Най-големият сайт за бойни спортове

       

Хранителните добавки и бойните спортове

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Хранителните добавки и бойните спортове

  0     Мнениеот glutamine на 27 Юни 2010, 18:29

Здравейте всички!
От доста време чета сайта и форума. :) Реших и аз да се регистрирам.
Темата пускам, за да може всеки да сподели опита си с хранителните добавки и за обмяна на съвети.

-----

Първия който се нуждае от съвет съм аз . :DD

Реших да пробвам комбинацията витамини+глутамин+протейн.
В интернет прочех доста противоречиви неща за креатина и таурина. :neutral:
Чудех се дали да не заменя глутамина и протейна с аминокиселини или да ги добавя отделно? Ако може и мнение за креатин монохидрата и за таурина да ми дадете?

Поздрави!
glutamine
glutamine
 
Мнения: 15
Регистриран на: 27 Юни 2010, 18:09

Re: Хранителните добавки и бойните спортове

  0     Мнениеот Mi5 на 27 Юни 2010, 19:21

Креатин според мен не ти трябва. Използва се предимно от фитнесджиите, за да си увеличат силата. С креатина задържаш вода.
Глутаминът също е аминокиселина, която спомага мускулния растеж и не позволява настъпването на катаболни процеси, демек да губиш мускул.
Протеинът може да бъде суроватъчен и казеин. Суроватъчният е бързо усвояем, в процес на качване на килограми спомага за мускулния растеж, а при диета те предпазва да не губиш мускулна маса. Пие се сутрин като станеш, преди и след тренировка и като заместител на хранене през деня. Казеинът е бавноусвояем и се пие преди лягане, за да захранва мускулите през нощта.
Аминокиселините изграждат белтъците, а белтъците всъщност са друга дума за протеин. Подходящи са за възстановяване и адски бързо се усвояват от тялото.
Целите определят какъв тип добавки ще приемаш. Аз лично в момента чистя и от утре ще почна да пия суроватъчен протеин 3-4 пъти дневно (сутрин като стана, за да спре катаболните процеси, преди и след тренировка (в случая фитнес-тренировка) и следобеда като заместител на хранене). Удачно за мен би бил и глутаминът, но няма да си купувам.
Mi5
Mi5
 
Мнения: 20
Регистриран на: 07 Ное 2009, 01:50
Град: sofia

Re: Хранителните добавки и бойните спортове

  0     Мнениеот glutamine на 27 Юни 2010, 20:19

МИ5, успя да синтезираш доста важни неща в няколко реда. Сигурен съм, че ще са полезни. Следвайки съвета ти няма да взема креатин, но се чудя какво е по-добре суроватъчен протейн или амино веднага след трен. Също така има ли смисъл от витамини,цинк,магнезий и тн?
glutamine
glutamine
 
Мнения: 15
Регистриран на: 27 Юни 2010, 18:09

Re: Хранителните добавки и бойните спортове

  0     Мнениеот Bota на 27 Юни 2010, 21:45

Според мен наи-добре аминокиселини :)аз пия по 3 преди тренировка и по 3 след много добре ми се отразява :) .

glutamine написа: Също така има ли смисъл от витамини,цинк,магнезий и тн?


Как да няма смисъл особено магнезий,защото при големи натоварвания каквито има при боините спортове човек се "поти" много (особено със това кимоно :roll: ),при което губи минерали като тези които си изброил,което съотвтно води доколкото съм запознат със анатомията до схващане на мускулите и сухожилията :)
Аватар
Bota
 
Мнения: 21
Регистриран на: 07 Ное 2009, 01:40
Град: Пловдив

Re: Хранителните добавки и бойните спортове

  0     Мнениеот glutamine на 27 Юни 2010, 22:29

Благодаря за съветите. Мисля че глутамин+аминота+витамини е добре, като начало. Витамините и минералите може ли да са на Центрум, че тази марка ми е известна или да взема нещо по "спортно". Някой от вас ползвал ли е продуктите на Редис. Гледам че са мноого евтини, но във ббтийм имаше не лоши мнения за тях от потребители с доста много мнения във форума.
glutamine
glutamine
 
Мнения: 15
Регистриран на: 27 Юни 2010, 18:09

Re: Хранителните добавки и бойните спортове

  0     Мнениеот nerozavar на 28 Юни 2010, 10:14

Аз съм много доволен от Now foods, може да ги пробваш. Съотношението цена-качество е много добро.
nerozavar
nerozavar
 
Мнения: 131
Регистриран на: 31 Яну 2010, 20:12
Град: София

Re: Хранителните добавки и бойните спортове

  0     Мнениеот racko1 на 29 Юни 2010, 11:22

Уточни за какво точно ти трябват тия добавки, дали да фитнес, дали за бойни спортове.. лично аз преди и след всяка тренировка пия единствено амино киселини на primaforce и съм много доволен.. преди използвах същите амино и за фитнеса и заедно с тях и доста ядене качих за един месец около 11-12 кг почти без никави мазнини :]
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: Хранителните добавки и бойните спортове

  0     Мнениеот Mi5 на 29 Юни 2010, 18:13

racko1 без да се заяждам ти казвам, че 11-12кг мускулна маса се правят за поне 2 години с безупречно хранене и тренировки ;) Иначе като марки за протеин и амино нека се насочи към Optimum Nutrition, Universal.
Mi5
Mi5
 
Мнения: 20
Регистриран на: 07 Ное 2009, 01:50
Град: sofia

Re: Хранителните добавки и бойните спортове

  0     Мнениеот racko1 на 30 Юни 2010, 00:20

Mi5 написа:racko1 без да се заяждам ти казвам, че 11-12кг мускулна маса се правят за поне 2 години с безупречно хранене и тренировки ;) Иначе като марки за протеин и амино нека се насочи към Optimum Nutrition, Universal.

Ами както казах не беше напълно чиста мускулна маса но пак беше доста добре защото хем наедрях хем урелефих но както ти така и мойте приятели не вярваха и ми казваха че не може да не съм се назобил :) гадното беше че корема ми се беше издул като балон.. пак казвам това го постигнах с много ама много ядене и то без никави мазнини и също с помоща на тези амино.
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: Хранителните добавки и бойните спортове

  0     Мнениеот glutamine на 30 Юни 2010, 18:41

Може ли съвет как да измеря пет грама, без да имам везна? lol На опаковчицата на глутамина пише че дозата е 5 грама ратворени във вода, но нямам с какво да ги измеря тия грамове.
glutamine
glutamine
 
Мнения: 15
Регистриран на: 27 Юни 2010, 18:09

Следваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron