Най-големият сайт за бойни спортове

       

Диета?

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Диета?

  0     Мнениеот karate на 21 Юни 2010, 01:04

Здравйте казаха ми една диета с която се топят до 15 кг за месец и нещо става въпрос за банани и мляко някой от вас опитвал ли я е и дали има наистина резултат от нея някой да знае нещо мерси предварително :)
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
Аватар
karate
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2010, 00:36

Re: Диета?

  0     Мнениеот Serdjomedin на 21 Юни 2010, 01:33

да бе и аз бих искал някои диета ама да е описана много точно и също така да не е като в сайта където пиша белтъци и такива щото аз незнам кое има белтъци кое няма а да напишат кои храни да ядем :) а хубаво ще е някой да напиши някои диета дето той го изпробвал и е имало действие ама много подробно ако може :) щото аз искам да свалям много кила някъде 10 кила и той само в корема и малкo в дупето тичам секи ден и тренирам много силно но никак не ми пада корема аз знам защо защото не се храня правилно но ако някои каже някоя супер готина диета ще я зпазя и ще съм блогодарен а още по благодарен ще съм ако някои каже някои диета където е използвал :) и е имало действие!
Serdjomedin
Аватар
Serdjomedin
 
Мнения: 89
Регистриран на: 23 Юни 2009, 14:38
Град: sofia

Re: Диета?

  0     Мнениеот MAsTEr на 21 Юни 2010, 02:20

спираш със , хляб , сладкиши , пържените мазни хрни , газираните напитки ! яж ябълки , варени яйца , овесени ядки със мляко , пил. месо , салата ( краставица, маруля , зеле ) и със много тренировки трябва да свалиш , ако не липосукция :)
rick ross - b.m.f.
Аватар
MAsTEr
 
Мнения: 169
Регистриран на: 05 Апр 2009, 14:37

Re: Диета?

  0     Мнениеот Exodus на 21 Юни 2010, 07:43

Значи белтъчините се разделят на няколко вида. Има животински белтъчини (Телешко месо, Говеждо, Свинско месо, Заешко месо, Агнешко месо, Риба - сушена, Дивеч, Козе месо, Рибни продукти, Домашни птици, Риба - речна, Риба морска, Ракообразни). Има растителни белтъчини (Соя, бобовите храни - сухите, ядки, бирена мая, ръжените кълнове, мая за хляб, житните кълнове). Има и млечни белтъчини (мляко, яйчен белтък, яйчен жълтък, кокоши яйца, сирене).
Всички тези гледаш да ги намалиш и набиваш само плодове и зеленчуци и падаш килограми :)
Най-прекрасният измежду цветовете е вишневият. Най-благородният измежду хората е самураят...
Аватар
Exodus
 
Мнения: 112
Регистриран на: 14 Юли 2009, 10:44
Град: Tutrakan

Re: Диета?

  0     Мнениеот Mi5 на 21 Юни 2010, 11:21

Единственото мнение, което беше близо до истината е на MAsTEr. За другите двама няма да коментирам. Пич, ако свалиш 15кг за месец, от тях почти сигурно половината ще са ти мускул, другата половина ще се подели между вода и мазнини (водата после ще я върнеш почти моментално, мазнините също). Демек - 15кг на месец ако се опитваш да свалиш ще си навредиш адски много. Има някакви граници, в които трябва да отслабваш. Измери си % мазнини и горе-долу гледай да сваляш по 1% на седмица, да речем към 5% на месец - това е нещо като.. здравословно отслабване и е по-малко вероятно да сваляш мускул или после да последва т.нар. йо-йо ефект. Това като начин да си следиш напредъка. После, за да отслабнеш, има 2 важни момента - кардио тренировка и диета. Кардио тренировката ще ти бъдат тренировките по бойния спорт. Диетата - може да пробваш с т.нар. НВД - нисковъглехидратна диета, демек - много белтъци, умерено мазнини, почти никакви въглехидрати. Белтъците си ги набавяш от риба, всякакви месеца - пилешко,свинско,телешко, яйца (цели), извара, мазнините ти идват примерно от зехтин (към салатата или при пърженето на месото) и т.н. а малкото въглехидрати най-добре от овесени ядки, тъй като те имат нисък гликемичен индекс,с други думи - като ги приемеш, въглехидратите по бавно се отделят в кръвния поток и така не се повишават нивата на инсулин (а щом ще отслабваш не искаш това да се случва). То много може да се говори по тая тема, но ако се замислиш вместо да пускаш теми тук просто напиши в гугъл и ще намериш всичко. Успех
Mi5
Mi5
 
Мнения: 20
Регистриран на: 07 Ное 2009, 01:50
Град: sofia

Re: Диета?

  0     Мнениеот karate на 21 Юни 2010, 11:36

Мерси за отговорите ...чак ч5 кг за месец няма да мога надявам се до успея поне 6-7 да сваля затова питах за диетата с банани и мляко дали някой зане нещо за нея та от днес я почвам и ще пиша след месец има ли резултати :)
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
Аватар
karate
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2010, 00:36

Re: Диета?

  0     Мнениеот Exodus на 21 Юни 2010, 13:49

Mi5 точно ти трябва да погледнеш гугъл, ако искаш ще ти дам и линк, за това което написах ;)
Най-добрата диета за отслабване се нарича мимоза, поровете се и ще намерите много неща относно нея :)
Най-прекрасният измежду цветовете е вишневият. Най-благородният измежду хората е самураят...
Аватар
Exodus
 
Мнения: 112
Регистриран на: 14 Юли 2009, 10:44
Град: Tutrakan

Re: Диета?

  0     Мнениеот Mi5 на 21 Юни 2010, 15:15

Exodus, най-важното нещо при всяка една диета е да се увеличи количеството на приеманите белтъци, тъй като именно те запазват мускулната маса, докато се изгарят мазнините.Затова всички, които искат да орелефят много, като си запазят мускулите, се тъпчат с адски много суроватъчен протеин за през деня, аминокиселини и казеин (за преди лягане). Спреш ли белтъците - пак ще сваляш килограми, но няма да запазиш абсолютно никакъв мускул, демек няма отдолу да се "покаже" едно готино атлетично релефно тяло, ами по скоро ще заприличаш на някой анорексик. Колкото до диетата с млякото и бананите - не съм я чувал, но честно казано ми звучи адски глупаво, поради няколко причини:
1) млякото няма как да достави достатъчно белтък, тъй като в цял литър има само 32гр, а на един 80 килограмов човек при такава диета му трябват около 180-200гр на ден. Демек ако това са единствените източници, които въпросния човек яде, ще му трябват по 5 литра на ден.
2) млякото има 47гр въглехидрат на 1 литър, и то не какъв да е въглехидрат, ами лактоза, който е бърз (демек вреден), с висок ГИ (гликемичен индекс) и бързо ще се увеличат нивата на инсулин, което не трябва да се случва
3) 3%-овото мляко има 30гр мазнини на 1 литър, което пак са много калории, а обезмаслените млека минават най-различна преработка и честно казано са сигурно дори по-вредни. (Пил съм от 0,1% и на вкус е като кисела вода)
4) бананът сам по себе си е единствено въглехидрат, който не е много бързо усвояем, не е и много бавно усвояем, демек нещо по средата, но въпреки това - за какво ти е при положение че искаш да отслабнеш?
Mi5
Mi5
 
Мнения: 20
Регистриран на: 07 Ное 2009, 01:50
Град: sofia

Re: Диета?

  0     Мнениеот i на 21 Юни 2010, 15:43

Какви глупости изчетох до тук :oops: (без Mi5) .Няма диета без белтък или тн. протеин !!!!Зареждаш с бавни въглехидрати,яко белтък и мзанини (зехтин или нещо такова) и това е...
i
i
 
Мнения: 16
Регистриран на: 21 Юни 2010, 10:34
Град: Sofia

Re: Диета?

  0     Мнениеот nerozavar на 22 Юни 2010, 21:28

Аз лично свалих около 20 кила за 3 месеца и нещо със следната примерна порция храна: 250г диетична извара с 3 филий черен хляб и зеленина по избор с малко някакво чисто месо колкото за вкус. И много дълги тренировки със средно темпо и с повече движения.
nerozavar
nerozavar
 
Мнения: 131
Регистриран на: 31 Яну 2010, 20:12
Град: София

Следваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта