Най-големият сайт за бойни спортове

       

Страх от бой

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Страх от бой

  0     Мнениеот a4o1992 на 09 Дек 2010, 21:43

Хора имам следния проблем. Тренирам на лостове. Имам сила в мен, но от малък не съм се бил и някои път, когато има проблем в даскалото за бой (някой примерно иска да ме бие) и мен ме хваща шубето. Когато дойде момента за бой някак си ме хваща страх, че може да ме бият. 12 клас съм. Рядко съм се бил, защото не съм имал проблеми. Как да превъзмогна страха си, че когато някои иска да ме бие примерно, без да ме е страх, да го РАЗМАЖА ?
И нека силата бъде с теб.
Аватар
a4o1992
 
Мнения: 44
Регистриран на: 09 Дек 2010, 17:17

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот street2fighter на 09 Дек 2010, 22:03

пич това не е книга да прочетеш какво да правиш и да го направиш това е бой трябва да имаш сърце да си уверен в себе си самочувствието се трупа с тренировки а сърце трябва просто да го имаш.имаше една поговорка Мъжете умират 1 път а страхливците секи ден.
Смелост не означава да нямаш страх.Да си смел значи да те е страх и да продължиш напред
Аватар
street2fighter
 
Мнения: 100
Регистриран на: 31 Окт 2009, 22:00
Град: burgas

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот newo на 09 Дек 2010, 22:08

Страхът не се превъзмогва, а се използва. Всеки го е страх, опасното е, когато не те е страх. Ако някой ти каже, че не го е страх или е лъжец, или е психопат. Важното е да останеш спокоен, да мислиш трезво и най-важното - да си самоуверен, да си сигурен в себе си. Запазваш хладнокръвие във всяка ситуация, обикновено когато тези, които искат да те бият, видят, че си хладнокръвен, ще поразмислят преди да те нападнат.
От личен опит иначе: спокойно! След като започнат да се раздават удари, няма да имаш време за страх. Няма даже и болка да усещаш, заради адреналина. Не е толкова страшно. ;)
Гледай все пак да не се забъркваш, защото не се знае тоя срещу тебе какъв е. Все пак имаш само един живот. Използвай го разумно. По новините се чува, че отрепките вече и момичета нападат без причина, така че внимавай къде се забъркваш. Никой не е безсмъртен вече. ;)
"Keep your friends close, but your enemies closer!"
Аватар
newo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Юли 2010, 12:36
Град: Sofia

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот a4o1992 на 09 Дек 2010, 22:22

Ако ми скочи на бой и аз ще му скоча, но има и хора колкото мен, на които ме е страх да ги бия, ако ми се закачат, защото цялото даскало ги уважава.
И нека силата бъде с теб.
Аватар
a4o1992
 
Мнения: 44
Регистриран на: 09 Дек 2010, 17:17

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот newo на 09 Дек 2010, 22:30

a4o1992 написа:Ако ми скочи на бой и аз ще му скоча, но има и хора колкото мен, на които ме е страх да ги бия, ако ми се закачат, защото цялото даскало ги уважава.

Е това е проблем без решение все още... ;) Просто не им се връзвай на провокациите, а пък ако те ударят си зависи вече от човека - някои биха избягали, други биха се били. Тези неща ги разбираш, едва когато се изправиш лице в лице с проблема, а не докато стоиш пред монитора, затова не мога да ти помогна. Трябва да го изживееш, за да разбереш как стоят нещата. Все пак най-важните неща в живота си ги учим в най-трудните си моменти. :)
"Keep your friends close, but your enemies closer!"
Аватар
newo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Юли 2010, 12:36
Град: Sofia

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот Skoidats на 09 Дек 2010, 22:31

a4o1992 написа:Ако ми скочи на бой и аз ще му скоча, но има и хора колкото мен, на които ме е страх да ги бия, ако ми се закачат, защото цялото даскало ги уважава.


Еми, дай някой лев... и ще дойдем бригадата да ги ступаме тия герои....

Сега сериозно, всеки има определен страх, опитвай се да избягваш боя... но ако се случи, не трябва да се притесняваш от това, дори да те набият или да биеш, даже биейки се някои от "главатарите" в даскалото ще спечелиш уважение не само от тях, но и от други, но това при вариант, че нещата са неконтролируеми и ти нямаш никакъв избор. След години, даже такива неща няма да са ти в галавата и ще се чудиш... що за глупости си мислил.

Всичко с времето си :roll: 8)
Skoidats
Skoidats
 
Мнения: 198
Регистриран на: 21 Авг 2008, 16:11
Град: София

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот didaka на 09 Дек 2010, 23:27

Всеки човек е уникален сам по себе си . Едни стават за побойници , други умеят да правят пари, трети друго и тн. След някоя друга години ще разбереш в какво те бива ,ще се радваш че е това а не да се биеш. Боят е нещото което най малко ще ти помогне в живота. Успех!
didaka
didaka
 
Мнения: 49
Регистриран на: 04 Яну 2010, 10:47
Град: bsl

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот racko1 на 10 Дек 2010, 00:18

И в другата тема пусната от тебе и в тая само мога да ти кажа, че с тренировките се постига всичко. Не можеш да четеш тука какво пишат и да си мислиш, че ще ти помогне.. Но все пак знай че в боя няма нищо страшно. Мога да ти кажа, че даже болка не усещаш и не ти пука и страх не изпитваш (това е заради покачването на адреналина който кара мозъка да пренебрегне някои чувства). Но под бой говоря без ножове, бухалки и т.н. Страха трудно би го превъзмогнал, но все пак ако успееш гледай противника да го уцелиш с кроше в брадата, падат като кегли ;)
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот a4o1992 на 10 Дек 2010, 00:31

Мен, може би не ме е чак толкова страх от боя, а от колкото после ще ми се подиграват. Незнам, но благодаря за съветите.
И нека силата бъде с теб.
Аватар
a4o1992
 
Мнения: 44
Регистриран на: 09 Дек 2010, 17:17

Re: Страх от бой

  0     Мнениеот Skoidats на 10 Дек 2010, 00:37

racko1 написа:И в другата тема пусната от тебе и в тая само мога да ти кажа, че с тренировките се постига всичко. Не можеш да четеш тука какво пишат и да си мислиш, че ще ти помогне.. Но все пак знай че в боя няма нищо страшно. Мога да ти кажа, че даже болка не усещаш и не ти пука и страх не изпитваш (това е заради покачването на адреналина който кара мозъка да пренебрегне някои чувства). Но под бой говоря без ножове, бухалки и т.н. Страха трудно би го превъзмогнал, но все пак ако успееш гледай противника да го уцелиш с кроше в брадата, падат като кегли ;)


Напълно съм съгласен с това мнение, особено, ако става дума за бой без ножове и подобни глупости, мога да кажа, от личен опит..., че като се качиш на ринга адреналина така те удря в мозъка, че пренебрегва всякакви чувства... това важи до някъде и до уличния бой. Не виждаш хората, които те гледат и т.н. неща, за които си мислил, че ще те разсейват или ще ти пречат.... даже и болка не се усеща, едва няколко часа след това почваш да усещаш синини, подутини и т.н.
Skoidats
Skoidats
 
Мнения: 198
Регистриран на: 21 Авг 2008, 16:11
Град: София

Следваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта