Най-големият сайт за бойни спортове

       

Възможен ли е успехът без допинг???

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Възможен ли е успехът без допинг???

  0     Мнениеот alexelguapo на 19 Ное 2009, 16:34

Преди известно време/по-малко от година/ уличиха великия Ройс Грейси в употреба на допинг в Япония. Наложиха му глоба, която той отказа да плати, с което си навлече наказание от даден период без състезателни права. С това си действие коствено призна и вината си. Това веднага ме води до мисълта, че в ранните години на ЮФС, когато не е имало допинг контрол, е възможно Ройс да е прибягвал до помощни средства. Та той имаше битки по 30 мин.(!!!!) с противници, които го превъзхождаха с около 30кг. минимум! Подобни примери има много в ММА и другите бойни спортове. Какво означава това? Само уменията и упоритите тренировки не са ли достатъчни вече за да си на върха, дори и да си талант? Алистър Овърийм от 1г. насам е с коренно различна визия и кондиция. Как се постига това за такъв кратък период???
Аз лично, през целия си тренировъчен живот, не съм употребявал химия. Бил съм се срещу хора, които са вземали такива вещества и трябва да ви кажа, че разликата се усеща, но не е фатална. Въпреки всичко за себе си съм убеден, че човек може да постигне големи успехи и когато е чист. Още повече, че трябва да се мисли и за здравето, защото спорта, и то активния, е до време. Пък и има доста по-важни неща в живота, които не е необходимо да изброявам:).
Предполагам, че ще бъде интересно за всеки ако се чуят различни мнения по тази тема.
Последна промяна alexelguapo на 20 Ное 2009, 11:50, променена общо 1 път
Аватар
alexelguapo
 
Мнения: 72
Регистриран на: 05 Авг 2009, 23:12
Град: Варна

Re: Възможен ли е успехът без допинг???

  0     Мнениеот Bruce на 19 Ное 2009, 16:56

Може да се постигнат резултати на аматьорско ниво.В професионалния спорт забрави за реализация без употребяване на химия.Не мисли,че като има допинг контрол състезателите са чисти.
Bruce
Bruce
 
Мнения: 12
Регистриран на: 19 Ное 2009, 16:46
Град: София

Re: Възможен ли е успехът без допинг???

  0     Мнениеот InvisibleKid на 19 Ное 2009, 19:53

Най-общо казано, темата ХИМИЯ-СПОРТ е ясна....това е тъй да се каже "Необходимо зло"

В личен план не съм привърженик на допинга, но като знам добрия професионалист колко и как тренира, стигам до заключение, че в даден момент от кариерата на спортиста тялото му просто не може да се възстановява адекватно на интензивността на процеса на подготовка и тук идва и мястото (ролята) на допинга.
Също така мисля, че е възможно при добър лекарски контрол негативните влияния и последствия от допинга да се сведат до минимум.
Та конкретно по въпроса: Според мен успехът е свързан с комплексните умения и дадености на един спортист, в случая допингът може да има някаква поддържаща роля, но не може да е решаващ фактор.
Аватар
InvisibleKid
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Сеп 2008, 15:03
Град: Sofia

Re: Възможен ли е успехът без допинг???

  0     Мнениеот RuFi на 19 Ное 2009, 22:37

Не искам ся да обеснявам за вредиtе на химията.. доста съм чел за тях и съм видял някои случаи със странични ефекти в познати хора.. Според мене един спортист ако си вярва на себе си има кураж и воля + редовни тренирофки режими със строга дисциплина и самоувереност може да постигне всичко. Допинга според мене използват само спортистите които страхуват да са провалат. но Истинския боец не е този който винаги побеждава а този който дори да пада винаги става ;]]
Get Rich or Die Tryin
Аватар
RuFi
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Окт 2009, 22:36
Град: Асеновград

Re: Възможен ли е успехът без допинг???

  0     Мнениеот Bruce на 19 Ное 2009, 23:07

С правилна терапия може да се намалят вредите от химията до минимум.Треньора на Бен Джонсън (Чарли Франсис) си го каза най-правилно "Чисти са губещите".
Bruce
Bruce
 
Мнения: 12
Регистриран на: 19 Ное 2009, 16:46
Град: София

Re: Възможен ли е успехът без допинг???

  0     Мнениеот oho на 19 Ное 2009, 23:24

RuFi написа:Истинския боец не е този който винаги побеждава а този който дори да пада винаги става

Това звучи добре като житейска мъдрост, но е неприложимо в света на професионалния спорт. След като дори шахматистите взимат допинг лесно можем да си направим сметка както остава за състезателите в силови и бойни спортове. Всеки знае, че всички професионални състезатели взимат допинг. Затова и имат толкова скъпоплатени и талантливи лекари зад гърба си, все пак не е лесно да се изчисли кога и как да изчистиш всичко, за да излезеш чист на тестовете. Не знам дали има някой състезател, който не е взимал нищо тежко и да е оборил това твърдение.

Според мен колкото по-висок е залогът (пари), толкова повече състезателят е склонен да си направи "щета" с тялото, като използва силни химии.

Това е може би от малкото кофти страни на бойните спортове. Но не трябва да се забравя, че успехът е предимно много тренировки и малко талант. Химията само дава рамо на нещата, които са в теб. Ако не тренираш и нямаш волята и сърцето на шампион, никой допинг не може да ти гарантира успех. Ако тренираш, имаш талант и се раздаваш докрай, като се възстановяваш разумно, без химии, то няма какво да те спре към успеха. Ако обаче правиш всички тези неща, плюс взимането на химия, става нещо като Todd Duffee ;)

Все пак допинга е за моменти, в които си достигнал физическия си максимум и без чужда "помощ", няма как да се направи следвщаата крачка. Но тъй като физическия максимум при хората е различен, съм убеден че положението не е безнадеждно и може в повечето области да се постигнат завидни резултати и без допинг.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Възможен ли е успехът без допинг???

  0     Мнениеот MMAJudo на 20 Ное 2009, 00:03

Според мен е възможно. Химията неможе да ти даде сърце на победител и да те изгради психически което е наи важно за успеха. Физически деиствително те прави по силен макар, че и това според наблюденията ми е времено. Като цяло минусите на химията лично за мен са повече от плюсовете. Това, че не изгражада психически, а в някои случаи подтиква към агресия дори е достатачна причина да и бъда антифен.
Силата на волята превръща човека в личност и му помага да следва и постига мечтите си.
Аватар
MMAJudo
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Ное 2009, 16:07
Град: по Света

Re: Възможен ли е успехът без допинг???

  0     Мнениеот alexelguapo на 20 Ное 2009, 12:00

ММАJudo:"Химията неможе да ти даде сърце на победител и да те изгради психически което е наи важно за успеха".
Абсолютно прав си за това. При равни условия все някой изпъква с тези качества + силата. Например навремето Дан Колов е побеждавал всички с огромната си вродена сила и психика, без да тренира с щанги и без да взема различни помощни вещества. Представяте ли си един Дан Колов в наши дни назобен с допинг??? Той ще е двойно по-силен от старите си опоненти.Мисълта ми е , че щом при равни условия винаги един се откроява с различни качества, които му позволяват да победи.....защо не един неназобен подобен роден победител да няма надмощие над назобен, който не притежава такива качества. Всичко се решава от разликата между тях, касаеща природно вродените плюсове и минуси. Ако тази разлика не е много голяма, тогава моята теория няма да издържи:).
Поздрави!
Аватар
alexelguapo
 
Мнения: 72
Регистриран на: 05 Авг 2009, 23:12
Град: Варна

Re: Възможен ли е успехът без допинг???

  0     Мнениеот Bruce на 20 Ное 2009, 12:17

Спортът непрестанно се развива.Неможе да сравняваш Дан Колов със сегашните спортисти.При равни генетични данни според теб кой ще победи - чистия или назобения?
Bruce
Bruce
 
Мнения: 12
Регистриран на: 19 Ное 2009, 16:46
Град: София

Re: Възможен ли е успехът без допинг???

  0     Мнениеот alexelguapo на 20 Ное 2009, 12:20

Ти май не си разбрал какво имам предвид....
Ще повторя: ако разликата между двамата е голяма(в полза на този, който няма да взима допинг) - относно вродените качества на боец, преди да се назоби единия, то след това отново ще победи неназобения.
Поздрави!
Аватар
alexelguapo
 
Мнения: 72
Регистриран на: 05 Авг 2009, 23:12
Град: Варна

Следваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron