Най-големият сайт за бойни спортове

       

Хвърляне / Пристягане / Ключ на улицата.

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Re: Хвърляне / Пристягане / Ключ на улицата.

  0     Мнениеот Seppuku на 28 Юли 2014, 14:57

Double leg takedown? Познато из по-възвишените среди като мороте гари? :D
Представи си , че това е леко хвърляне.

Няма ли някой който да е хвърлял на нещо по-хард. Раменно ,Тазово ... нещо което е по-технично от простия double leg...
Аватар
Seppuku
 
Мнения: 15
Регистриран на: 27 Юли 2014, 14:03
Град: Sofia

Re: Хвърляне / Пристягане / Ключ на улицата.

  0     Мнениеот RIOT88 на 29 Юли 2014, 02:06

Мятал съм на подсечка, о сото гари, палачника и сингъл лег това последното е по-скоро от самбото. Но на посяни техники като поясното, раменното, учи мата и.т.н... ми се струва, че e много, много трудно да треснеш някой на улицата тъй като за тези техники се иска по-голям контрол над противника и е много вероятно ако опиташ да направиш раменно или поясно да си вкараш сериозeн автогол. Мисля, че за улицата най-лесното и ефективно мятане от джудото/самбото е задната палачинка. А относно ключовете Heel hook е най-доброто гарантирам ти, обаче ако ще го правиш след това си трябва една прилична пачка за добри адвокати и подкупи по съдии lol
Аватар
RIOT88
 
Мнения: 83
Регистриран на: 22 Окт 2011, 21:14
Град: Sofia

Re: Хвърляне / Пристягане / Ключ на улицата.

  0     Мнениеот Seppuku на 29 Юли 2014, 11:18

Какви са тия палачинки бе? :D Вярно , че на японски имената на техниките са трудни ... ама задна палачинка?

В джудо няма подсечки - има изкосявания.
Всичко в джудо е контрол - но добре за учи мата може да се озори някой преди да хвърли. :D
Но всичко си зависи от човека де. При Изкосяванията всичко е време.

Иначе на мен лично най-лесни са ми О учи гари (Голямо вътрешно изкосяване) Сото Макикоми (Външно засукване) И може би най-бруталната от всички Те Гурума - превъртане с ръце.

Но на темата за адвокати съм на 100% съгласен с теб. :(
Женичките се оплакват в полицията и от там става мазало.

За последното изречение имам предвид хората които нападат и ги бият , а не беззащитните потърпевши които биват нападнати.
Аватар
Seppuku
 
Мнения: 15
Регистриран на: 27 Юли 2014, 14:03
Град: Sofia

Re: Хвърляне / Пристягане / Ключ на улицата.

  1     Мнениеот tanovsky на 29 Юли 2014, 17:15

Именно поради това, че едно хвърляне на улицата може да доведе до тежки физически и правни последици, препоръчвам на улицата да се спазват правилата за движение и да се използва единствено за пресичане, след като се огледате внимателно - естествено;)
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Предишна

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта