Най-големият сайт за бойни спортове

       

По - едър опоноент

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

По - едър опоноент

  0     Мнениеот sicknature на 23 Сеп 2014, 14:59

Здравейте. Искам да попитам какви техники, удари и тактики се използват в уличния бой, когато се биеш с някой доста по - тежък и по - едър опонент. Винаги при бой съм свикнал първо да сваля опонента си на земята ( с някоя хватка от борбата или пък ако е някой дребосък направо го вдигам във въздуха и го тръшвам на земята) и след това тупаници и ритници докато мърда, но ако ми се падне някой с 15-20 килограма по - тежък от мен, едва ли ще го сваля току така на земята. За това ви питам, Предполагам, че повечето от вас са се били с по - едри от вас .
sicknature
sicknature
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Сеп 2014, 23:09
Град: Sofia

Re: По - едър опоноент

  0     Мнениеот oliva09 на 23 Сеп 2014, 17:13

ако е честен бой шанса винаги е 50 на 50, може и да го пребиеш без проблеми, но може и да те спука от бой и после да те влачи по земята и да чисти улиците с теб. но честен уличен бой почти няма, защото няма правила, нито време, нито почивка, всичко е инстинкт, адреналин и психика. понеже не знаеш той дали няма да използва мръсни удари и оръжия, за това те съветвам в уличния бой да забравиш бойните си умения и да не се правиш на екшън звезда, ползвай подръчни помощни средства, примерно голяма дъска с пирон накрая, или арматура от тия по 5-6 метра, може и някой бордюр или дори малка скала'. ако не ти се мъкнат такива тежки предмети, можеш да използваш брадва, сабя или сатър. да видим дали ще му помогнат 20 те кила отгоре :)))
oliva09
oliva09
 
Мнения: 158
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:18
Град: Burgas

Re: По - едър опоноент

  0     Мнениеот nhikolla на 23 Сеп 2014, 20:47

sicknature, не се тревожи, на децата от твоето училище или от пред блока като им омръзне да те тормозят и ще те оставят.
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: По - едър опоноент

  4     Мнениеот tanovsky на 24 Сеп 2014, 08:40

Стойте си пред компютрите и си пишете домашните вместо да мислите кого да набиете. Това е форум за бойни изкуства, а не за кандидат малолетни престъпници. Тренирайте и се бийте в залите, щото в ареста и съда е пълно с такива ентусиасти. Говоря и за даващите съвети.
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: По - едър опоноент

  1     Мнениеот goldenglory на 24 Сеп 2014, 09:39

Излишната енергия я изразходвай в залата, по фитнес уредите или в полезен труд. Улиците и обществените места са за работа и разходка. А ако имаш огромното желание да се докажеш като боец...си има точно определени места за това - на тепиха и на ринга.......
Аватар
goldenglory
 
Мнения: 201
Регистриран на: 14 Окт 2011, 02:45
Град: Хасково

Re: По - едър опоноент

  0     Мнениеот sunko на 24 Сеп 2014, 11:04

еми ще те бият докато пораснеш, после ти ще биеш по-малките и така.....това е техниката...всеки е минал по-тоя път...:)
sunko
sunko
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Фев 2013, 16:58
Град: софия

Re: По - едър опоноент

  0     Мнениеот sicknature на 24 Сеп 2014, 15:36

Значи грешно сте ме преценили. Нито съм някакъв биткаджия, който обикаля по улиците и търси някой с когото да се бие, нито искам да изразходвам енергията си на улицата. Истината е, че имам един случай, но нарочно не го разказах, ами само попитах въпрос на тази тема, защото ще си кажете " този е задръстен и си мисли, че като прочете няколко статии и отговори ще може да бие всеки" . Има един дебелак, близо до моя блок и винаги се заяжда с мен, но аз винаги съм мъ отстъпвал, само веднъж се борихме и естествено с неговите кила успя да ме събори и да ме налегне. Аз съм 9 клас, той е 7, 20 кила е над мен, на височина сме еднакви. Ако беше той по - голям, естествено, че щях да се примиря, но не може няккви си дебелаци с 2-3 години по малък, да си мисли, че с неговите килца няма кой да го бутне. Не тренирам никакво бойно изкуство., само мога малко да се боря, но това няма да ми помогне да го надвия ... сещате се защо нали ?
sicknature
sicknature
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Сеп 2014, 23:09
Град: Sofia

Re: По - едър опоноент

  0     Мнениеот Heat на 24 Сеп 2014, 17:13

Дебелак ли?! Хмм да не би Биг Кънтри да ти е комшия? :Д :Д:Д: И сега сериозно, ще прощаваш, но това твоето е несериозно и си е детска работа. Ако трябва да пиша нещо по темата, килата и ръста почти винаги водят до срив в системата на противника, психиката е такава, че човек често пълни гащите само от вида на по-едър човек, а и другият е като теб, него може да го е страх още повече. Често големите са и страхливи, виж ако не е такъв случая е зле за теб. Принципно изобщо не бива да се впрягаш затова. Един въпрос само, нали казваш, че можеш борба, принципно един борец не би трябвало да има преоблеми да събори по-тежък от него дори и да е с 20-30 кг, стига едрия да също да не е борец и то добър. Но как така неможеш да събориш някакъв си дебеланко от блока?!
Heat
Heat
 
Мнения: 47
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:44
Град: Sofia

Re: По - едър опоноент

  3     Мнениеот goldenglory на 24 Сеп 2014, 17:16

Ти си на 16 години и пишеш че си свикнал (което значи че често го правиш) да ги вдигаш във въздуха и да ги тръшваш в земята, после ритници и тупаници докато мърдали. Ако е вярно това което пишеш, има голяма вероятност за в бъдеще да посещаваш редовно Съда или болницата. Има и среден вариант - да минаваш между капките и да ти се разминава, но той е до време.

Моят съвет е да си учиш уроците и да вършиш нещо полезно за себе си и околните. Да се запишеш на някакъв спорт, който ти харесва. Да помогнеш в домакинската работа на родителите си, които със сигурност ще се зарадват. Така няма да имаш време да скиташ безцелно по улиците и да се забъркваш в неприятности. Запомни, че в повечето случаи не неприятностите отиват при хората, а хората отиват при тях.

И аз преди години обичах да се бия по улиците и да всявам респект, докато един ден не ме натовариха в един багажник на "екзотична разходка" из балкана :D. Като завърших не можах да си намеря работа няколко години понеже получих и условна присъда с 5 години изпитателен срок. А родителите ми хвърчаха по съдилища и адвокати и не видяха бял ден от мен.
Аватар
goldenglory
 
Мнения: 201
Регистриран на: 14 Окт 2011, 02:45
Град: Хасково

Re: По - едър опоноент

  0     Мнениеот faro на 24 Сеп 2014, 18:56

Абе детска градина ... хахаха lol
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Следваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта