Най-големият сайт за бойни спортове

       

Здравословно хранене на училище

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Здравословно хранене на училище

  0     Мнениеот KobraX на 11 Юни 2013, 18:34

Здравейте! Ученик съм и се чудя с какво да закусвам докато съм на училище. Около училището ми има скара (кебапчета и кюфтета и пържени картофи) хранителни магазини и закусвални в които също се правят сандвичи с някакви шунки и пържени картофи. Въпросът ми е как да се храня докато съм на училище, знам че киселото мляко и яйцата са добър избор но нямам възможност да ям всеки ден яйца, а кисело мляко не обичам. Мога да се храня също с плодове, но мисля че трябва да добавя и месо и въглехидрати
KobraX
KobraX
 
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Яну 2013, 23:36
Град: Etropole

Re: Здравословно хранене на училище

  0     Мнениеот ludvefira на 11 Юни 2013, 20:36

Това с храненето докато си на училище е малко трудна работа. Според мен ще е най-добре да се храниш в заведенията в които предлагат скара, но за целта ще трябва да приложиш известна хитрост. Знаейки, че в междучасието винаги има много хора в тези заведения, за целта ще трябва да започнеш да бягаш редовно от часове и да се храниш необезпокояван. Гледай храненето да е веднага след голямото междучасие, защото с кебапчетата върви много да "лъзнеш" една две бирички, а ако го направиш около петия или шестия час няма да имаш време да изтрезнееш и вашите ще те усетят в даден момент. За това съветът ми е да се ориентираш веднага след първия час. ;)
Аватар
ludvefira
 
Мнения: 635
Регистриран на: 29 Юли 2008, 18:02
Град: Варна

Re: Здравословно хранене на училище

  0     Мнениеот rck8888 на 11 Юни 2013, 20:43

Здравей. Знам колко е неприятно да не знаеш какво да ядеш докато си на училище, защото съм в същото положение. В твоя вариант не мисля, ,че е много лоша идея да си взимаш от тия кюфтета и кебапчета дето ги правят на тая скара, особено ако знаеш, че са от читаво месо. Иначе не е лоша идея да си носиш от вас - кюфтета, кебапчета, пилешки пържоли - това ако не ти е удобно да мъкнеш кутии с храна го правиш на сандвичи и хапваш от тях в междучасията.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Здравословно хранене на училище

  0     Мнениеот oliva09 на 12 Юни 2013, 06:26

правиш си у вас сандвич с черен хляб , некво пуешко филе и зеленчук и си готов. Ядки също си хапвай, корни без шоколад или някакъв подобен десерт.
oliva09
oliva09
 
Мнения: 158
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:18
Град: Burgas

Re: Здравословно хранене на училище

  0     Мнениеот georgizm на 10 Авг 2013, 11:40

Или си носиш сандвич с чисто месо и зеленчук от вас или ядеш от скарата. Аз лично ядях редовно скара докато бях ученик. Ако има много навалица може да се разбереш с още някого с когото ще ходите редовно и със скараджията и да ви има предвид и да не се налага да чакате всеки път. Мисля че е добър вариант.
georgizm
georgizm
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Юли 2013, 19:21
Град: panagurishte

Re: Здравословно хранене на училище

  0     Мнениеот OpenMatBJJ на 06 Ное 2013, 10:21

В повечето заведения се предлага изключително вредна храна, мен направо ме е яд като видя с какви боклуци се хранят учениците.
Единствения начин е да си носиш от вкъщи някъкви сандвичи със зърнен хляб и по здравословни продукти, знам че е малко по трудно но няма друг начинн.
Аватар
OpenMatBJJ
 
Мнения: 16
Регистриран на: 04 Ное 2013, 21:56
Град: sofia

Re: Здравословно хранене на училище

  0     Мнениеот Георги83 на 18 Юли 2014, 13:36

Носи си храна от вкъщи. Например черен дроб, козе сирене, или яйца. Всеки ден може да ядеш яйца. Ти не хвърляш жълтъци, нали?
Георги83
Георги83
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юли 2014, 13:21
Град: София

Re: Здравословно хранене на училище

  0     Мнениеот Sunrise на 18 Юли 2014, 17:03

Доматки със сирене си носи в едно пликче може и трошийка.
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Здравословно хранене на училище

  0     Мнениеот pipo на 18 Юли 2014, 23:42

Да бе може и шкембе чорба в буркан! Вие на к'ви наркотици сте - к'ви козе сирена, к'ви черни дробове ви гонят?!
Аз лично си правя сандвич или 2 + плод (Банан, ябълка).
Аватар
pipo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 02 Ное 2012, 22:14
Град: София

Re: Здравословно хранене на училище

  0     Мнениеот Sunrise на 19 Юли 2014, 13:07

А пред блока на пейката какво си гризкаш?
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Следваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта