Най-големият сайт за бойни спортове

       

Вече искам да почна с химията някакви съвети!

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Re: Вече искам да почна с химията някакви съвети!

  0     Мнениеот katana на 16 Яну 2010, 00:25

kr1sh0 написа:Химията е грешка на спортистите.. Просто трябват ЗДРАВИ тренировки, за перфектното тяло около 3-4 годинки бъхтене.. и го имаш ;) (Под перфектно разбирам.. с Прилични мускули, разбира се не огромно... и с доволен релеф.) Аз лично съм против протейн/креатин и Л-карнитин.. за мене и това е глупаво, просто режим на хранене, време за почивка, и подходящата тренировка. За релеф ти трябва яко тичане и потене, това е най-добрият начин. Дано съм ти помогнал ;)

ами не ,не си помогнал...
особено с момента за протеин,креатин и л-карнинитин...
суплементите нямат нищо общо с химията,а за какво се ползват е друг въпрос...
с израза грешка на спортистите направо ме уби...
Аватар
katana
 
Мнения: 135
Регистриран на: 14 Юни 2009, 09:55
Град: Plovdiv

Re: Вече искам да почна с химията някакви съвети!

  0     Мнениеот Doctora на 07 Мар 2010, 18:22

Виж сега нащо момче,може много да ти говоря по този въпрос и да ти дам съвети,но ти сам също трябва да прочетеш малко от малко.Има тонове литература,която трябва да се изчете за да можеш да кажеш,че разбираш от "химия",и това не са книги,на които пише "химия за начинаещи",а медицинска литература от типа на Ендокринология,пулмология и прочие,трябва да знаеш всеки детайл от организма,на който е възможно да окаже влияние даден анаболен стероид.Като начало трябва да знаеп,че повечето продукти са деривати на дехидротестостерона,за него можеш и сам да прочетеш.Също така наясно ли си,че ендокринната ти система,било то за жлезите с външна или вътрешна секреция е една от най-слабо изучените науки в медицината.А сега следва въпроса,наясно ли си къде точно и по какъв начин действат анаболните стероиди ? А наясно ли си за хипоталамус - тестиси(тестостерон) връзката ? За възстановяването от вмешателството в работата на която и да е жлеза,т.е. колко време отнема да възвърне нормалният си ритъм на работа,ами ако изобщо това не стане вследствие на някакъв -идит,тиреоидит да кажем за щитовидната ти жлеза ? С много неща не си наясно за това на пръв поглед безобидно нещо,наричано от теб за кратко "химия".Но да оставим всичко това настрана,дали си даваш сметка за съвсем други неща,например производственият процес на препаратите,които смяташ да вземаш.Знаеш ли къде точно се прозивеждат,знаеш ли какъв контрол се спазва в дадената лаборатория относно хигиената,относно веществата и суровината,които използват,а стерилността на консумативите.При положение,че купуваш нещо,внесено от чужбина за 5-6лв ампулата,колко според теб е продажната цена,след като е даден рушвет на митница,след като е добавена печалба и прочие - 1лв може би ? Доверяваш се на препарат съв стойност 1лв и си повеляваш здравето на него,ами ти си решаваш.Има две компании в света,които произвеждат стероиди на топ ниво,с всички детайли и норми за безопасност,но там цената никак няма да те устройва,защото за един сносен цикъл цената ще ти бъде колко лек автомобил Опел Астра 98г втора ръка.Черният ти дроб ти е последното притеснение,ще дойдеш,ще ти направим една ексцизия,и без това той има свойство да се регенерира от части,пак ще живееш с леко занижени витални показатели.Но веднъж объркаш ли си ендокринната система,може да очакваш много поражения върху целият ти организъм и ще ти трябва Д-р Хаус на помощ.Изглежда преувеличено,но не е съвсем така,проблемите могат да дойдат за 1 ден,могат и за една година,могат и за десет години,така че щом на момента сте добре,това не означава,че ще бъде така и за в бъдеще.Здравето си е ваше,имате свобода да правите с него каквото поискате.
Doctora
Doctora
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Фев 2010, 23:15

Re: Вече искам да почна с химията някакви съвети!

  0     Мнениеот EDDIX на 07 Мар 2010, 22:58

По добре почни с протеини,креатин и диета.Като походиш 2,3 години на фитнес.Ще се запознаеш там с хора които са манияци на тема тела.На мен са ми надули главата с химии,програми диети и други глупости.
Най-хубаво тяло се извайва от тренировки със собствено тегло.Лицеви,коремни,кофички и набирания + най-доброто БОРБА и то много.И хубава храна много месо и яйца.
Но най-важното (това го казвам на всички) НЕ е колко вдигаш ,колко дълго или осилено тренираш, каква химия зимаш.Най-важното е да си постоянен да не спираш тренировки никога.
Ако правиш паузи тая седмица фитнес ,следващата пиянка нестава.
А от слаб човек се получават най-хубавите тела.Така че споко.
Аз лично преди съм се помпал с Дека и Вистрол + бг анабол,но бях 1 година в испания и спаднах зверски.
Сега от 2г зимам само креатин и ми се отразява супер.Много енергия ,нямам излишна маса.Ходя на фитнес и бокс +малко борене като мога с приятелите от спортното и съм си перфектно.

Така че тренирай макс без химия.После ако много искаш.Земи 1во метан или бг анабол (ако се намира още).На пирамида 7дена по 1 ,7 по 2 ,7по 3, после пак 2 и 1 .След цикала 3,4 месеца чисто за да стане истински мускул а не да си само вода.
А и никакви амфети.1 път се нашмърках по време на пирамида и анито ми изсмука цяла вода за 1 вечер дето съм я трупал 1 месеца,брутално :)
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Re: Вече искам да почна с химията някакви съвети!

  0     Мнениеот bassplayer на 08 Мар 2010, 00:51

Няма вредни дози - има неподходящи хора !!!
Аватар
bassplayer
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Окт 2008, 14:49
Град: Стара Загора

Re: Вече искам да почна с химията някакви съвети!

  0     Мнениеот xaxoxixu на 22 Апр 2010, 10:21

Всеки си има глава на раменете, но моят съвет, нищо че си ми батко е да не започваш.Все си мисля, че това което си тренирал дълго време ти е дало доста сила :)
Или се престрашаваш и излизаш на сцената, или цял живот оставаш зад колисите!
Аватар
xaxoxixu
 
Мнения: 42
Регистриран на: 18 Мар 2010, 16:51
Град: Монтана

Предишна

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron