Най-големият сайт за бойни спортове

       

Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот EDDIX на 21 Ное 2009, 23:45

Моля ,всеки който е имал по интересен бой на улицата.Да каже какви са поуките,тактиките,изненадите, закюченията и изводиде от тях.
Какви са най-правилните тактики и тип удари.И кои не са и нестават в улична битка.
Също така не се брои за бой ако само ти удряш,говоря за по равностойните схватки.
Така ще си предадеме безценен опит,който не се учи по залите.Аз имам много примери за неща от залато ,които непомагат,а даже и пречат.


Имах един бой,преди да почна да тренирам бокс и кикбокс.Бях тренирал само Самбо (спортно ).Тябваше да се бия с много добър боксьор.Бях сигурен че ще ме бие,а нямаше начин да отсъпя пред цялата ни компания.Реших че по добре да ме бият,отколкото да излеза путйо.
Направиха ни кръкче и аз (главно от страх и адреналин) му влязох зверски с бесни прави удъри.
Тои опитваше да блокира но почти всичките ми удъри влязоха.После го довърших на земята докато не ме издърпаха.Не го КО-нах само защото тогава удрях хората в носа,веждите,устата. Навсякъде само не брадата или зад ушите, LOL .Но беше блъди :)
В последствие когато и аз почнах да тренирам Бокс разбрах ,каква грешка е направил.Много боксиори са свикнали да се крият зад големите ръкавици.Просто блокът им е грешен за улицата.
ММА блоковете са за улицата.(RAMPAGE) е пример за правилно блокиране.
Ако тренирате бокс правете максимално упражнения без ръкавици.Така освен блока ще свикнете и да си дъпжите стегнати ръцете, а и кокълчетата заякват,мутират малко по малко.
Дано да съм от полза на някой. ;)
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот MAsTEr на 22 Ное 2009, 03:59

xcgdfhgjdjsdassssfsdgdfhgfjdjdj
Последна промяна MAsTEr на 08 Мар 2010, 17:51, променена общо 1 път
rick ross - b.m.f.
Аватар
MAsTEr
 
Мнения: 169
Регистриран на: 05 Апр 2009, 14:37

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот шамари на 22 Ное 2009, 11:01

MAsTEr написа:на 21 съм , бивш мма боец

??????????
шамари
шамари
 
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Сеп 2008, 05:58
Град: надалеко

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот Aramis на 22 Ное 2009, 11:28

Май има вече подобна тема във форума.Но все пак аз да си кажа.
И все още не мога да разбера някои хора, защо е тоя зор да се биете по улиците бе?Какво значи "трябваше да се бия с босьор",защо ТРЯБВА??? Ако може да избегне боя УМНИЯ боец ще го направи,ако ще не "путио",а не знам какъв да излезе!!! И като се замисля,че 80% от днешната младеж мисли по този начин.УЖАС! :( Това е простотия и комплексарщина която се излива по улиците,всеки втори идва при тебе след като сте се разминали и ти казва "Ти кво ме гледаш лошо".
И ти като човек трениращ бойни изкуства му обясни,че няма такова нещо,ако трябва се извини и можеш ли си тръгни без проблеми.Е ако тъпака който "не се прави на путио" ти налети все пак и ти няма къде да отстъпваш обясни му по най-бързия начин що е измислен боя и се пръждосвай.
Защо трябва да скачаме на всеки срещнат,толкова ли сте безсмъртни Вие дето го правите,че не ви пука? Някой ден ще се сбиете с неподходящия човек(при възможност,че можете да не го правите) и в най-добрия случай ще лежите в болница,a в лошия оня ще извади нож и ще ви разпори като пилци.
Хора поумнейте по лесния начин,а не някой да ви го набие акъла по трудния.Не ви трябват бойща,щом може не се бийте.
Поздрави!
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.-Лао Дзъ
Аватар
Aramis
 
Мнения: 456
Регистриран на: 08 Яну 2009, 01:41
Град: София

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот inaccessible на 22 Ное 2009, 11:56

оо Небеса .. от толкова бой главата ви е забравила граматиката!!
И да.. мъжкото его е ...;Х
Аватар
inaccessible
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Окт 2009, 15:35
Град: София

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот titoblex на 22 Ное 2009, 13:23

ГОЛЕМИ НИНДЖИ ИМАМЕ ТУКА :БИВШИ ПРИ ТОВА НА 21 Г.:ГОЛЕМИТЕ БИТКИ СЕ ПЕ4ЕЛЯТ БЕЗ БОЙ.що се отнася до дискотеките и боищата там се правят за слава и всеобщо внимание.Тези хора не са с добро социално положение и избиват комплекси и искат да бьдат забелязани всьщност дори не са умни а са пове4е селскоманталитетни простаци и искат да впе4атляват,като наранят накой.БОИНИТЕ СПОРТОВЕ СА ЗА ДА УСЬВЬРШЕНСТВУВАШ ДУХА И ТЯЛОТО И РЕАЛИЗИРАШ ЛИ4НОСТА СИ В ТОВА ПОПРИЩЕ---------ама депресанти и НИНДЖИ много
Силата зависи от вида знания, които притежаваме.
Аватар
titoblex
 
Мнения: 186
Регистриран на: 17 Сеп 2009, 23:33
Град: dimitrovgrad

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот EDDIX на 23 Ное 2009, 11:08

Моля ви не обсъждаме дали е умно да се биеш по улицата,разбирасе че е идиотщина.(но чесно на мен ми е забавно,дори да ме набиат,а съм с више и на 27години)
Става бъпрос да си дадеме съвети, да обмениме опит.При мене лично от както почнах да тренирам сериозно бойни изкуства се биа много по рядко,и с някакво основание.
Ето няколко съвета ,който съм ги научил с вълчи опит.
Почти винаги боя на улицата е луда размиана на удари.Повечето хора замахват прекалено силно с нещо като курше (кука).Ударите са много неточни и лесно се дърпаш от тях.Най-хубавата контра е да влезеш само с прави удари.Ако можеш и да закриваш брадата с рамо докато удряш още по добре.Тактиката е изпитана и действа (незнам дали ще стане обаче ако се биеш с некой дългуч?)
Атски важно е да удариш пръв,(повечто боксиори ,като се бият на улицата удрят 1 път и чао)
N.B. Никога не тръгваите с силни удари отначалото,1во ударете 1,2 максимално бързи прави в брадата,ще видите как почва да премига на парцали и тогава идва ред на силния удър/и.И КО дано.
Не ритайте дори да имате страхотен"lowkicк"или др.Когато ритате само 1 бутане,или крачка към вас и си на земята.Ако вас ви ритат вие тръгнете рязко към него в момента на шута,или просто го бутнете напред с ръце.
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот stelyoo на 23 Ное 2009, 13:37

На мен точно lowkicka ми върши най-добра работа, точно след тези правите и бързи удари , идва ред на lowkick особено ако е върху не трениран и закаляван крак върши чудеса, но най - важното е да се избегне боя при възможност :) ПОЗДРАВИ
stelyoo
stelyoo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Ное 2008, 19:52
Град: Варна

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот kr1sh0 на 23 Ное 2009, 14:12

Тъпотия е да се биеш .. Точно пък най-добрите бойци избягват боищата навънка, а се бият на ринга за пари. :) Иначе ми се е случвало да се сбия навънка .. Аз наблягам на бързина предимно, удрям с ръце, а когато падне на земята може и с крака. Иначе ако са повече от 1 и е неизбежен боя, заставам до стена/сграда и т.н. да ми се пази гърба и да не ми влизат отзад, пък каквото стане стане нататъка :).

Но избягвайте да се биете на улицата .. селско и просташко е!
Аватар
kr1sh0
 
Мнения: 25
Регистриран на: 16 Юни 2009, 14:07
Град: Sofia

Re: Личен опит от улични боеве - заключения и съвети

  0     Мнениеот EDDIX на 23 Ное 2009, 14:54

ПАК ви моля ,не ви питам дали е умно или не.А какъв полезен опит имате от това "гупаво"нещо:)
А имам 1 въпрос,много ми се иска като се збия,след като понапомпам противника разбира се.Да го хвана в Тай клинч и да го разбия с колена (като на тренировка),но все адреналина ме подлудява и едвам правя комбота с раце.Никога не стигам до коленете.Та имали някои ,който да се е бил с колена на улицата,и било ли е ефективно както е в залата. :idea:
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Следваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron