Най-големият сайт за бойни спортове

       

Задържане на вода в мускулните клетки

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Re: Задържане на вода в мускулните клетки

  0     Мнениеот kuzman на 24 Апр 2012, 13:46

niksan1 написа:намирам за очарователен факта че се стараеш да си остроумен, поне се опитваш :) само малко не съм сигурен до колко е вярна посочената информация за образованието ти, просто стилът на писане който показваш (точно ти звучиш все едно говориш наизуст) някак си не се връзва със знанията които би трябвало да имаш, то впрочем не че в нса диплома и знания вървят ръка за ръка, като нищо може и наистина да си завършил... :DD а и всъщност ако е така, не си единствен в тази тема (намек) ;) "Научните изследвания, поствани в треторазрядни блогове са толкова по-ценни от дългогодишната практика на състезатели и треньори от тази сфера, че аз не бих дори помислил да споря с твоята могъща личност." - лично практиката на моята могъща личност, а и практиките на други могъщи личности които познавам, потвърждава в пълна степен думите ми, че по-ефективна формула от монохидрата за момента не съществува! съществуват равни с него, но не и по-ефективни. "Направи един добър цикъл с монохидрат, позадръж малко водичка, после се пусни да поиграеш малко и ми кажи, дали ти е комфортно, дали бързината ти е на мястото си и дали хидратацията ти е на ниво." - аз използвам микронизиран монохидрат и почти не задържам вода от него, да не кажа изобщо, следователно не срещам проблеми от подобно естество. като се замислиш креатина навлезе в професионалния и аматьорския спорт преди повече от 20 години, по-новите му незадържащи вода формули са познати на света едва от десетина, което прави един дъъълъг период от над 10 години в който представители на абсолютно всякакви видове спортове употребяваха монохидратната форма масово и системно (щото е много кофти и неподходящ сигурно). това какво ти говори? хайде, нали си завършил нса с профил "културизъм и фитнес културизъм", все нещо трябва да ти говори... на мен понеже ми говори "айде сега па и претенции, баба ти щото все незадържащ вода креатин е пила!" ;)

Момче, ако ти си завършил при доц. Боянов, значи не си влизал в нито една от лекциите му ;) .
Монохидрата НЕ Е подходящ за бойни спортове, защото основата на бойните спортове не се центрира в това, да имаш оптимална хипертрофия на мускулите, нито оптимална сила, а се центрира в баланс на физическите ти параметри и в развитие на чистата техника, на която монохидрата просто пречи. Като ще ми цитираш дати, мога да ти кажа, че само до преди 6-7 години нямаше такова животно на пазара, като "микронизиран монохидрат" и хората се наливаха с оная пумия на Nutrim, която не струваше за нищо.
Монохидрата това, монохидрата онова ... Да, има бойци, които го използват, но те не са много.
Стандартната схема за прием на добавки за бойни спортове не включва монохидрат.
Добавките, които участват в изграждането на качествените характеристики на боеца са протеина, амино-киселините с разклонена верига, витамините и минералите.
Когато имаш поставен акцент на кардио тренировките и работиш в комбинация от режими(анаеробен-лактатен и аеробен), дехидратацията е голяма. Сега към това сложи и милия ти монохидрат и ми кажи, колко вода трябва да се пие, че да наваксаш ?
Като вдигаш тежести и бягаш на пътечката, това не се усеща толкова, нали ?
А като ми говориш така уверено за това, че монохидрата дава "взривна сила", ти не се ли замисляш, че взривната сила е продукт на ЦНС и подобен тип добавки играят само възстановителна роля ?
Наистина вече спирам да споря с теб, понеже само ти давам храна да се правиш на интересен.

Айде, приятен ден.
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Задържане на вода в мускулните клетки

  0     Мнениеот niksan1 на 25 Апр 2012, 01:56

мерси аз за твойта храна ама таман вечерях, пък и барса отпадна и не съм на кеф. ще бъда кратък- има един хубав лаф който много харесвам - "пътят до рим, никога не е само един!". в случая искам да кажа, че има много повече от една методика и един суплементарен план за подготовка на бойци! в този за който ти говориш явно монохидрата не е включен, ок, уважавам избора ти, но просто не натяквай че той непременно е най-правилния. впрочем никога не съм споменавал нутрим, защо ги намесваш незнам. все пак дори и преди микронизираната формула имаше добри креатини на чужди марки, а това на нутрим вероятно е било креатИНИН, не креатин! а това че за силата и експлозивността отговаря цнс съвсем не значи, че суплементирането за този показател е излишно, да не говорим че креатин с бета аланин значително подобрява най-важният физически показател - силовата издръжливост. отново ще се повторя и с това приключвам - монохидрата се използваше масово, системно, и ефективно от спортисти от цял свят, от абсолютно всякакви спортове, с абсолютно всякакви специфично-функционални изизквания за конкретния спорт, в продължение на над едно десетилетие. с това смятам спора за завършен поне от моя страна. лека вечер ;)
niksan1
niksan1
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Ное 2011, 00:53
Град: Sofia

Предишна

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron