Най-големият сайт за бойни спортове

       

ГМО (генно-модифицирани организми)

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

ГМО (генно-модифицирани организми)

  0     Мнениеот alexelguapo на 05 Мар 2010, 19:02

Вчера се проведе среща на Йежи Бузек (председател на Европарламента) с Бойко Борисов, на която еврошефа заяви, че не можем да избягаме от легализирането на ГМО (генно-модифицирани организми). Причината била, че ако не ги разрешат нямало да е възможно да се преборят с глада в бедните страни....До дни разрешават на немска компания да разпространява картофи, създадени на базата на ГМО. Всички ние знаем, а и доста БГ учени се изказват, че отдавна нашия пазар е залят с ГМО и доста от хранителните продукти ги съдържат до една или друга степен. В същото време същите тези учени ни уверяват, че ГМО са вредни за човешкия организъм. Вече и овесените ядки са под съмнение. Наскоро обявиха, че дори мюслите и другите зърнени храни на пазара били фрашкани с вредни съставки. А всички, които искат да се хранят здравословно(спортисти и др.) дават всеки ден по 5-7 лв.(250 грама) за подобни храни.... Какво ще ядем в най-скоро време и какви ще са впоследствията?
Тук често говорим за химия в спорта. А какво ще е влиянието върху човешкия организъм на ГМО?? Никой все още не знае. Това ще се разбере след години.
Да не забравяме, че спортистите употребяват масово и протеини, които са пълни с ГМО (соя, мляко и др.суровини).
Ще се радвам да чуя мнението на спортистите в този форум.
Аватар
alexelguapo
 
Мнения: 72
Регистриран на: 05 Авг 2009, 23:12
Град: Варна

Re: ГМО (генно-модифицирани организми)

  0     Мнениеот bi4eto на 06 Мар 2010, 19:32

Хей, Алекс, това е много актуална тема. Наистина напоследък не може да се намери нищо качествено за ядене. И аз съм привърженик на чистата и екологична храна, свикнал съм да ям здравословно. Май само рибата остана чиста, но недотам, защото речната (пъстърва, толстолоб, шаран и др.) я отглеждат в рибарници като прасета и я хранят с разни смески за угояване, които също са пълни с ГМО. Морската риба е добра, но знаете как се замърсява морето....с нефтопродукти и разни други боклуци. За протеините също си прав.
Ядките масово пък се внасят от китай, а там знаем как се отглеждат...пилетата нямат никакъв вкус, като пластмаса са.
Абе лудница е напоследък. Ядем и каквото стане:)
Аватар
bi4eto
 
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Яну 2010, 14:14
Град: София, център на Вселената

Re: ГМО (генно-модифицирани организми)

  0     Мнениеот Doctora на 07 Мар 2010, 17:47

Унас от над 7 години са в действие ГМО и си ги консумираме без проблем.В щатите за 10 години проучвания не е установен какъвто и да е страничен ефект със тях,а тук се вдига прекомерна пара за тези храни.Но няма и как да е друго яче,по този начин ще пострадат много фирми,фабрики и компании,така че се гонят много интереси и това е единствената причина да има подобни конфликти с правителството.А дефакто това е нещо съвсем нормално за технологиите на нашетоп съвремие,За пример ще дам гроздето,за да не замръзва през зимата му се добавя ген от медуза,който предотвратява замръзването й дори в ледени води,като по този начин се предпазва гроздето.Има още тонове с примери.Като постигнат някакво съгласие с финансите,които евентуално ще се загубят след окончателното разрешение за дистрибуция на гмо,то тогава ще съобщят,че са безвредни,но засега в сила е теорията,че са потенциални причинели на дадени заболявания.
Doctora
Doctora
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Фев 2010, 23:15

Re: ГМО (генно-модифицирани организми)

  0     Мнениеот bassplayer на 12 Мар 2010, 16:44

Последните години наистина се влошава качеството на храната, преди тренирах само с чиста храна и от село си взимам от бабите яйца и мляко, но днес вече не е така , а и вече според мен са вкарани тези ГМО но ние не знаем. Във фирмата към която работя през лятото направихме първата крачка към промотирането на биоорганични чисто отгледани храни и вече направихме внос на някои неща, различни видове сосове и подправки, ориз за суши от Япония . В момента се продават в ресторанта в Стара Загора - Библиотеката. Храните ги има в сайта на фирмата
http://www.houseofsport.info/%D0%B1%D0% ... %BD%D0%B8/
Знам че това е реклама и ако модератора иска да изтрие коментара, но постоянно се рекламират по медиите ГМО, а за здравословния начин на хранене нищо не се казва, затова коментирам по темата.
Няма вредни дози - има неподходящи хора !!!
Аватар
bassplayer
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Окт 2008, 14:49
Град: Стара Загора

Re: ГМО (генно-модифицирани организми)

  0     Мнениеот Doctora на 12 Мар 2010, 21:01

bassplayer написа:според мен са вкарани тези ГМО но ние не знаем.


Ако четеше малко от малко щеше да разбереш,че от много години унас широко се използват ГМО,това не е нищо ново за държавата ни.
Doctora
Doctora
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Фев 2010, 23:15

Re: ГМО (генно-модифицирани организми)

  0     Мнениеот bassplayer на 13 Мар 2010, 20:59

Doctora написа:
bassplayer написа:според мен са вкарани тези ГМО но ние не знаем.


Ако четеше малко от малко щеше да разбереш,че от много години унас широко се използват ГМО,това не е нищо ново за държавата ни.


Наистина изобщо не съм ти видял коментара, но и да има вредни показатели от ГМО никой няма да ги оповести, защото ще има огромни финансови загуби.Много ясно че ще кажат че няма вредни отражения. Аз също пазаря от супермаркетите и не знам какво всъщност купувам, но вонаги когато имам възможност се зареждам с мляко, яйца и мед от бабите на село.
Няма вредни дози - има неподходящи хора !!!
Аватар
bassplayer
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Окт 2008, 14:49
Град: Стара Загора

Re: ГМО (генно-модифицирани организми)

  0     Мнениеот Gungrave на 27 Апр 2010, 18:31

Аз съм с две ръце за ГМО. След десетилетия тровене с глутамат, аспартам и каквили още не канцерогенни добавки, седнали за това да вдигат врява. Никъде и от никой не е доказана вреда от консумацията им, в крайна сметка организмите се модифицират с цел подобряване на качествата, не влошаване.

А специално у нас цялата драма си е черна PR кампания, за жалост успешна. Емблемата на кампанията, домат със забита в него спринцовка синя течност, така се модифицирали генно организмите хаха. Яжте сега "био" продукти на абсурдни цени, пръскани с какви ли не отрови.

bassplayer точно пък бабите на село са известни с любовта си към безконтролно торене, пръскане, добавки във фуража. Тях не ги интересува био ли им е продукта, ами да порасте бързо, много, голямо :) А и млякото кръщават здраво. Пък и хигиенните им норми са от класа, асфалтов път към салмонелата и хранителните натравяния от всякакъв сорт.
Gungrave
Gungrave
 
Мнения: 9
Регистриран на: 08 Мар 2010, 13:54
Град: SF

Re: ГМО (генно-модифицирани организми)

  0     Мнениеот racko1 на 28 Апр 2010, 14:05

Gungrave написа:Аз съм с две ръце за ГМО. След десетилетия тровене с глутамат, аспартам и каквили още не канцерогенни добавки, седнали за това да вдигат врява. Никъде и от никой не е доказана вреда от консумацията им, в крайна сметка организмите се модифицират с цел подобряване на качествата, не влошаване.

А специално у нас цялата драма си е черна PR кампания, за жалост успешна. Емблемата на кампанията, домат със забита в него спринцовка синя течност, така се модифицирали генно организмите хаха. Яжте сега "био" продукти на абсурдни цени, пръскани с какви ли не отрови.

bassplayer точно пък бабите на село са известни с любовта си към безконтролно торене, пръскане, добавки във фуража. Тях не ги интересува био ли им е продукта, ами да порасте бързо, много, голямо :) А и млякото кръщават здраво. Пък и хигиенните им норми са от класа, асфалтов път към салмонелата и хранителните натравяния от всякакъв сорт.

Браво, напълно съм съгласен!
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: ГМО (генно-модифицирани организми)

  0     Мнениеот xaxoxixu на 28 Апр 2010, 22:19

Мии кво лошо има в ГМО и ние сме нещо подобно :DD :DD :DD :DD
Или се престрашаваш и излизаш на сцената, или цял живот оставаш зад колисите!
Аватар
xaxoxixu
 
Мнения: 42
Регистриран на: 18 Мар 2010, 16:51
Град: Монтана

Re: ГМО (генно-модифицирани организми)

  0     Мнениеот inaccessible на 04 Май 2010, 20:49

Абе айде сега .. едно е нормална ягода друго е ягода по - голяма от .... ми :roll: lol
Аватар
inaccessible
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Окт 2009, 15:35
Град: София


Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта