на 05 Авг 2015, 06:24

Най>добрата ефективна и разумна защита от нож е спринта на сто на двеста а ако се наложи и на двехиляди метра ->
nazapoipr
nazapoipr
 
Мнения: 42
Регистриран на: 04 Авг 2015, 06:13
Град: ихтиман

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот sparatok на 05 Авг 2015, 11:30

В youtube има достатъчно клипчета на практикуващи самоотбрана с нож , които използват нож който е подобен на електрошок. Острието пуска електрически импул и причинява болка , без сериозно да вреди на противника. Това е най близко до реалния бой с нож. Когато при тренировка се ползва гумен или дървен нож е много пп различно. Знаеш че неможеш да бъдеш наранен и спаринга протича по разлимен начин. Когато обаче те удари тока , дърпаш назад и черта.... Щото болкта е реална . Спаринга протича по друг начин , много по предпазливо от страна на отбраняващия се , без сложни техники. Запазване на дистанцията , трябва да си извън обхвата на оръжието , ако стигне до зблъсак , цлата сила и внимание се насочва към ръката която държи оръжието. Но тоеа е крайния вариянт. Аз също споделям мнението на другите. Пистолет или бягство.
sparatok
sparatok
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юни 2015, 11:51
Град: Capua

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот Патриот на 28 Апр 2018, 12:17

Има си възможности за противодействие с нож, макар и миниламни последици след края.
Но никога не се знае какъв човек държи ножа.
Няма да мине без одрасквания, но за да си добър ти трбвят наистина много трнировки, ама наистина много за ад постигнеш някакво ниво.
Патриот
Патриот
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Апр 2018, 11:52

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот jamski на 28 Апр 2018, 19:51

Колко хора починаха точно от наръгване с нож, въобще само военни, полицаи и охранители трябва да учат такива техники защото на тях им се налага заради професията и нямат избор. На другите хора само ще им се създаде илюзията че могат да направят нещо. По-добре да си знаят че не могат и да теглят чертата това е.
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот Oneskone на 01 Май 2018, 21:55

Последните месеци бях свидетел на две ситуации с нож,несвързани с мен де,при едната човека го извади(ножа :DD ) още от далече,при другата едната ръка му беше отзад,готова да извади нещо,предполагам нож,не се стигна до ескалация де.Та взех да се филмирам за някви кевларени раници с допълнителна защита за нож,ръкавици,жилетки и.т.н.Още не съм се предал на психозата де.Иначе най-голямото на..ране беше един пиян пенсионер военен като извади макаренкото,почна да ми се събира картината в точка.
Oneskone
Oneskone
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Окт 2013, 19:56
Град: Razlog

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот Petar1234 на 03 Яну 2023, 18:10

Здравейте и от мен. Тренирал съм бързи и тактически удари с боен нож върху донапренена кукла. Естествено, куклата не е жив човек и не може да се движи и мърда, но все пак е добра основа за тренировки с боен нож. Има различни видове ножове - балистични, тактически, за планината, сгъваеми и пр. Само да вметна, че ако срещу вас стои например наркоман, алкохолик или психичноболен шизофреник с нож, ако имате поне малко опит в боя ще го свалите от раз без никакви проблеми, освен ако не ви атакува зад гърба, което е по - вероятно; но ако е добре обучен командос, полицай или някой обучен да се бие с хладни оръжия - работата ви е спукана на 100%. Повечето, които използват нож за да сплашват жертвите си го правят заради наркотици, рядко ще попаднете на човек, които е обучен да убива с нож. Обикновено нож използват страхливците, които не умеят да се бият и смятат, че като намушкат някой, това ги прави герои в очите на другите, но не е така. Истината е, че един истински мъж никога не би използвал нож за да си реши психологическите проблеми с околните.
Petar1234
Petar1234
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Яну 2023, 17:58
Град: Варна

Предишна

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron