Най-големият сайт за бойни спортове

       

Хранителен режим !

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Хранителен режим !

  0     Мнениеот edinakow на 16 Мар 2013, 19:09

Добър вечер, Тренирам кик бокс 3пъти седмично висок съм около 1.67-8 тежа 50кг и на 17 години сам и бих искал да ми предложите ако възможно някъв добър хранителен режим + гейнър "когато нямам реална тренирофка си правя силова и там за сила бързина и т.н" и мисля не би било лошо да кача още няколко килограми
edinakow
edinakow
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Мар 2013, 18:58

Re: Хранителен режим !

  0     Мнениеот capone на 16 Мар 2013, 21:00

Ще качващ значи :D
Можеш ли да си готвиш и да се храниш на всеки 2-3 часа?
питам за да не се хабя да пиша :D :D :D

Концепцията е значително по-опростена, бавно премахваш от менюто си нездравословните хранителни продукти като пържени храни, храни с трансмазнини, бял хляб, подсладени безалкохолни напитки, бяла паста и млечни продукти с високо съдържание на мазнини. Тези храни постепенно трябва да се заместят от плодове, зеленчуци, пълнозърнести храни, нискомаслени млечни продукти и т.н

кисело мляко натурално не Данон хаххх :D
бобови растения-съдържат голямо количество фибри,желязо,магнезий и цинк
броколи - съдържа фибри,антиоскиданти, фолиати, витамин С
сьомга - източник на протеин, калций,омега 3,и витамин Д
пилешко месо-източник на протеин и ниацин
яйца-протеин, витамин А, В12, Д
телешко месо-съдържа протеин, линолова киселина, омега3, витаминЕ
нискомаслена извара-подходяща за комбинация вечер, богата на бавноусвояващ се протеин каеин
картофи-те са подходящи за въглехидратно зареждане, съдържат фибри, калий,желязо
овесени ядки-бавно
орехи и бадеми СУРОВИ-съдържат много омега 3

Ако си амбициран и можеш да се храниш с нещата които изброих :D ще ти напиша кога какво... инак нема да търкам клавишите xaxxxx :D
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
capone
 
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:02
Град: София

Re: Хранителен режим !

  0     Мнениеот edinakow на 17 Мар 2013, 00:35

ти добре написа всчико но от тия неща най много мога да използвам 3 4 неща по време на даскало нали от 7 до 14;00 ще се радвам да ми и кажеш как точно да ги ям нали там някви часове пример сутрин кат стана ям винаги 2 яйца и т.н ще съм ти благодарен много :)

п.п и това к'во ще рече "овесени ядки-бавно" :D
edinakow
edinakow
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Мар 2013, 18:58

Re: Хранителен режим !

  0     Мнениеот rck8888 на 17 Мар 2013, 11:48

Здрасти :) Това с яйцата сутрин е добре като идея. За времето като си на даскало можеш да си носиш от къщи някакви сандвичи - гледай в тях да има някакво месо. После вече като се прибереш така и така ще ядеш нещо сготвено във вас. Някъде един час преди тренировка е добре да имаш някакво хранене,аз лично предпочитам да има в него въглехидрати, за да имам енергия за тренировката. Вече след нея си ядеш нещо богато на протеини и въглехидрати, за да можеш да възстановяваш.
Това за храненето през 3 часа не е много възможно според мен, защото и аз съм ученик като теб и като си на даскало няма как, а и откъм пари би излизало доста скъпо :)
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Хранителен режим !

  0     Мнениеот edinakow на 17 Мар 2013, 19:55

Така е rkc8888 някъде бях прочел след тренирофка 400мл мляко било много хубаво дали е вярно това ?
edinakow
edinakow
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Мар 2013, 18:58

Re: Хранителен режим !

  0     Мнениеот rck8888 на 17 Мар 2013, 20:27

Хубаво е наистина, защото млякото е източник на протеин. Хубаво е също да ядеш сметана, като източник на протеин и мазнини.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Хранителен режим !

  1     Мнениеот capone на 18 Мар 2013, 11:01

rck8888 написа:Хубаво е наистина, защото млякото е източник на протеин. Хубаво е също да ядеш сметана, като източник на протеин и мазнини.


Сметана цъ! Сирене с неясен произход също цъ! Млеко с до два процента масленост, а извара колкото искаш и когато искаш! И понеже е безвкусна може да си я правиш на принцесики (яйце и извара и да си ги носиш на училище).
Протеин задължително, банан задължително, лъжица мед ако можеш lol говоря за веднага след тренировка...
Момента е идеален за започване на режим!
Три месеца до ваканция ще свикнеш организма да приема и усвоява всичко с 5 хранения на ден, (да раздвижиш метаболизма) като дойде ваканцията можеш стриктно да спазваш режим и на есен да има много добри резултати!

ЧАС и СЪСТАВ НА ХРАНАТА
8.00 Фреш, 3 супени лъжички фини овесени ядки, заедно с 50 гр извара 3 яйчни белтъка, ½ жълтък. Опичат се в тефлонов тиган като за омлет.
11.00 150 грама пилешко месо, чушки или броколи, като салата и гарнитура! Може да ги заместиш с принцесите които ти казах, но пак трябва да хапнеш пилешко... Носиш си в кутийка!
14.30 150 гр. пилешко месо, салата от домат, лук и маслини.
18.00 150 грама извара с копър и краставица, маслини.
21.00 200 гр. риба по избор със зеленчуци, 20-30 гр. орех, бадем - сурови!

Втори вариант с едно хранене по малко...
ЧАС и СЪСТАВ НА ХРАНАТА
8.00 1 сок от грйпфрут зимата (лятото праскови, кайсии каквото има), 5 яйчни белтък и 3 лъжици фини овесени ядки се смесват и се опичат в тефлонов тиган като за омлет.
12.00 150 гр месо пилешко филе малка зелева салата със зехтин
16.00 150 гр пилешко филе и зелева салата със зехтин
20.30 200 гр. риба филе, 50 гр. кафяв ориз преди варенето и зеленчук

Непосредствено преди фитнес: 3 капсули аминокиселини и след тренировка веднага още 3

За хранителния режим може да си поговориш с твоите родители, като пазаруват да ти набавят необходимите продукти! Седни поговори стях, кажи им така и така имам цели, моля да ми помогнете за известен период с хранителния режим, кажи им какво си решил и съм сигурен, че даже ще се зарадват, че проявяваш характер и воля!

Не е невъзможно, така и така правиш разходи за хранене :D просто промени покупките и часовете... излиза колкото другите храни като пари които консумираш!!! :roll:
И понеже ще ти писне едно и също месото и зеленчуците могат да се заместват, но за това да говорим примерно ако успееш да изкараш седмица с тези. lol

Да не ти пука, някой може да се смее, че си носиш кутийки lol след време ти ще се смееш когато промениш нещата :D
Успех
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
capone
 
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:02
Град: София

Re: Хранителен режим !

  0     Мнениеот Qk на 18 Мар 2013, 12:37

Яж и повечко банани и картофи ако искаш да качваш.Бананите ги яж от средата до края на тренировката ти във Фитнеса и след кик-бокса,а картофите ги вкарвай някой път вместо зеленчуците заедно с пилешкото.
Също така преди лягане си разбърквай 150-200 грама извара с една кофичка кисело мляко и го изяждай.
Иначе колегата над мен доста обстойно ти обясни нещата,но прибави и продуктите,които ти написах.
Успех! :)
пс:между другото,къде тренираш кик-бокс?
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

Re: Хранителен режим !

  1     Мнениеот capone на 18 Мар 2013, 17:55

Храната прави борбата lol
картофите печени на фурна с корите на шайби или в микровълновата, надупчваш картофа с нещо остро за да не гръмне... и пак с корите! белиш непосредствено преди ядене...
Никога пържени lol
Всичко започва от магазина за 1 ЛЕффффф lol купуваш кутиите lol и спорт, ядене и спане ;)

Изображение
Тка изглежда менюто когато си в режим lol еднакво и по много хахх lol
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
capone
 
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:02
Град: София

Re: Хранителен режим !

  0     Мнениеот edinakow на 18 Мар 2013, 22:50

capone Благодаря ти адцки много за всичко и който ми казаха идеий :)в севлиево тренирам
та capone тъй като ти даде всичко искам пак да кажеш "може и друг да каже не проблем" ако взема мляко там дето си писал с 2% масленост и бадем след тренировка "веднага" та тъй щото тренировката ми почва в 19;30 и свършва 21;00 и пък "фитнес" правя 2 пъти седмично "щото няма да мога да го спазвам това с "21.00 200гр риба и т.н" след като свърша вкъщи съм чак 22;10
edinakow
edinakow
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Мар 2013, 18:58

Следваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта