Най-големият сайт за бойни спортове

       

Натрупване на маса.

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Натрупване на маса.

  0     Мнениеот bensherman на 08 Дек 2012, 22:51

Здравейте на всички! :) Тренирам Кик Бокс от скоро висок съм 170, тежа 56 килограма и съм на 14.Понеже смятам, че ударите са ми малко слаби може ли да ми препоръчате как да натрупам мусколна маса, по-добре е със хранителен режим или със някакви добавки? Благодаря ви предварително! :P
Аватар
bensherman
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Дек 2012, 22:44
Град: Sofia

Re: Натрупване на маса.

  0     Мнениеот rck8888 на 08 Дек 2012, 23:16

Щом чувстваш, че ти липсва сила и мускулна маса, започни да правиш силови упражнения покрай кик-бокс тренировките. Не вярвам в залата където тренираш да няма възможност за такива. А иначе е по-добре да качваш мускулна маса с добро хранене. Иначе хранителните добавки от определен момент нататък са полезни.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Натрупване на маса.

  0     Мнениеот bensherman на 08 Дек 2012, 23:24

А би ли ми препоръчал какви упражнения да правя за подобряване на силата на удара? И също така на кой добавки ще са най-добри за момента, и добре ли ще е да съчетая добро хранене със хубави добавки и какъв ще е ефекта? :) Мерси предварително!
Аватар
bensherman
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Дек 2012, 22:44
Град: Sofia

Re: Натрупване на маса.

  0     Мнениеот rck8888 на 09 Дек 2012, 00:26

По принцип ти вършат работа различни силови упражнения- прави набирания, кофички, всякакви други упражнения със собствено тегло. Също можеш да правиш упражнения с дъмбели или щанга за бицепс, лежанка за гърди, гръб освен с набиранията - мечка, гладиатор. Не е зле да тренираш и краката - напади, отпади, клекове. Добре е да избягваш мъртва тяга и подобни.
За добавки мисля, че ти е рано. А по принцип добър ефект се вади от протеин, аминокиселини и креатин. За качване на маса и добро възстановяване е добра комбинацията протеин и креатин.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Натрупване на маса.

  0     Мнениеот bensherman на 09 Дек 2012, 00:36

Мерси колега, понеже имам тренировки 3 пъти седмично и са доста тежки ще ги комбинирам както каза с креатин и протеин и упражнения със собствено тегло на лост и успоредка! :) А може ли да ми препоръчаш какъв протеин и какър креатин да пия като марка и тн. ? :)
Аватар
bensherman
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Дек 2012, 22:44
Град: Sofia

Re: Натрупване на маса.

  0     Мнениеот rck8888 на 09 Дек 2012, 00:50

Точно си ми разбрал идеята. Комбинацията от упражнения на лост и успоредка с тренировките ти по кик бокс ще ти идват много добре.
Ако си решил да си взимаш протеин избора си е голям. Ако кик-бокса ти е приоритет е добре да си вземеш един суроватъчен протеин от рода на Muscletech. Той ти помага много добре за въстановяването след тренировка. Другият вариант са протеиновите матрици, които са класика, ако ще качваш мускулна маса.
Аз лично ти препоръчвам като вариант, ако мислиш, че не можеш да си набавяш необходимия протеин от храната и съответно да се възстановяваш качествено след тренировка да се пробваш с някой суроватъчен протеин.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Натрупване на маса.

  0     Мнениеот bensherman на 09 Дек 2012, 01:15

Мерси много, може да заключвате темата! :)
Аватар
bensherman
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Дек 2012, 22:44
Град: Sofia


Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта