Най-големият сайт за бойни спортове

       

Покачване на килограми и мускулна маса

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Покачване на килограми и мускулна маса

  0     Мнениеот Mutilateq на 12 Мар 2013, 14:40

Здравейте,ако можете да ми помогнете ще сам ви адски благодарен !
Ходя на фитнес,правя по 8 повторения на всяка серия(чувал съм,че 8 са за маса).И ходя на лостове.Пия N.O. Xplode 2.0 и амино на universal 2700.Опитвам се да ям като стана яйца,мляко с 1-2филии хляб и да ям по възможно повече през 2 часа.Събират се средно 5-6 хранения..все пак уча и нямам възможност за повече.Ям по 5 яйца на ден,сирене,мляко,пия доста вода.
Трябва да ходя на плуване понеже имам проблеми с гръбнака и просто е неизбежно....Мислите ли,че плуването ще ме бута назад в качването на мускулна маса и килограми и бихте ли ми препоръчали някоя тренировчица,която да е специално за покачване на мускулна маса (предимно ръце).След тренировка се опитвам да покрия протеините с варени 2 яйца с мляко...не знам дали е правилно.Моля помогнете !
Благодаря предварително ! :)
Mutilateq
Mutilateq
 
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Сеп 2011, 23:58
Град: sofia

Re: Покачване на килограми и мускулна маса

  -1     Мнениеот rck8888 на 12 Мар 2013, 22:31

Здравей. Между фитнеса и плуването като спортове няма конфликт, нито проблем в комбинацията им. Това, че плуваш, е добре и дори ще ти помогне не само за проблема с гърба, но и за изчистване на мазнини и изкарване на релеф, понеже там е повече кардио.
За фитнеса - щом имаш проблеми с гръбнака е добре да внимаваш с упражненията, които товарят гърба - клек, тяга.
За да качваш маса трябва да имаш калориен излишък и също така да имаш достатъчно белтъчини като дневен прием.
За тренировките - трябва да тренираш цялото тяло, а не само ръцете, за да бъде накрая резултата симетричен и красив. За тренировъчна програма въпроса ти е доста общ понеже не знам от колко време тренираш фитнес и съответно до колко имаш опит с различните упражнения. Удачен вариант са кръговите тренировки за цялото тяло, другия вариант са различните сплитове. Напиши какво точно те интересува и съответно дай инфо за тренировъчния си стаж и ще може да ти се помогне по-конкретно.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Покачване на килограми и мускулна маса

  0     Мнениеот Miste на 12 Мар 2013, 23:49

Здравей :). Аз бих добавил, че на яйцата трябва да им махаш жълтъците, защото повишават доста холестерола. Един жълтък на ден ти е предостатъчен като се има предвид, че ядеш и друго освен яйца ;). За мускулна маса аз лично бих предпочел просто протеин над всички други добавки като креатини,а дори и гейнъри. Причината за това е, че въглехидратите се набавят по-лесно от протеините (спеациално за моя джоб), а с един шейк след тренировка може да се каже, че си набавил необходимите протеини за мускулен растеж. Закуската аз лично я правя повече въглехидратна: най-често голяма купа овесени ядки с мляко. Пиша ти за храната основно, защото хранителния режим ти е най-важния за мускулната маса, а после е съня и чак после идват тренировките. Гледай на спинкаш доста, иначе няма да имаш растеж. Аз докато бях ученик нямах възможност да се наспивам колкото имах нужда. Каквото и да правех си имах един максимум на килограми, който не можех да пробия. Сънят оказва голямо влияние. За тренировките - това се учи най-лесно - погледни в сайта има доста добри упражнения, ако си фен на фитнес уредите повече погледни и сайта " bodytime.bg ". Дисциплината в кухнята и при лягането навреме е трудната част :). Плуването може да само да ти помогне и да те развие равномерно !
Only Believe !
Аватар
Miste
 
Мнения: 160
Регистриран на: 23 Юли 2009, 23:30
Град: Ruse

Re: Покачване на килограми и мускулна маса

  0     Мнениеот Mutilateq на 14 Мар 2013, 02:10

Преди тренирах и направих много добро тяло с изключение на ръцете..доста голям гръб и гърди,а за корема да не говорим..Тренирах Муай тай и ММА 2 години,но ми се наложи да спра.Като сметнем,че сам 56килограма в момента и почнах преди седмица отново да тренирам- вдигам за горни гърди-50 средни 55. Бицепс- (упражнението дето сядаш на един стол с увиснали ръце по диагонал пред теб и вдигаш щанга ( 35килограма).Трицепс дърпане с важе чисто 40.Адски релефен съм си принципно.Нямам 1 мазнина по себе си и същевременно съм доста добре сложен и на външен вид въобще не изглеждам 56килограма..Търся нячин да се храня правилно,но е адски трудно..а да не говорим колко ми дотяга от толкова ядене.Чувал съм,че трябва да се правят по-малко повторения за качване на мускулна маса.Моля посъветвайте ме няколко упражнения за качване на маса примерно или някакъв хранителен режим.Благодаря предварително!
P.S.: Ходя и на лостове набирам се правя кофички,силови и други неща...
Mutilateq
Mutilateq
 
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Сеп 2011, 23:58
Град: sofia

Re: Покачване на килограми и мускулна маса

  1     Мнениеот Miste на 14 Мар 2013, 11:06

Да ти кажа честно голяма е заблуда това, че трябва да вдигаш много килограми за маса. Важно е съкращението на мускула да бъде максимално. С две думи трябва да контролираш движението през цялото време и да натоварваш точно мускулната група, която искаш. Няма значение колко вдигаш, а как вдигаш. Един път на фитнес гледам един на лодката прави, а той момчето дърпа кораба и изпуска пара. Той си мисли, че прави нещо като се пъне с 90кг, но резултатите са минимални, освен откъм контузии ;). Та има една такава тенденция да оправдаваш нечии очаквания, когато има хора покрай теб, особено по фитнесите. Мъчиш се да вдигаш все повече и повече, за да докажеш ... нещо си. Моя съвет е - ходи си на лостовете и разграничавай до колкото можеш мускулните групи (примерно кофички с някакво упражнение за трицепс, защото така и така натоварваш трицепса като правиш кофички; като се набираш за гръб, набирай се и за бицепс, защото така и така влиза там). Храни се добре и се наспивай добре. Всичко трябва да ти бъде кеф, не задължение ;)
Only Believe !
Аватар
Miste
 
Мнения: 160
Регистриран на: 23 Юли 2009, 23:30
Град: Ruse

Re: Покачване на килограми и мускулна маса

  0     Мнениеот capone на 14 Мар 2013, 14:04

Miste с някои неща съм съгласен с някои не! Разбира се при всеки е различно... маса на лостове трудно ще направи особено ако е жилав... :roll: При стрийт фитнеса може да се работи за релеф, издръжливост... а темата е Покачване на килограми и мускулна маса нали?

С големи килограми не е проблем да се работи. Контузиите на са задължителни... lol
Огледалата в залата са точно да се изчисти и отработи движението в упражнението - когато е готов и изпълнява упражненията няма проблем да натоварва с килограми.
И точно тук съм на на различно мнение...
За да расте мускула трябва да се спрат всички аеробни упражнения, рязко увеличаване на калориите, задължително стресиране на мускулите - Негативните упражнения (тези които избягваш и са ти неприятни) е един лесен начин за стресиране на мускулите и по този начин се предизвиква значителен растеж на масата. Ако работиш с три серии при края на всяка ВЕДНАГА взимаш тежест с по-малко килограми и довършваш с 3-4 изтощаващи тласъка - В този случай е добре да си с партньор! Кратки тренировки до 40 минути и веднага зареждане след тренировката...
Другото е казано или съм го писал вече и затова ще го копирам:
TheoPrince Има начин, но при теб ще е трудно... все още хормоните ти не работят за теб, малък си и с времето нещата ще се обърнат в твоя полза... Трудно ще качиш, много спорт има при теб и гориш много калории lol
Подкрепям мнението, че ти трябват протеини, но не чисти а такива с въглехидрати
второто понеже си малък :roll: тестостерона се хаби в много направления разбираш ме хахх lol

Трябва да взимаш умерено - сега някой ще се разсмее но съм сериозен - "Трибестан" търговското наименование на билката Tribullus Terrestis
Tribullus Terrestis - Стимулира и повишава нивата на тестостерона съответно стимулира растежа, приема се вечер преди лягане и добавяме много сън за възстановяване!

Това е работещо и силно препоръчвам - Tribu-ZMA на AMIX
Спиране на купоните и нощния живот за определен период... :roll:

п.п Хубаво е от време на време да се връщате в темите и да пишете какво се случва... така наистина може да се открият и поправят (коригират нещата)
Поздрав
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
capone
 
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:02
Град: София

Re: Покачване на килограми и мускулна маса

  0     Мнениеот Miste на 14 Мар 2013, 14:18

Аз лично съм качил 8 килограма за месец и половина само на лостове без да взимам дори добавки. Може да ти се струва невероятно, но е факт. Съгласен съм, че е строго индивидуално, но погледни примерно Кай Грийн прави сгъване за бицепс с 15-ки а виж размера му. Даже ще ти дам видео да го чуеш от професионалист, защото аз не ти звуча убедително :D. Ето намерих го и със субдитри - http://vbox7.com/play:93041ccbd0
Only Believe !
Аватар
Miste
 
Мнения: 160
Регистриран на: 23 Юли 2009, 23:30
Град: Ruse

Re: Покачване на килограми и мускулна маса

  0     Мнениеот nhikolla на 14 Мар 2013, 14:40

как 8 кг за месец и половина бе брато, гейнър ли си пил? като се изчистиш от мазнините и водата ще станат наполовина. Видеото е интересно и полезно.
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: Покачване на килограми и мускулна маса

  0     Мнениеот Miste на 14 Мар 2013, 17:07

Не съм пил нищо, освен мултивитамини и рибено масло. Просто имах време да се наспивам по 10 часа и с правилен режим на хранене стана работата. Преди бях пил добавки ходех на фитнес, но най-много кило - две съм качвал. При мен съня оказва много голямо влияние. Мазнини качих малко също - долния ред плочки се заличиха, но то не става всичко чисто ;). И това беше преди година и си стоя същите килограми вмомента. Така че, няма вода няма нищо.. всичко си е трайна маса.
Only Believe !
Аватар
Miste
 
Мнения: 160
Регистриран на: 23 Юли 2009, 23:30
Град: Ruse

Re: Покачване на килограми и мускулна маса

  0     Мнениеот capone на 14 Мар 2013, 17:15

Miste написа:Аз лично съм качил 8 килограма за месец и половина само на лостове без да взимам дори добавки.
:D
Не знам какво да кажа :D Разбира се има феномени има и хора които могат да контролират безупречно процесите на тялото... но не са повече от 0,5 % останалите 99,5 lol ни е трудно... :D
Смея да твърдя, че максимален резултат при правилно трениране, хранене, спазване на режим е горе долу такъв:
1 месец 1,5кг. - срес и развитие
2 месец 1,0кг. - развитие
3 месец 0,5кг. - изхабяване и тегаво развитие (тук повечето се отказват)
6 месец 1,0кг. - изграден режим, метаболизъм и развитие
12 месец 0,7кг. или просто казано невъзможни са бързи ПОСТОЯННИ резултати! Няма такъв филм да създадеш обем и релеф и сила за малко време ;)
Нормално количество мускулна маса за което можеш да задържиш е едва няколко килограма...
Филмчето е супер, Кай през цялото време повтаря това което казах по горе (да се изчисти и отработи движението в упражнението правилно). Но, има десетки други които са на друго мнение за натоварването при тренирането... автора на темата трябва да пробва и да установи кое работи при него! За това и казах да пишат след време в темите какво става...
За това са и форумите, да се споделя опит...

п.п само на мен ли не ми работи оцветяването на шрифта
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
capone
 
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:02
Град: София

Следваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта