Най-големият сайт за бойни спортове

       

Въпрос относно 'Syntrax fyre'

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Въпрос относно 'Syntrax fyre'

  0     Мнениеот daksy на 17 Апр 2010, 14:37

Здравейте отново :DD Имам малък проблем.От няколко месеца съм на НВД и единствените въглехидрати които приемам са сутрин от пълнозърнестия хляб и 3 пъти в седмицата от пилешкото месо и рибата.В този период пия страшно много натурални сокове и от няколко дни се будя сутрин с "ръждясали" длани и пръсти,тоест стават ми на оранжеви петна(все едно съм държал ръждясали железории)Спрях всякакъв прием на моркови и сокове съдържащи моркови.Преди два дена пих сок от кайсия и праскова и на 2-те сутрини се събуждах с този проблем.До вечерта или най-късно до другия ден тези петна изчезват.Дали просто съм оцелил кофти пратка на сокове в магазина,дали е от това че все пак организма ми е отслабнал или има нещо общо с добавката която взимам(да не нарушава работата на черния дроп)Взимам "Syntrax fyre".Питам да не от добавката,понеже я взимам от 1 седмица и от толкова време имам този проблем,а може да е просто съвпадение...Моля да ми помогнете и да ми дадете малко акъл.Благодаря предварително!
daksy
daksy
 
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Яну 2010, 13:41
Град: Zlatica

Re: Въпрос относно 'Syntrax fyre'

  0     Мнениеот Joredos на 09 Май 2010, 21:16

От Файъра не е -той е изцяло от природни продуктии не напъва никой от органите.Това по-скоро го прави диетата и липсата на въхлехидрати.Тия натурални сокове вземи ги изхвърли-нямат нищо натурално в тях и са пълни със захари,а това знаеш,че не е целта на НДВ-то.Ръждасали не знам какво значи дай снимка да видим.Може да е от липса на витамини.Дай инфо за диетата.
joredos.com
Joredos
Joredos
 
Мнения: 190
Регистриран на: 01 Ное 2008, 22:23
Град: София

Re: Въпрос относно 'Syntrax fyre'

  0     Мнениеот dqdogorcho на 09 Май 2010, 23:50

daksy написа:Здравейте отново :DD Имам малък проблем.
От няколко месеца съм на НВД и единствените въглехидрати които приемам са сутрин от пълнозърнестия хляб и 3 пъти в седмицата от пилешкото месо и рибата.В този период пия страшно много натурални сокове
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: В голяма, голяма, голяма грешка си... изгледай следният торент МНОГО внимателно http://arenabg.com/details.php?id=09880 ... 23c18311a8
Тук абсолютно всичко, което се казва е истина консултирал съм се с ендокринолог :) След като изгледаш филмчето ще разбереш, че не си бил на НВД соковете са те прецакали... жеското много :roll:
dqdogorcho
dqdogorcho
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Апр 2010, 17:14
Град: Варна

Re: Въпрос относно 'Syntrax fyre'

  0     Мнениеот nerozavar на 09 Май 2010, 23:54

Ми да то соковете са към 600 и повече калорий.
nerozavar
nerozavar
 
Мнения: 131
Регистриран на: 31 Яну 2010, 20:12
Град: София

Re: Въпрос относно 'Syntrax fyre'

  0     Мнениеот street2fighter на 10 Май 2010, 00:02

значи ако искаш да праиш диета наблегни на:Пилешко месо,Риба,Млечни продукти,зеленчуци,плодове.Може да си позволяваш Ориз и Варени картофи-по рядко.Гледай да се храниш през 3 часа да имаш над 4 хранения.А тези сокове въобще не ги пии те не са натурални ми са само захар преработка знаиш ли колко калории има в тях.Ако искаш сок си земи 2-3 портокола и ги изстискаи с сокоизтисква ама по добре да ги издеш отколкото да ги правиш на сок.
Смелост не означава да нямаш страх.Да си смел значи да те е страх и да продължиш напред
Аватар
street2fighter
 
Мнения: 100
Регистриран на: 31 Окт 2009, 22:00
Град: burgas

Re: Въпрос относно 'Syntrax fyre'

  0     Мнениеот Mi5 на 10 Май 2010, 02:29

И аз ще повторя някои неща от горните постове:
1) ако си на НВД - никакви сокове, пълни са със захар, т.е. - прости въглехидрати
2) в рибата и пилешкото няма никакви въглехидрати - пиша ти го, защото беше написал, че оттам са ти единствените източници на въглехидрати
3) това с дланите не може да е от Fyrе-а, освен ако не си нещо алергичен към някоя от билките, т.е. може и нещо сериозно да се окаже - отиди на лекар
4) при НВД горе-долу сведи въглехидратите до 1гр на телесно тегло, т.е. ако тежиш 80кг, приемаш 80гр въглехидрати за целия ден, гледай да са сложни - варени картофи, ориз, овсени ядки и т.н. и е най-добре предимно сутрин за закуска или пък 1 час преди кардио-тренировката, тъй като тя може и вечер да ти бъде.
Пак се повтарям - иди на лекар.
Mi5
Mi5
 
Мнения: 20
Регистриран на: 07 Ное 2009, 01:50
Град: sofia

Re: Въпрос относно 'Syntrax fyre'

  0     Мнениеот Xaress на 11 Сеп 2010, 20:41

4) при НВД горе-долу сведи въглехидратите до 1гр на телесно тегло, т.е. ако тежиш 80кг, приемаш 80гр въглехидрати за целия ден, гледай да са сложни - варени картофи, ориз, овсени ядки и т.н. и е най-добре предимно сутрин за закуска или пък 1 час преди кардио-тренировката, тъй като тя може и вечер да ти бъде.


Така значи за това , че трябва по 1 гр на телесно тегло въглехидрати ок ама в НВД няма место нито за картофи нито за ориз нито за овесени ядки в НВД въглехидратите ти идват от Лактоза която е в киселото мляко и от Фруктоза която е в плодовете позволените плодове в НВД са грейпфрут и ябълка всички останали трябва да се избягват можеш след тренировка с тежести да ядеш по 1 банан максимум като бързи въглехидрати http://www.bb-team.org/values/glycemic_index#axzz0yJBjWHZj в тази таблица са гликемичните индекси на храните всички който са над 40 трябва да ги избягваш освен Лактозата която е в киселото мляко тя е 46 въглехидратите се делят на бързи и бавни в зависимост от това колко покачват инсулина.Поинтересувай се и ще разбереш надявам се да съм бил полезен . :)
Xaress
Xaress
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Юли 2010, 16:20
Град: Sofia

Re: Въпрос относно 'Syntrax fyre'

  0     Мнениеот mart1nezZ на 11 Сеп 2010, 22:13

Xaress написа:в НВД няма место нито за картофи нито за ориз нито за овесени ядки

Абсолютно не съм съгласен!
НВД не означава да ограничиш въглехидратите до абсолютния минимум, тъй като това вече не е НВД ами кето диета. Също така, за да поддържаш нивото на хормона инсулин в нормата, трябва да си набяваш количеството от 1 г. въглехидрати на килограм телесно тегло, а това става именно с консумацията на ориз, картофи, ядки, зърнени храни. Инсулина е от изключително значение, тъй като той понижава нивата на кръвната захар в тялото, а неговата липса, води до развитие на захарен диабет.

Какво представлява НВД, тук: http://www.bb-team.org/articles/907/
Всичко за НВД, тук: http://www.bb-team.org/forums/viewthread/32063/

п.п.
Xaress все още има какво да понаучиш за режима. ;)
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Въпрос относно 'Syntrax fyre'

  0     Мнениеот Xaress на 12 Сеп 2010, 00:14

еми зависи може да поспорим ,защото фруктозата и лактозата са типове захар те също покачват инсулина но не рязко ,защото рязкото покачване на инсулина води до складиране на мазнини ,нивата на гликоген който се съхраняват в черния дроб са 70гр. всичко останло се трупа като мазнини за да има тялото от къде да черпи енергия когато това се изчерпа за да ,на здрав човек инсулина му е в норма ако си набавяш въглехидрати само от плодове те са бавноусвоими и тялото ти ги разгражда по бавно не трупа мазнина защото няма инсулинови спайкове а когато протеините в тялото ти са 2-3 пати повече от въглехидратите тялто ти произвежда така наречения гликоген който подтиска инсулина и разгражда мазнините .Говори с който и да е фитнес инструктор ще ти обясни да спреш точно тези храни който ти казваш че трябва да се ядат и прочети една книжка "Зоната и ние" се казва там нещата са доста добре обяснени.Колкото до мен свалил сам 20кг с НВД смятам че няма какво повече да уча :)
Xaress
Xaress
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Юли 2010, 16:20
Град: Sofia

Re: Въпрос относно 'Syntrax fyre'

  0     Мнениеот mart1nezZ на 12 Сеп 2010, 01:11

Аха...
Само където го и момента, че ако един ден спреш да се храниш според нормите на д-р Бари Сиърс, а това е много вероятно да се случи (причини достатъчно), гаранция ти давам, че ще си върнеш килата, както обикновенно се случва и след всяка друга диета (макар това по скоро да е начин на харнене отколкото диета).

Иначе като цяло съм на мение, че всеки интересуващ се от здравословно хранене, има какво да научи от книгата на д-р Сиърс. В крайна сметка обаче, всеки човек е различен и всеки трябва да намери собствената си диета/норма на хранене, тази която му действа най-добре!

Xaress написа:Говори с който и да е фитнес инструктор ще ти обясни да спреш точно тези храни който ти казваш че трябва да се ядат...

На бас, че точно който и да е фитнес инструктор, ще ти каже да ядеш точно храните, които аз и над мен хората, бяхме написали. Просто те са в основата на НВД-то. ;) Също така, режима на Сиърс не бих го определил точно като НВД, тъй като въглехидратите са доста под 1 г. на килограм телесно тегло - ако не се лъжа съотношението въглехидрати-протеини-мазнини беше 40-30-30, но може и да бъркам.

п.п.
Хубаво е , че си уверен в себе си, но човек винаги има какво още да научи! ;)
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Следваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron