Най-големият сайт за бойни спортове

       

Ефективност при самозащита !

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Re: Ефективност при самозащита !

  0     Мнениеот Zeldir на 09 Мар 2015, 00:35

Хубави изкуства, но няма кой да те научи на тях тук в БГ. На нас традиционно силните ни спортове са бокс, кикбокс, борба, киокушин, муай тай, там има много добри треньори, шампиони и състезатели. Другите по-малко популярни се преподават от съмнителни учители.
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Ефективност при самозащита !

  0     Мнениеот BMA на 09 Мар 2015, 17:48

Взех решение да подновя тренировки по някой страйкинг спорт защото прецених ,че това би било най ефективно при самозащита ... но има нещо което ме притеснява малко, ако може съвет как да се предпазя от това и да го избена ако е възможно ... Тренирал съм три години бокс и съм правил много спаринги за този период от време и с каска и без .. имам твърда глава и не съм нокаутиран ,но съм падал в нокдаун няколко пъти .. Тогава бях прекалено млад и не си давах сметка ,че това може да е опасно ,но все по често чета за случаи в които млади боксьори или кикбоксьори получават тежки мозъчни травми и кръвоизливи някой и с фатален край ... Кажете ми според вас струва ли си и как може да се предпазим от подобни случай ?
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Ефективност при самозащита !

  0     Мнениеот Heat на 10 Мар 2015, 02:49

Аз бих казал, че нямаме никакви традиции в кикбокса и муайтая, за карате може да се каже, че навремето се поставиха добри основи, но не съм компетентен да говоря за това. Но кикбокс-а ми е страст от края на 90-те години, от тогава и тренирам, не бих казал, че сме сила - нито като бази, нито като кадри, нито като успехи. Муай Тай е без думи, преди време приятели тренираха при треньори, които са кикбоксьори ... Истината е, че силни спортове са ни бокса и особено борбата. В бокса имаме успехи от доста години, не говоря само за Кубрат сега. За борбата няма какво да се коментира дори, от социализма си имаме традиции там, колко шампиони сме имали само, не е случайно и, че точно борците са "избраните" в зората на демокрацията, всички знаем ....
Heat
Heat
 
Мнения: 47
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:44
Град: Sofia

Re: Ефективност при самозащита !

  0     Мнениеот BMA на 10 Мар 2015, 11:48

Според вас по затворите каски за глава предпазват ли достатъчно от травмите на главата по време на спаринг ?
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Ефективност при самозащита !

  0     Мнениеот newtrack на 10 Мар 2015, 18:30

пиши ми на лична
newtrack
newtrack
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Мар 2014, 22:13

Предишна

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron