Най-големият сайт за бойни спортове

       

Kaчване на мускулна маса и изгаряне на излишните мазнини

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Kaчване на мускулна маса и изгаряне на излишните мазнини

  0     Мнениеот Пантерата на 28 Юни 2014, 16:01

Здравейте!Тъй като аз съм нов в този сайт,искам да ми дадете малко обяснения как да кача мускулна маса и да изгоря излишните мазнини.На 15 години съм(мисля че не съм дебел,но имам корем.)Тежа 73 кг и съм висок 1.73.Тренирам бокс и искам да съм в добра форма(смисъл да не съм пълен,да нямам корем.)Ако някой може да ми каже как ще стане с това и дали е правилно да започна да приемам хранителни добавки като Креатин и такива? :) Благодаря предварително.
Аватар
Пантерата
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Юни 2014, 15:36
Град: Велико Търново

Re: Kaчване на мускулна маса и изгаряне на излишните мазнини

  1     Мнениеот mmagringo на 29 Юни 2014, 12:23

Хранителните добавки са последния ти проблем. Преди това има много по-важни неща. Всичко трябва да се върти около правилното хранене, тренировките, достатъчната почивка и пълноценното възстановяване. Всичките тези неща трябва да са обединени в едно голямо постоянство, в голямо желание и в силна вяра в крайните резултати.
Аватар
mmagringo
 
Мнения: 140
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:21
Град: София

Re: Kaчване на мускулна маса и изгаряне на излишните мазнини

  0     Мнениеот Пантерата на 29 Юни 2014, 13:05

Благодаря а ако може да ми кажеш какви упражнения да правя ще е супер,защото тренировките ми свършиха ще има есента пак?
Аватар
Пантерата
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Юни 2014, 15:36
Град: Велико Търново

Re: Kaчване на мускулна маса и изгаряне на излишните мазнини

  1     Мнениеот mmagringo на 29 Юни 2014, 14:29

Ти казваш че имаш проблем в областта на корема. Лятото можеш да го използваш за тичане, плуване, фитнес упражнения, коремни преси, лостове и много движение, съчетано с добър хранителен режим - повечко зеленчуци/всякакви/ и белтъчини от естествен произход - месо /риба, пилешко, телешко, конско/, извара и белтъци. Прием над 3 литра вода дневно. И с идването на вечерта , намаляване на въглехидратите до крайното им спиране при предпоследното и последното хранене.
Аватар
mmagringo
 
Мнения: 140
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:21
Град: София

Re: Kaчване на мускулна маса и изгаряне на излишните мазнини

  1     Мнениеот mmagringo на 29 Юни 2014, 16:20

Мога да ти дам един много елементарен пример. Примерно един автомобил, когато се пази и щади, когато му се наливат качествени горива и масла и се поддържа правилно, той ще издържи много дълго време и ще изглежда добре, дори и ако е стар на възраст. Така е и с човешкия организъм, при добро хранене, спорт и достатъчна почивка, това увеличава многократно шансовете за по-добро здраве и дълголетие.... и разбира се това което ти трябва на теб, по-добра визия, тонус и самочувствие!
Аватар
mmagringo
 
Мнения: 140
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:21
Град: София

Re: Kaчване на мускулна маса и изгаряне на излишните мазнини

  0     Мнениеот Пантерата на 29 Юни 2014, 18:39

Благодаря много!
Аватар
Пантерата
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Юни 2014, 15:36
Град: Велико Търново

Re: Kaчване на мускулна маса и изгаряне на излишните мазнини

  1     Мнениеот oho на 29 Юни 2014, 22:10

Чети в сайта има толкова много материали, с които да си обогатиш познанията и начина ти на хранене, трениране и възстновяване.
https://mma.bg/statii/
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София


Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron