Най-големият сайт за бойни спортове

       

Добавки за СИЛА, ИЗДЪРЖЛИВОСТ и ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Re: Добавки за СИЛА, ИЗДЪРЖЛИВОСТ и ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ

  0     Мнениеот spanky на 11 Дек 2008, 18:35

Креатин монохидрат си позволявам да взимам понякога преди и след тренировка за повече сила, но това е само когато ми липсва такава по една или друга причина и не го правя с целите цикли, а в отделни тренировки. След тренировка кгоато се натоварвам тежко и умишлено пия аминокиселини.
- Дядо, к'во е т'ва?
- Сини сливи.
- Що са червени?
- Щот' са зелени.
Аватар
spanky
 
Мнения: 414
Регистриран на: 24 Авг 2008, 11:21
Град: София

Re: Добавки за СИЛА, ИЗДЪРЖЛИВОСТ и ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ

  0     Мнениеот DibSoul на 09 Яну 2009, 23:21

Креатин + Аминокиселини

Ходя на работа и се изморявам затова използвам креатин. Действа без отказно и досега не ме е предал. Въпреки, че си позволих дупки в схемата за приемането му не забелязах разлика. Всичко е до организъм.
По същите причини вземам и аминокиселини. Правят магий със въстановяването на мускула след преспиване. Обаче правя отделно от БИ тренировката си и силова. За това си позволявам да взимам добавки, в нормални условия не взимам нищо.
Аватар
DibSoul
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Ное 2008, 23:25
Град: Плевен

Re: Добавки за СИЛА, ИЗДЪРЖЛИВОСТ и ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ

  0     Мнениеот nico666 на 25 Яну 2009, 14:56

Абе вие луди ли сте?! Как креатин при контактни спортове (да навремето боксьорите са взимали креатин, повремето когато креатина е бил в черния списък на олимпийския комитет), но сега се знае че качва кръвното + удължава времето на кървене (аналогичен ефект като при аспирина). Който не ми вярва, може да пробва на немски или на английски да напише в гугъл "кървене от носа + креатин" и ще види бая статии, форуми.

В един спорт в който човек касира бая удари към главата, високото кръвно и удълженото време за кървене крият много рискове... Не казвам, че всеки който взима креатин и го ударят в главата се превръща в зеленчук, но дори и рядко да се случва по този начин да се получи мозъчен кръвоизлив, риска не си струва.

Колкото за силата издръжливоста и възстановяването...

Сила: силата е масата по ускорението (елементарна физика). Масата е константа, ускорението идва от техниката на удара. За удари към главата не е нужна мускулна сила, за удари към тялото е различно (дълго е за обясняване ако някой не се сеща защо или не е съгласен, мога да обясня).
Та ако става дума за медикамент АНАВАР (в Тунис съм чувал, че струва 10 евро кутията, стига за 2 седмици. В БГ е към 70 лв, в Германия е към 60 евро). Странични ефекти няма, дава се и на деца, не е на хормонална основа, демек няма да ти се свият топките кат лешници или да ти излезе акне като ягоди, или да ти тръгнат цици като на Лоло Ферари!

Издръжливост: ИНОСИТОЛ, ама само ако се предозира, но ускорява дишането, неуспяваш да дишаш през носа, а отвориш ли си устата риска да ти счупа зъб / чене е мн голям, като цяло слабо.

Медикамент: ЕРИТРОПОЕТИН - цена, не знам. Не съм го ползвал никога, не съм имал проблем с издръжливостта. Бачка 100%, увеличава кислородната резерва в кръвта (страничен ефект - тромби по краката, майната и на естетиката), а и е с рецепта между другото!

Възстановяване: от суплементите имам добър опит с УНИВЕРСАЛ М-Стак (новия). Няма прохормони вътре, странични ефекти няма... а скъп е, може и 100 лв за 3 седмици да е в БГ, тук в Германия е към 30 евро.


Надявам се да съм бил полезен, дори на въпроси съм готов да отговарям!
И това е само мое мнение!


КИРИЛИЗАТОРА МИ Е ОТВРАТ! Извинявам се за грешките по текста!
nico666
nico666
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Яну 2009, 04:17
Град: Halle, Germaniq

Re: Добавки за СИЛА, ИЗДЪРЖЛИВОСТ и ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ

  0     Мнениеот bojosnojo на 30 Май 2009, 22:44

Здравейте искам да ви дам мнение по въпроса за добавките за сила и издарйливост. Вземете си FIGHTER FUEL 1 преди тренировка и FIGHTER FUEL 2 след тренировка. Вижте ги ж сайта на PEAK- в категория продукти за бойни спортове.
Аватар
bojosnojo
 
Мнения: 31
Регистриран на: 30 Май 2009, 16:05
Град: София


Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron