Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кухнята на боеца

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Кухнята на боеца

  0     Мнениеот DeadlyTouch на 03 Юли 2010, 16:56

Каква Храна си приготвяте преди тренировка, след тренировка , закуска в дни с тренировка , закуска в почивните дни или просто с какво се храните ? Какво си приготвяте и за какви случаи (качване на маса/изчистване)? Или просто какви продукти има в кухнята на боеца? Защото да си години само на варено пилешко и картофи някак си... :roll:


P.P. Целта ми е да разбера с какво се храните защото като вида от някои сайт храната на спортистите ми излиза поне по 20 лева на ден... а това си е много :D
DeadlyTouch
DeadlyTouch
 
Мнения: 26
Регистриран на: 02 Яну 2010, 00:51

Re: Кухнята на боеца

  0     Мнениеот glutamine на 03 Юли 2010, 17:33

Опитвам се да не ям от боклуците като чипс,дюнери и тн. Кола също много рядко пия.

Гледам да се храня разнообразно, но не се получава винаги. На седмица се опитвам да ям поне 6 яйца. Пържените картофи не мога да ги спра отведнъж. Напоследък съм ги намалил и наблягам на варени или на пюре. Прясно мляко пия много по 750мл - 1л на ден. Когато съм на училище ям сандвич Бъргър. Риба от консерва също ям - шпроти и тон. От полуготовите спагети на фантастико също доста ям. Правя си и сандвичи с различни неща вътре. Кашкавал, сирене и кисело мляко хапвам също.

Като цяло мисля че се храня славнително добре - има обаче още доста какво да се желае. Напук на правилното ми хранене имам бърз метаболизъм и въпреки че като ям приемам много протейни и въглехидрати качвам страшно бавно.
glutamine
glutamine
 
Мнения: 15
Регистриран на: 27 Юни 2010, 18:09

Re: Кухнята на боеца

  0     Мнениеот DeadlyTouch на 03 Юли 2010, 17:56

А относно готвени ястия (мусака дробчета с ориз и прочие.. lol )? Присъстват ли въобще в хранителният ти режим?
DeadlyTouch
DeadlyTouch
 
Мнения: 26
Регистриран на: 02 Яну 2010, 00:51

Re: Кухнята на боеца

  0     Мнениеот Sunrise на 03 Юли 2010, 19:14

Ям всичко деба даже покрай тва световно и биричките се умножиха сега от Германия-Аржентина я спирам че плочките почнаха да избледняват lol
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Кухнята на боеца

  0     Мнениеот glutamine на 03 Юли 2010, 20:14

DeadlyTouch написа:А относно готвени ястия (мусака дробчета с ориз и прочие.. lol )? Присъстват ли въобще в хранителният ти режим?


Присъстват е меко казано. От готвените неща хапвам най-често /всъшност доста често/: мусака, пиле със зеле, пиле с ориз, зелеви сърми, пълнени чушки, пилешка супа, таратор /не че тва се готви кой знае колко/, яхния, баница и други.
glutamine
glutamine
 
Мнения: 15
Регистриран на: 27 Юни 2010, 18:09

Re: Кухнята на боеца

  0     Мнениеот Brock на 03 Юли 2010, 21:09

DeadlyTouch много добра тема, но е малко не точна.Ако искаш да качваш маса или да чистиш храната е много различна.Ти какво искаш да правиш.
Brock
Brock
 
Мнения: 14
Регистриран на: 01 Окт 2009, 18:56

Re: Кухнята на боеца

  0     Мнениеот DeadlyTouch на 03 Юли 2010, 23:46

Ами... целта ми беше, темата да бъде нещо, като каталог, когато си правя хранителния режим и се чудя какво да сложа ... Темата да бъде, като готварска книга, защото всеки може би е намерил поне един начин да прави безвкусните богати на хранителни вещества храни във нещо много по-приемливо и поне по-вкусно :roll: И дано да помогне и на другите в моментите когато искат разнообразие и разнообразието да не бъде мазен хамбургер, а нещо полезно, което да не ти пречи на плочките или каквото и да било...

(А сега ако някои каже някоя домашна рецепта за зоб е златен lol )
DeadlyTouch
DeadlyTouch
 
Мнения: 26
Регистриран на: 02 Яну 2010, 00:51

Re: Кухнята на боеца

  0     Мнениеот DeadlyTouch на 03 Юли 2010, 23:49

Аз почвам пръв...

Орехи с мед

Взимате колкото орехови ядки имате смилате/счуквате ги .Добавяте мед смесвате докато се получи хомогенна смес. Хапвате го и отивате да тичате маратон :P

Ето тва е домашния ми зоб... Ако имате и вие моля споделете :roll:
DeadlyTouch
DeadlyTouch
 
Мнения: 26
Регистриран на: 02 Яну 2010, 00:51

Re: Кухнята на боеца

  0     Мнениеот Rayan на 04 Юли 2010, 02:14

Закуска: най-често яйца пържени варени няма значение.....понякога когато нямам време(сутрин преди тренировка)нещо баница кренвиршка а у .
Обяд:Месо основно пилешко или грах боб леща+мляко 1 2 чаши по 150 мл, риба
Следобедна закуска:печени кренвирши кебабчета кюфтета особенно са по време на световното картофи
2ра следобедна закуска :салатка, супичка кисело мляко или плодове
вечеря:повтарям обяда но в по малки количества
преди лягане чаша мляко или едно кисело

пия поне по 2 литра вода лятото повечко
Това което не мe убива ме прави по-силен!!!!!
Аватар
Rayan
 
Мнения: 64
Регистриран на: 14 Фев 2009, 14:52
Град: София

Re: Кухнята на боеца

  0     Мнениеот oho на 04 Юли 2010, 12:48

Много добра тема и добра идея, браво.

Бих ви препоръчал да се ориентирате към допълване на менюто си със сурови и неготвени храни, когато е възможно. Това включва всякакви пресни зеленчуци и плодове. Всякакви ядки като бадеми (сурови), орехи или фурми дават на тялото много нужни вещества. Варени картофи, ориз, риба (за предпочитане не в консерва) са ключови.

Течностите също са важни - много вода задължително! По време на тренировка може вода с мед или айрянчета с малко сол, когато се потим доста. Дори по една биричка след тренировка е съвсем допустимо, за да се наваксат изгубените с потта вещества.

Бих ви посъветвал да избягвате пържено, сладко (освен ако не е сутрин или веднага след тренировка) и всякакви изкуствени храни. Гледайте това, което ядете да идва от природата (месо, плодове, зеленчуци, мляко, яйца и т.н.) и да има минимално консерванти и изкуствени добавки. Защото спорта не е само това да сме силни и нечовешки напомпани, а да имаме едно здраво и щастливо тяло дълги години. Давайте на тялото си хубава храна и то ще ви се отблагодарява всеки ден.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София


Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron