Най-големият сайт за бойни спортове

       

Страх от бой

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот street2fighter на 10 Дек 2010, 01:18

a4o1992 написа:Мен, може би не ме е чак толкова страх от боя, а от колкото после ще ми се подиграват. Незнам, но благодаря за съветите.

нетрябва да ти пука дали ще ти се подиграват или не а и то в този случаи няма за какво да ти се подиграват ако се изправиш да се биеш 1в1.Ще ти се подиграват и ще те имат за шматка ако избягаш или се насереш
Смелост не означава да нямаш страх.Да си смел значи да те е страх и да продължиш напред
Аватар
street2fighter
 
Мнения: 100
Регистриран на: 31 Окт 2009, 22:00
Град: burgas

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот granik на 10 Дек 2010, 02:23

Моят съвет е малко гаден, но така става в природата обикновено. Първо ступай някой много по слаб от тебе, после някой малко по силен но не толкова колкото тебе и т.н. Поступай няколко слабаци и ще добиеш малко повече увереност и агресия.Чак след това се пусни в бой с някой силен колкото теб. От двамата никой няма да спечели но ще разбереш докъде са ти възможностите , а и ще разбереш какво е да те удря човек силен колкото теб, демек ще знаеш ти какви поражения нанасяш. Не се бии с по силни от тебе само ще се изложиш. И лъва бяга пред слона. Ако пък случайно те нападне по силен след горните съвети няма да си толкова безобиден.
granik
granik
 
Мнения: 157
Регистриран на: 12 Окт 2010, 00:57
Град: Варна

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот MAsTEr на 10 Дек 2010, 03:51

ми избегни го тоя бой , за да не пострадаш сериозно , щом по твойте думи другя е бил "силен " ,остави го да си се заяжда ще си намери майстора ,ако пък се случи неизбеждно просто давай смело за да се защитиш .
такива ги най обичам , комплексарчета който се прваят на силни пред безъщитни и слаби момчета
rick ross - b.m.f.
Аватар
MAsTEr
 
Мнения: 169
Регистриран на: 05 Апр 2009, 14:37

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот oho на 10 Дек 2010, 10:14

Има подобна тема за страха:
https://mma.bg/forum/viewtopic.php?f=18&t=555
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот EDDIX на 10 Дек 2010, 10:22

По добре е ,да си те е страх.
Иначе чсно да ти кажа колкото и важно да изглежда това сега, да можеш да се биеш и да си номер 1.След няколко години това няма да има никакво значение.
Аз като бях малък и на мен ми се дървеха и ми взимаха парите.След 1,2 години аз започнах да бия тези които ме щавеха и аз започнах да взимам парите на другите.И кво, да докато бях на 16-18г наебах 5-10 пиченца в повече. и уш бях много отворен и голяма работа.
Но сега плащам цял живот затова.Дела( побой ,грабежи) , рехабилитация (защото отворените се друсат) това ми отне години, татусите:2те ми предмишници са в плътни татуси.1 време беше супер но сега ми създават големи проблеми в университета и на раябота.И др, и Др.

Съвета ми е трай си 1,2 години и после си прави кефа.И още нещо ако започнеш да тре3нираш бойни изкуства се получава 1 парадокс. Колкото по-добре можеш да се биеш.Толкова по-малко ти се налага.А и другите спиратат да те предизвикат.
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот a4o1992 на 10 Дек 2010, 11:45

А и да Ви кажа и друго, аз издържам на болка, защото като малак са ме побийвали и затова издържам до някаква степен на болка. Благодаря за съветите.
И нека силата бъде с теб.
Аватар
a4o1992
 
Мнения: 44
Регистриран на: 09 Дек 2010, 17:17

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот achobacho на 28 Авг 2011, 13:21

Всеки го е страх.Просто остани спокоен и приеми факта, че може да те ударят.Ако свикнеш с тази мисъл няма да имаш проблеми.
achobacho
achobacho
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Авг 2011, 19:44
Град: Pleven

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот DeadlyWeapon на 28 Авг 2011, 14:40

granik написа:Моят съвет е малко гаден, но така става в природата обикновено. Първо ступай някой много по слаб от тебе, после някой малко по силен но не толкова колкото тебе и т.н. Поступай няколко слабаци и ще добиеш малко повече увереност и агресия.Чак след това се пусни в бой с някой силен колкото теб. От двамата никой няма да спечели но ще разбереш докъде са ти възможностите , а и ще разбереш какво е да те удря човек силен колкото теб, демек ще знаеш ти какви поражения нанасяш. Не се бии с по силни от тебе само ще се изложиш. И лъва бяга пред слона. Ако пък случайно те нападне по силен след горните съвети няма да си толкова безобиден.



какво значи "по-слаб","по-силен","силен колкото теб".Ти няма откъде да знаеш някой колко добре се бие.Може да ти изглежда няк'во хилаво пръдле ама ако му се опънеш може да те пречука.Или като видиш някъв едър,здрав и си мислиш,че се бие по-добре от теб,в боя мускулите нямат значение!Докато не видиш някой как се бие неможеш да кажеш дали ще те набие или ти него...Сега по темата:Братле нормално е да те е страх както казаха,който казва,че не го е страх е или голям лъжец или психопат.Страхът е нещо нормално,един път преди да се сбия с едно момче треперех незнам защо,но треперех.Когато ме удари страхът изчезна,не чуствах болка,но не мислиш какво правиш когато ти се вдигне адреналина.Затова най-добре опитай да се оправиш с думи,но ако стоящия с/у теб е циганин или някой пиян/дрогиран направо бий,защото те от дума не разбират.
DeadlyWeapon
DeadlyWeapon
 
Мнения: 27
Регистриран на: 16 Фев 2011, 19:48

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот 5yToBcKu на 29 Авг 2011, 10:31

a4o1992 написа:Хора имам следния проблем. Тренирам на лостове. Имам сила в мен, но от малък не съм се бил и някои път, когато има проблем в даскалото за бой (някой примерно иска да ме бие) и мен ме хваща шубето. Когато дойде момента за бой някак си ме хваща страх, че може да ме бият. 12 клас съм. Рядко съм се бил, защото не съм имал проблеми. Как да превъзмогна страха си, че когато някои иска да ме бие примерно, без да ме е страх, да го РАЗМАЖА ?


гледай мотото на другия пич "смелост не означава да нямаш страх.Да си смел значи да те е страх но ВЪПРЕКИ това да продължиш напред"
Аватар
5yToBcKu
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Апр 2010, 21:09
Град: с.Бутово

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот jkdpl на 29 Авг 2011, 10:46

Те хората в темата си го казаха, аз ще ти дам един по-нестандартен съвет...
Продължи в същата насока в която си, явно не си конфликтен, супер, бъди такъв и пак може да бъдеш 'мъжкар'. Не всички са като в уестърните и за всяка обида плащат с кръв... Имам един приятел, цял живот не се е бил(естествено като всяко момче е слагал ръкавици и се е поборвал тук-там, но с приятели и без лоши чувства). Въпросния си решава проблемите винаги с приказки, без да излиза с 'по-малко чест' от другия. Всички го уважават защото е пичага и никога не съм го виждал да излиза 'накърнен' от някаква ситуация. Въпросния за мен е пример, че 'силния побеждава без да се бие и покорява крепостите без да ги опсажда' ако мога да пререфразирам Сун Дзъ.
Даже си мисля, че въпросния нарочно е такъв печеняга, каза ми един път бил с приятелката си и 4-ма лайнари на центъра подвикнали нещо, запазил е чест, но после яко го беше нервно цял ден, че не е... нали. :)
Продължавай така, не подценявай силата на думите и здравия разум. Юмруците всеки ги 'може'.
Вслушай се и в EDDIX, имам един приятел с подобна на неговата история - просто не си струва.
DeadlyWeapon също е много прав, с пиян и циганин... думите не помагат.


Най-добри пожелания,
Поздрави!
Без битка няма победа!
jkdpl
jkdpl
 
Мнения: 22
Регистриран на: 05 Дек 2009, 22:53
Град: Pleven

ПредишнаСледваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron