Най-големият сайт за бойни спортове

       

Нож ?

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Нож ?

  -1     Мнениеот thetroublemaker на 17 Апр 2014, 23:44

Добре вие тук сте опитни и искам да ви попитам.Кво правиме като ни извадят нож ? Тренирам бокс и имам самочувствие на улицата,но доста се притеснявам от ножовете ;) На всеки може да му се наложи да се сбие на улицата,но като чета новини почти всеки ден "Млад мъж е намушкан след свада в заведение" и... eek Не знам кви мъже са тия дето вадят ножове заради 1 скандал.Все пак повечето такива ситуации завършват най-малкото с животоспасяващи операции..
thetroublemaker
thetroublemaker
 
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Сеп 2013, 00:47
Град: София

Re: Нож ?

  2     Мнениеот Ro на 17 Апр 2014, 23:56

Срещу нож никога не се излиза
Аватар
Ro
 
Мнения: 89
Регистриран на: 01 Окт 2013, 18:52
Град: Бургас

Re: Нож ?

  -1     Мнениеот българиец на 18 Апр 2014, 00:28

То има подобна тема, разбира се, по нея няма да ти отговорят най-оборотните типове, те крият празното си съдържание само зад претенциозни кратки, разбира се, изказвания, та наистина - от нож, ако не си тренирал добре такъв вид самозащита, е по-добре да избягаш. Ако е възможно. Че наистина у нас положението е умопомрачаващо - подивели са млади и стари, прав си. Иначе конкретно няма какво да се каже, това все пак са умения и практика, но ако те напада някой, който просто го носи, не е трениран в боравенето с такова оръжие, имай предвид, че всичко концентрира в еднопосочни махове с ръката, в която е ножът. Т. е. ако замахне странично, все едно иска да ти го забие във врата/главата, примерно, (един вид ръката е в позиция кроше, но палецът сочи към теб, поради захвата на ножа), то малко хора ще се сетят, че ако им го парираш, могат да завъртят китката (макар че това си е завъртане в лакътната става) на 180 градуса и пак да те порежат. Не знам дали разбираш какво обяснявам, то си е за показ, при все, че е просто. И не са много, които ще се сетят да ти посягат с ритници или и другата ръка - за човек, който не е трениран, ножът ще е всичко, с което ще иска да ти посегне, както споменах.

Та, както казах с първото изречение - чети следващия коментар! :D
Последна промяна българиец на 18 Апр 2014, 00:35, променена общо 1 път
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Нож ?

  -1     Мнениеот VAm на 18 Апр 2014, 00:31

Браво,браво урааааа lol lol lol
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Нож ?

  0     Мнениеот oliva09 на 18 Апр 2014, 02:57

thetroublemaker слушай са брат, ако някой ти извади нож и стои пред теб и ти вика ей са ща заколя, тва значи че иска да те сплаши и няма никво намерение да та мушка. спокойно можеш да му разцепиш каската. само трябва да знаеш едно че ако някой иска да те мушка с нож , ще изкара ножката така че да не я видиш и да не разбереш нищо, ще мине отстрани и ще те намушка. И щи кажа защо е така, той ще иска да те издебне в гръб или в страни, не че го е страх, а защото като е неочаквано, ти стоиш неподвижен и ще те намушка на място къде няма да умреш и има най-малка вероятност да удари артерия. най-често се мушка в задника или в корема под пъпа да е някъде в чарвата, там го зашиват в болницата и го изписват на другия ден в задника се мушка там където бият инжекциите . по крайниците само се порязва, опасно е да се мушка там, от гърдите нагоре можеш да го убиеш там не се мушка
най-доброто противодействие срещу нож е пистолет или по-голям нож :))) ама пак ти казвам ако иска някой наистина да те мушне няма да разбереш че е с нож, мен кат ма мушнаха в корема не разбрах дори че са ма мушнали , щото и зех тукати , ама след около 5 мин взе да ме втриса нещо и да ми пари на корема и пипам и изведнъж гледам ръката ми цялата в кръв и газ към болницата с 200 от тогава без нож и в кенефа не хода :)))
oliva09
oliva09
 
Мнения: 158
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:18
Град: Burgas

Re: Нож ?

  0     Мнениеот pipo на 18 Апр 2014, 03:28

Като ти извади нож, вадиш учуден поглед и викаш "Е брат, много як нож. За колко пари и от къде го взе?" :D .
Зависи дали е ножар или пишляг*р. По-горе го обясниха.
Аватар
pipo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 02 Ное 2012, 22:14
Град: София

Re: Нож ?

  0     Мнениеот iazseregistrirah на 18 Апр 2014, 14:36

На мен един път ми извадиха нож и от страх пръднах и пичът избяга. Помисли си, че съм извадил пистолет и съм стрелял по него. lol

така, че мисли в тази насока lol lol lol
iazseregistrirah
iazseregistrirah
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Апр 2014, 14:32

Re: Нож ?

  0     Мнениеот VAm на 18 Апр 2014, 16:21

iazseregistrirah написа:На мен един път ми извадиха нож и от страх пръднах и пичът избяга. Помисли си, че съм извадил пистолет и съм стрелял по него. lol

така, че мисли в тази насока lol lol lol

ШШшт това е многа яко,добра идея, :) :) :)
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Нож ?

  2     Мнениеот NeonBlack на 22 Апр 2014, 16:15

thetroublemaker написа:Добре вие тук сте опитни и искам да ви попитам.Кво правиме като ни извадят нож ? Тренирам бокс и имам самочувствие на улицата,но доста се притеснявам от ножовете ;) На всеки може да му се наложи да се сбие на улицата,но като чета новини почти всеки ден "Млад мъж е намушкан след свада в заведение" и... eek Не знам кви мъже са тия дето вадят ножове заради 1 скандал.Все пак повечето такива ситуации завършват най-малкото с животоспасяващи операции..

Опичай си акъла и не се забърквай в глупави ситуации, така че да не се стига до вадене на ножове. Заеби самочувствие, тренировки и прочие лайна, има достатъчно леки в главата типове, които не им пука дали си тренирал бокс, карате, борба или марсианското изкуство на войната. Ползвай си главата и отбягвай места и хора, които са проблематични. Прибери си лошия поглед в торбата с вредни навици и разрешавай нередностите с говор, а не с юмруци.

Живял съм известно време в Студентски, където подобни изпълнения (побои) се случват редовно. И доколкото мога да преценя, винаги си патят разни повярвали си гаменчета, които са отишли на бар/дискотека с идеята да стане некой зулум и да се покажат като мъже на произволен женски парцал от Павликени. Не си заслужава. Пази си самочувствието и тупаниците за залата, където им е мястото. Навън си г-н Никой и е добре да го знаеш.
There are no men like me. Only me.
Аватар
NeonBlack
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юни 2013, 16:17
Град: София

Re: Нож ?

  -1     Мнениеот jamski на 23 Апр 2014, 14:56

NeonBlack евала единствения коментар който си заслужава четенето, иначе пич като имаш самочуствието и гледаш лошо ще те бият може и да те ръгат, като ти е празна главата, иначе един съвет от мене стигне ли се до вадене на нож, и да мислят да го използват и да не мислят не стигай никога до схватка можеш да му вземеш ножа може и да не го. Както някой каза най-добрия вариант в случай че не го вземеш е шиене по болниците, тъй че сам си прецени заслужава ли си
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Следваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron