Най-големият сайт за бойни спортове

       

Добавки с изтекъл срок на годност

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Добавки с изтекъл срок на годност

  0     Мнениеот Mutilateq на 05 Мар 2013, 18:11

Имам един Гейнър на ABB Xtreme XXL и го бях купувал миналата година и станаха едни неща и неможех да тренирам тогава и си остана.Днес тренирам отново и когато го разгледах забелязах,че годността му е била до 8месец 2012г. Та въпроса ми е: Какво да правя.. да го пия ли или не знам.... не ми се иска да го хвърлям... дайте мнение = )))
Благодаря = )
P.S. : същото се отнася за ON creating CGT-10 oт преди 2 години..
Mutilateq
Mutilateq
 
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Сеп 2011, 23:58
Град: sofia

Re: Добавки с изтекъл срок на годност

  1     Мнениеот capone на 05 Мар 2013, 18:26

:roll: Би ли си купил колбас от магазина с изтекъл срок и хубав вид? Би ли го ял защото има готин етикет...
Изхвърляй го!
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
capone
 
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:02
Град: София

Re: Добавки с изтекъл срок на годност

  -1     Мнениеот gergi81 на 05 Мар 2013, 20:00

От една доза нищо няма да ти стане. Избухай си 250 грама от гейнъра във 500мл вода. Вземи го след тренировка и ако не те хване яко разстройство,значи всичко е наред.Няма да се отровиш не се притеснявай. Но ако се посереш го хвърли. А за креатина не знам.Срока е доста изтекъл. По-добре го хвърли. Или изтрий датата на годност и го подари на някой. После поне ще знаем,дали е имало някакви странични ефекти.
gergi81
gergi81
 
Мнения: 28
Регистриран на: 15 Ное 2012, 21:05
Град: Бургас

Re: Добавки с изтекъл срок на годност

  0     Мнениеот gergi81 на 05 Мар 2013, 20:02

Забравих да ти кажа най-важното. Ако си го отворил преди,когато си го купил,и е вдишал въздух го хвърляй
gergi81
gergi81
 
Мнения: 28
Регистриран на: 15 Ное 2012, 21:05
Град: Бургас

Re: Добавки с изтекъл срок на годност

  0     Мнениеот Mutilateq на 05 Мар 2013, 20:09

един вид... аз тогава го приемах гейнъра... той е почти пълен ... ;х да пробвам ли 1 път след тренировка да го взема и да следа дали няма да се просера = Д .. ако да,да го хвърлям .. така ли ?
Mutilateq
Mutilateq
 
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Сеп 2011, 23:58
Град: sofia

Re: Добавки с изтекъл срок на годност

  1     Мнениеот Bojansky на 05 Мар 2013, 21:08

Има голяма разлика между добавка с изтекъл срок на годност и такава отворена с изтекъл срок на годност.Ако е запечатана и не и е изтекъл с много срока на годност не е проблем.Те са годни и след датата, която е дадена нещо като застраховка от страна на фирмата производител.По закон също няма как да пишат по-голяма срок на годност, дори и нещата реално да издържат повече.Само, че в твоя случай едното стояло отворено не знам си колко време и с изтекъл срок на годност ,а другото запечатано стояло с години забравено не е най-готиния.Все пак надали ще умреш особено от проба.Организма си е твой ,ако искаш направи си експеримент :)
Bojansky
Bojansky
 
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 10:14

Re: Добавки с изтекъл срок на годност

  0     Мнениеот Mutilateq на 05 Мар 2013, 21:21

60лева на вятъра.... ще пробвам ;д
Mutilateq
Mutilateq
 
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Сеп 2011, 23:58
Град: sofia

Re: Добавки с изтекъл срок на годност

  0     Мнениеот Mutilateq на 05 Мар 2013, 22:30

измих си шейкъра в който бях пил от този геjнър преди около седмица и имаше на дъното останала добавката.... помирисах и миришеше на сяра..... направо ще го изхвърлям...
Mutilateq
Mutilateq
 
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Сеп 2011, 23:58
Град: sofia

Re: Добавки с изтекъл срок на годност

  2     Мнениеот gergi81 на 05 Мар 2013, 22:34

1 седмица не си мил шейкъра ?! Я по-добре ги хвърлии шейкъра и гейнъра и всичко. Купи си бутилка уиски и не го мисли ако го забравиш в някой шкаф за няколко години. Но тогава форума ще е друг. Майтапа настрана. Успех с тренировките и взимай качествени добавки.
gergi81
gergi81
 
Мнения: 28
Регистриран на: 15 Ное 2012, 21:05
Град: Бургас

Re: Добавки с изтекъл срок на годност

  0     Мнениеот Bojansky на 05 Мар 2013, 22:51

Хаха След една седмица не на сяра..ами и на зла гад,умряла и непогребана може да мирише :D.Иначе това на дъното може да е всичко ,някой неща се утаяват и не се разтварят във вода така или иначе (като креатина).Ама наистина това дето не си го измил тоя шейкъе една седмица не е гот, освен ако не си правиш някакви химични експериметни :D
Bojansky
Bojansky
 
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 10:14

Следваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron