Най-големият сайт за бойни спортове

       

Прясна случка

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Прясна случка

  1     Мнениеот Seppuku на 22 Ное 2016, 14:51

Случи ми се нещо интересно преди малко.

Бях навън до магазина да напазарувам и кучето ми беше с мен. Под куче, разбирайте нещо голямо колкото котка.

По пътя обратно към блока, кучето си препикаваше разни дървета и изведнъж някакъв мъж на около 45 спря една кола и почна да ми се заяжда защо кучето пикаело по дърветата.
След като му обясних, че кучетата така правят, въпросния тръгна да си излиза от колата и тръгна към мен.

Казах му да си стои на мястото и, че не желая проблеми. След няколко стабилни взаимни псувни, той тръгна да ми се засилва. Оставих торбата с покупките и си застанах в дясна стойка. Вдигнах си ръцете с отворени длани и пак му казах да се маха. Не исках да нападам защото знам какво сигурно ще последва.

Тренирам джудо от малко над 4 години.

Реших, че е по-добре да не се бием, защото не ми се занимава със съдилища после.
Едно хвърляне не е кой знае какво, но счупена ръка или нещо подобно се приравнява към средна телесна повреда а там закона хич не жали. От 1 до 3 години, условно и солидна глоба.

Колкото и да ми се искаше да "тествам" възможностите си в реална ситуация, май по-добре, че нищо не стана.
Аватар
Seppuku
 
Мнения: 15
Регистриран на: 27 Юли 2014, 14:03
Град: Sofia

Re: Прясна случка

  0     Мнениеот Mayo на 22 Ное 2016, 16:14

адмирации за търпеливоста коиато си проявил
моя савет е да смениш кучето щом е пинчер или нещо такова със нещо по злобно тип немска овчарка пибул ротваилер каракачанка по тоя начил следващия пат кучето дори на колата му да са испикаи оня нищо нама да каже хахаАХХАхаХАхахАХАхахаХАХХА
Mayo
Mayo
 
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Яну 2010, 17:26

Re: Прясна случка

  1     Мнениеот jamski на 22 Ное 2016, 16:16

Риск печели риск губи! Реално тествай възможностите си в залата, - същото е. Представи си че опонента ти е същия наглец. Иначе ясно е че е по-добре така, че нищо не е станало! Боища всеки ден това не осмисля живота на никой


https://www.vbox7.com/play:f65f0b8230
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Прясна случка

  1     Мнениеот jamski на 22 Ное 2016, 16:19

Да си вземеш куче защото е агресивно или страшно е най-голямата комплексарщина, кучетата са приятели на човек и са животинки с душа и т.н. не са оръжия които да ти вдигат самочуствието и да покриват комплексарщината! Аз реално бих скочил много повече на наглец комплексар с питбул от колкото на човек с малко куче!
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Прясна случка

  1     Мнениеот Seppuku на 22 Ное 2016, 16:25

jamski написа:Да си вземеш куче защото е агресивно или страшно е най-голямата комплексарщина, кучетата са приятели на човек и са животинки с душа и т.н. не са оръжия които да ти вдигат самочуствието и да покриват комплексарщината! Аз реално бих скочил много повече на наглец комплексар с питбул от колкото на човек с малко куче!



И аз съм на това мнение. Кучето го имам за семейство, не за оръжие.
След разговор с мой приятел юрист, се убедих, че наистина е по-хубаво, че нищо не се случи.
Оказа се, че ключ на ръка и последващото и счупване се приравнява към тежка телесна повреда. Там закона предвижда от 3 до 10г.

А относно по-горния ти коментар, относно това да си представя, че съм изправен срещу този човек когато съм в залата - чел съм за подобни "игри". Наистина оказвали положително влияние върху нагласата и мотивацията на хората. Ще пробвам.
Аватар
Seppuku
 
Мнения: 15
Регистриран на: 27 Юли 2014, 14:03
Град: Sofia

Re: Прясна случка

  0     Мнениеот tanovsky на 07 Дек 2016, 14:11

Адмирации за проявеното спокойствие и съобразителност.
Хората с кучета наистина са винаги под "обществен" прицел.
Аз имам ротвайлер (душичка по природа) и постоянно ще се намери някой моралист да се заяжда за поведението на кучето - защо пикае, защо сере, защо е без намордник, защо е с намордник.... - няма угодия. Държа се възпитано и ако някой прекали го предупреждавам, че ще пусна кучето, за да го нацелува отгоре - до долу;)
Поздрави!
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: Прясна случка

  0     Мнениеот A3 на 13 Дек 2016, 15:52

добре :idea: че си се въздържал
Аватар
A3
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Сеп 2014, 23:15
Град: burgas

Re: Прясна случка

  0     Мнениеот УЖАСЪТ на 01 Юни 2017, 14:50

/
Аватар
УЖАСЪТ
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Май 2017, 22:09

Re: Прясна случка

  0     Мнениеот ludvefira на 01 Юни 2017, 22:34

Няма никакъв смисъл да се биеш. Другия път носи в джоба си камък и като спре някой да ти се кара го уцели по главата. Това прави чудеса. И даже можеш да спреш с тренировките по джудо. Достатъчно е на ден по 15 минути да хвърляш камъни по мишена или най обикновено дърво. :DD
Аватар
ludvefira
 
Мнения: 635
Регистриран на: 29 Юли 2008, 18:02
Град: Варна


Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron