Най-големият сайт за бойни спортове

       

Въпрос за хранителен режим

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Въпрос за хранителен режим

  0     Мнениеот mons7er на 22 Мар 2012, 15:27

Здравейте, драги съфорумници.
Имам едно запитване към аудиторията.
Тиинейджър съм на 16 години, висок съм 181 см, тежа 89 кг.
Занимавам се активно със самбо и джудо, тичам на стадиона от време на време и играя футбол през почивните дни с приятели.
Искам да изчиста около 15-20 кила поне до август, но проблема е, че незнам какви храни да ям.
В момента наблягам на свинското месо (пържоли) на скара, хляб по няма и една филия на ден, пия фрешове сутрин, а след тренировка ям по 2 банана.
Не употребявам никакви добавки, аминокиселини и т.н.
Нямам и хранителен режим (в смисъл ям когато ми падне може да е през 2 часа може да е през 6).

Та въпросите ми са:
Какви храни г/д трябва да ям.
Храня ли се правилно в момента.
Трябва ли да взимам добавки/аминокиселини
Има ли значение режима на хранене.

П.С Поставил съм си за цел да изчистя 15-20 кила до август по максимално здравословен начин. Много ще се зарадвам, ако ми дадете съвет с какво да се храня (или някаква хранителна програма)

Поздрави !
mons7er
mons7er
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Мар 2012, 17:05
Град: Sofiq

Re: Въпрос за хранителен режим

  0     Мнениеот faro на 22 Мар 2012, 16:54

mons7er написа:Здравейте, драги съфорумници.

...искам да изчиста около 15-20 кила поне до август...

Плажен билдър....
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Въпрос за хранителен режим

  0     Мнениеот rck8888 на 22 Мар 2012, 22:42

Идеята да свалиш килограми без хранителен режим не е осъществима. Добре е да спреш хляба, сладкиши, газирано и подобни калорични храни. Иначе това, че тичаш е добре. Хубаво е да го правиш по-често. Вече ако искаш може да взимаш карнитин и добавки за чистене на мазнини.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Въпрос за хранителен режим

  0     Мнениеот RIOT88 на 23 Мар 2012, 14:14

плуване + диета за отслабване
Аватар
RIOT88
 
Мнения: 83
Регистриран на: 22 Окт 2011, 21:14
Град: Sofia

Re: Въпрос за хранителен режим

  0     Мнениеот kuzman на 23 Мар 2012, 19:56

mons7er написа:Та въпросите ми са:
Какви храни г/д трябва да ям.
Храня ли се правилно в момента.
Трябва ли да взимам добавки/аминокиселини
Има ли значение режима на хранене.

П.С Поставил съм си за цел да изчистя 15-20 кила до август по максимално здравословен начин. Много ще се зарадвам, ако ми дадете съвет с какво да се храня (или някаква хранителна програма)

Поздрави !

Почвам по ред на номерата:
1. Храни се с чисти храни с малко мазнини и ограничавай въглехидратите.
2. Не, не се храниш правилно. Свинското месо не е идеален вариант при чистене, а липсата на протеин след тренировки и замяната му единствено с въглехидрат от плодове е доста незадоволителна история.
3. Ако искаш можеш, но определено добавките НЕ са определящи при чистенето. Определящо е правилното и РЕДОВНО хранене.
4. Да, има ОГРОМНО и НАЙ-ГОЛЯМО значение.
5. Целта ти е непостижима и според мен имаш изкривени приоритети.

Ето какво ще те посъветвам:
- Да свалиш 15-20 кила на твоя ръст е перкалено много. Цели се към нещо, което не спада към категорията "анорексия".
- Гледай да си изчистен заради здравословните аспекти, а не защото през август ще ходиш на море.
- Ако искаш да свалиш - ясно и точно - наблегни на правилното хранене. Яж пилешко, риба, яйца, зеленчуци, плодове, нискомаслено мляко и др. подобни храни. Не яж тестени боклуци или тлъсти месища.
- Добавките НЕ СА стероиди. Протеина, амино-киселините и витамините могат само да ти помогнат.

Поздрави.
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Въпрос за хранителен режим

  0     Мнениеот mons7er на 24 Мар 2012, 15:20

Благодаря на kuzman !

Единственото компетентно мнение досега.
Но според мен 70-75 кила ще ми бъдат добре.

Иначе за храната имам 2-3 питанки.

1. Пилешкото и рибата под каква форма трябва да бъдат сготвени (например може ли на скара или печено с масло).
2. Яйцата под каква форма трябва да бъдат сготвени.
3. Под зеленчуци се има впредвид задушени и под формата на салата, а тази салата може ли да съдържа олио/зехтин/сол?
4. Какво трябва да ям преди и след тренировка?
5. Може ли да ям по половин или една филия хляб на ядене например.
mons7er
mons7er
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Мар 2012, 17:05
Град: Sofiq

Re: Въпрос за хранителен режим

  0     Мнениеот kuzman на 25 Мар 2012, 11:25

По въпроса с готвенето - върши ти работа всичко, което не е пържено или панирано. Казано иначе - пилето можеш да го печеш на скара, фурна, плоча, абе на каквото си искаш, можеш да го вариш и т.н., същото важи и за яйцата и са всичко останало. Просто не яж пържено или разни панета.
Зеленчуците можеш да ги хапваш както ти е угодно - на салата, задушени, просто да вкараш един домат примерно, като гарнитура и т.н., като имай предвид следното - основната идея на зеленчуците в храненето е, че те ти осигуряват безценни и висококачествени хранителни вещества, които спомагат за по-добрата работа на организма. Приема им е много добра идея, независимо от това, дали сваляш или качваш.
Ако планираш да си правиш салата, бих ти казал да пробваш без олио или зехтин, но ако ти е трудно и не можеш - сложи малко зехтин. В него има добро количество мастни киселини (омега 3, 6 и 9) и е по-добрия вариант от олиото.
По въпроса с хлба - първо и основно - ако ще ядеш хляб, гледай да е пълнозърнест. В него има доволно количество амино-киселини и няма (поне не би трябвало да има) толкова вредни компоненти, колкото в белия.
По лично мнение, не превишавай 2-3 филии на ден.
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Въпрос за хранителен режим

  0     Мнениеот didaka на 07 Апр 2012, 15:52

Най добре се консултирай с някой който се занимава с бодибилдинг. Влез в някой фитнес и говори с инструктора да ти направи диета според тренировъчния ти режим,това ще ти помогне най много. Успех.
didaka
didaka
 
Мнения: 49
Регистриран на: 04 Яну 2010, 10:47
Град: bsl


Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron