Най-големият сайт за бойни спортове

       

Задържане на вода в мускулните клетки

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Задържане на вода в мускулните клетки

  0     Мнениеот Ilinden на 22 Апр 2012, 19:08

Здравейте !
Навсякъде в мрежата намирам противоречиви мнения за креатин-а монохидрат.Та,ако може някой с повече опит в сферата на хранителните добавки да обясни на колко най-ранна възраст може да се приема креатин монохидрат и дали това прочуто задържане на вода в мускулните клетки наистина е напълно безопасно ? Едни хора ми казват,че при умерен прием на креатин няма да има проблем,но други ми казват,че въпросното задържане на вода натоварва бъбреците и черния дроб и може да предизвика доста неприятни проблеми.Та на колко години най-рано може да се приема ?
Аватар
Ilinden
 
Мнения: 119
Регистриран на: 18 Мар 2012, 11:36
Град: София

Re: Задържане на вода в мускулните клетки

  0     Мнениеот rck8888 на 22 Апр 2012, 20:18

Задържането на вода в организма в никакъв случай не може да е напълно безвредно. Водата се задържа в мускулните клетки, защото самия креатин монохидрат се натрупва в тях. Дали ще попречи на бъбреците, черния дроб и по-проблемното на сърцето зависи от способността на бъбреците да го изхвърлят от организма. Така че ако нямаш проблеми с бъбреците в момента и не прекаляваш с количеството на приемания креатин не и трябвало да имаш проблеми. Също така е добре да не прекаляваш с продължителността на приема на самия креатин.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Задържане на вода в мускулните клетки

  0     Мнениеот kuzman на 23 Апр 2012, 08:14

Имам наблюдения, че монохидрата не е най-подходящата добавка за занимаващи се с бойни спортове.
Има филтрирани матрици, които са значително по-добри, но все пак, поне според мен, креатина си остава от добавките, предпочитани от вдигачите.
Моята препоръка би била да си вземеш амино-киселини с разклонена верига, да пиеш тях и протеинчето и повече не ти и трябва.
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Задържане на вода в мускулните клетки

  0     Мнениеот Qk на 23 Апр 2012, 12:02

kuzman написа: Моята препоръка би била да си вземеш амино-киселини с разклонена верига, да пиеш тях и протеинчето и повече не ти и трябва.

+1
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

Re: Задържане на вода в мускулните клетки

  0     Мнениеот Ilinden на 23 Апр 2012, 14:39

kuzman написа:Имам наблюдения, че монохидрата не е най-подходящата добавка за занимаващи се с бойни спортове.
Има филтрирани матрици, които са значително по-добри, но все пак, поне според мен, креатина си остава от добавките, предпочитани от вдигачите.
Моята препоръка би била да си вземеш амино-киселини с разклонена верига, да пиеш тях и протеинчето и повече не ти и трябва.

Окей,ще го имам предвид ! :)
Аватар
Ilinden
 
Мнения: 119
Регистриран на: 18 Мар 2012, 11:36
Град: София

Re: Задържане на вода в мускулните клетки

  0     Мнениеот niksan1 на 23 Апр 2012, 19:03

креатина дава експлозивна сила и издръжливост, особено съчетан с бета аланин, сам си прави извода дали е само за "вдигачи"! мислиш че креатина е вреден, а да ти блъскат муцуната всеки ден полезно ли е бе мой? да бухаш меса с хормони, колбаси с е-та, чипсове, вафли, кроасани и прочие фабрикатни храни с тъпкани с трансмазнини дали е полезно??? а алкохола, цигарите, "другото"? а да отварям ли тема колко трениращи бойни спортове са на стероиди? ти щом от монохидрата се плашиш, къде си тръгнал ти се чудя, не е за тебе тоя свят въобще... да, моното е най-евтината и ефективна форма на креатина (микронизиран монохидрат, не обикновения, той не е толкова ефикасен и е по-кофти) задържа малко вода (ако задържа много вода значи е боклук, вероятно креатинин а не креатин, прочети нещо за това) товари до известна степен бъбреците (пич, те се товарят и като ядеш повече месо, яйца, мляко и прочие белтъчни храни, дай да ги спреш и тях, а?) пиеш повече течности за да им улесниш работата (усеща се лек дискомфорт в тяхната област когато са натоварени и трябва да увеличиш водата) и си ок. креатина както и всяка базова хранителна добавка с добро качество (разбирай марка) не може по никакъв начин да ти навреди щом си здрав и спазваш описаната на етикета доза. когато прекаляваш и злоупотребяваш сериозно, разбира се че можеш да си навредиш, но това важи в абсолютно еднаква степен както за хранителните добавки, така и за твърдата храна! п.п. - все пак ако леката водна задръжка те тревожи, винаги можеш да опиташ останалите разновидности на креатина при които тя липсва (креалкалин, етил естер, креатиновите матрици и др) разликата е в цената ;)
niksan1
niksan1
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Ное 2011, 00:53
Град: Sofia

Re: Задържане на вода в мускулните клетки

  0     Мнениеот kuzman на 24 Апр 2012, 08:26

niksan1 написа:креатина дава експлозивна сила и издръжливост, особено съчетан с бета аланин, сам си прави извода дали е само за "вдигачи"! мислиш че креатина е вреден, а да ти блъскат муцуната всеки ден полезно ли е бе мой? да бухаш меса с хормони, колбаси с е-та, чипсове, вафли, кроасани и прочие фабрикатни храни с тъпкани с трансмазнини дали е полезно??? а алкохола, цигарите, "другото"? а да отварям ли тема колко трениращи бойни спортове са на стероиди? ти щом от монохидрата се плашиш, къде си тръгнал ти се чудя, не е за тебе тоя свят въобще...

Хайде, почна се с филмите.
Кой ти говори на тебе за вафли и кроасани бе ?
Някой да те пита за е-тата в месата, някой да те пита за алкохол, цигари и т.н. ?!
То е ЯСНО, че нито пиенето, нито пушенето нито СУМАТИ други работи не са полени.
А човека има право да се стряска колкото иска. За креатина се пишат пълни простотии по всички форуми и просто се е наплашил. Какво значи, че този свят не е за него ?!?! А ти в кой свят живееш, че е толкова много за теб ?
И защо изобщо намесваш стероиди ?!?!?!?!
Въпроса е елементарен - иска да знае, дали за монохидрата слуховете са вярни, а не да ти чете филмарските проповеди.
А като говориш така убедено за това, колко е готин монохидрата за бойните спортове, я ми кажи някой от по-известните имена, който го ползва и има успех ?
Позлват се по-сложни матрици, ползват се CGT комбинации и много други но монохидрата е остарял и нискокачествен (поне по мое мнение) продукт за хора, които искат предимно визуални промени.
Айде, пожелавам ти приятен ден.
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Задържане на вода в мускулните клетки

  0     Мнениеот niksan1 на 24 Апр 2012, 12:03

ами ако коефицента ти на интелигентност доближаваше екзистенц минимума, вероятно щеше сам да разбереш смисъла който съм вложил, но както виждам това не е така и сега се налага да ти разяснявам - направил съм сравнение на монохидрата с много други по-значими и често употребявани вредители на нашето здраве, за да се види ясно контраста че на техния фон, този суплемент не представлява никаква опасност, и ако от него ще се плашим, какво остава за живота въобще и рисковете които крие зад всеки ъгъл :?: "А като говориш така убедено за това, колко е готин монохидрата за бойните спортове, я ми кажи някой от по-известните имена, който го ползва и има успех? Позлват се по-сложни матрици, ползват се CGT комбинации" - ти си бил голям специалист бе, явно ходиш след гъза на всички известни имена, бъркаш им в шкафчетата и си наясно всеки какво взима, какви суплементи, какви медикаменти... :DD защо сам се правиш смешен и се излагаш, кажи ми? :roll: "монохидрата е остарял и нискокачествен (поне по мое мнение)..." - искам да назовеш едно изследване, едно единствено независимо изследване, което да потвърди думите ти (добре поне че си уточнил че става дума за лично твое мнение) че монохидрата е остарял, и останалите форми на креатина включително и прехвалените матрици, са по-ефективни от него! ще назовеш ама нанай... НЯМА ТАКОВА :!: монохидрата е абсолютно най-доказаната и изследвана форма (над 90% от всички изследвания за ефекта от креатина са правени именно върху него), и все още не е открита по-ефективна от него, всичко останало са маркетингови трикове, защото както всяка индустрия така и суплементарната, трябва да измисля нещо ново за да печели пари! да, има минусът на леката водна задръжка, но тя е минус от към естетическа гледна точка и не представлява опасност за здравето, но все пак за всеки който се притеснява от нея и тя представлява проблем за него, индустрията предлага други решения. "...продукт за хора, които искат предимно визуални промени." - невежеството винаги е било голям проблем за човечеството, и винаги ще бъде... креатина не е продукт за визуални промени, а за функционални такива!!! креатина не е градивен мускулен суплемент а мускулно гориво :!: чети от време на време бе момче... :frown:
Последна промяна niksan1 на 24 Апр 2012, 12:23, променена общо 1 път
niksan1
niksan1
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Ное 2011, 00:53
Град: Sofia

Re: Задържане на вода в мускулните клетки

  0     Мнениеот kuzman на 24 Апр 2012, 12:22

niksan1 написа:ами ако коефицента ти на интелигентност доближаваше екзистенц минимума, вероятно щеше сам да разбереш смисъла който съм вложил, но както виждам това не е така и сега се налага да ти разяснявам - направил съм сравнение на монохидрата с много други по-значими и често употребявани вредители на нашето здраве, за да се види ясно контраста че на техния фон, този суплемент не представлява никаква опасност, и ако от него ще се плашим, какво остава за живота въобще и рисковете които крие зад всеки ъгъл :?: "А като говориш така убедено за това, колко е готин монохидрата за бойните спортове, я ми кажи някой от по-известните имена, който го ползва и има успех? Позлват се по-сложни матрици, ползват се CGT комбинации" - ти си бил голям специалист бе, явно ходиш след гъза на всички известни имена, бъркаш им в шкафчетата и си наясно всеки какво взима, какви суплементи, какви медикаменти... :DD защо сам се правиш смешен и се излагаш, кажи ми? :roll: "монохидрата е остарял и нискокачествен (поне по мое мнение)..." - искам да назовеш едно изследване, едно единствено независимо изследване, което да потвърди думите ти (добре поне че си уточнил че става дума за лично твое мнение) че монохидрата е остарял, и останалите форми на креатина включително и прехвалените матрици, са по-ефективни от него! ще назовеш ама нанай... НЯМА ТАКОВА :!: монохидрата е абсолютно най-доказаната и изследвана форма (над 90% от всички изследвания за ефекта от креатина са правени именно върху него), и все още не е открита по-ефективна от него, всичко останало са маркетингови трикове, защото както всяка индустрия така и суплементарната, трябва да измисля нещо ново за да печели пари! да, има минусът на леката водна задръжка, но тя е минус от към естетическа гледна точка и не представлява опасност за здравето, но все пак за всеки който се притеснява от нея и тя представлява проблем за него, индустрията предлага други решения. "...продукт за хора, които искат предимно визуални промени." - невежеството винаги е било голям проблем за човечеството, и винаги ще бъде... креатина не е продукт за визуални промени, а за функционални такива!!! креатина не е градивен суплемент а енергиен, той е мускулно гориво а не мускулен строителен материал :!: чети от време на време бе момче... :frown:

Прости ми, о свръх интелигентни човече ! Аз, простосмъртния, слабоумен дебил, не бих посмял да се сравнявам с огромния умствен капацитет, който е изложен пред мен.
Научните изследвания, поствани в треторазрядни блогове са толкова по-ценни от дългогодишната практика на състезатели и треньори от тази сфера, че аз не бих дори помислил да споря с твоята могъща личност.
Прости дебили като мен, дето абсолютно никога не са ползвали креатин, не са тренирали ден през жалкия си живот и абсолютно никога не са завършвали спортната академия с профил "Културизъм и фитнес културизъм" не знаят нищо по въпроса.

Преди да почна да се държа като тоталния селтак, ще ти кажа едно нещо - говориш на изуст и от задника си.
Направи един добър цикъл с монохидрат, позадръж малко водичка, после се пусни да поиграеш малко и ми кажи, дали ти е комфортно, дали бързината ти е на мястото си и дали хидратацията ти е на ниво.

Спирам да споря с теб, понеже не искам тотално да наспамя форума. Айде, приятно пиене на креатинче ти пожелавам, о ти божествен спортен интелектуалецо.
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Задържане на вода в мускулните клетки

  0     Мнениеот niksan1 на 24 Апр 2012, 12:51

намирам за очарователен факта че се стараеш да си остроумен, поне се опитваш :) само малко не съм сигурен до колко е вярна посочената информация за образованието ти, просто стилът на писане който показваш (точно ти звучиш все едно говориш наизуст) някак си не се връзва със знанията които би трябвало да имаш, то впрочем не че в нса диплома и знания вървят ръка за ръка, като нищо може и наистина да си завършил... :DD а и всъщност ако е така, не си единствен в тази тема (намек) ;) "Научните изследвания, поствани в треторазрядни блогове са толкова по-ценни от дългогодишната практика на състезатели и треньори от тази сфера, че аз не бих дори помислил да споря с твоята могъща личност." - лично практиката на моята могъща личност, а и практиките на други могъщи личности които познавам, потвърждава в пълна степен думите ми, че по-ефективна формула от монохидрата за момента не съществува! съществуват равни с него, но не и по-ефективни. "Направи един добър цикъл с монохидрат, позадръж малко водичка, после се пусни да поиграеш малко и ми кажи, дали ти е комфортно, дали бързината ти е на мястото си и дали хидратацията ти е на ниво." - аз използвам микронизиран монохидрат и почти не задържам вода от него, да не кажа изобщо, следователно не срещам проблеми от подобно естество. като се замислиш креатина навлезе в професионалния и аматьорския спорт преди повече от 20 години, по-новите му незадържащи вода формули са познати на света едва от десетина, което прави един дъъълъг период от над 10 години в който представители на абсолютно всякакви видове спортове употребяваха монохидратната форма масово и системно (щото е много кофти и неподходящ сигурно). това какво ти говори? хайде, нали си завършил нса с профил "културизъм и фитнес културизъм", все нещо трябва да ти говори... на мен понеже ми говори "айде сега па и претенции, баба ти щото все незадържащ вода креатин е пила!" ;)
niksan1
niksan1
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Ное 2011, 00:53
Град: Sofia

Следваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron