Най-големият сайт за бойни спортове

       

Креатин

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Re: Креатин

  0     Мнениеот sacrum на 15 Юли 2015, 12:04

Тоя креатин но SAN казваш че го пиеш от доста време, някви странични ефекти да си видял
Аватар
sacrum
 
Мнения: 8
Регистриран на: 12 Юли 2015, 23:00
Град: РУСЕ

Re: Креатин

  0     Мнениеот vilkata на 15 Юли 2015, 12:21

sacrum написа:Тоя креатин но SAN казваш че го пиеш от доста време, някви странични ефекти да си видял

Ми не съм видял,само когато го пих за първи път треснах 2 доза и не спах цяла нощ.Даже го дадох за изследване защото си помислих,че вътре има амфетамини,но слава богу се оказа чист.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Креатин

  0     Мнениеот бавноразвиващ на 15 Юли 2015, 18:05

Къде го има този San Bolt,за пръв път чувам за него.Аз също съм пил преди Green Magnitude,не знам дали е най-добър,но ефект определено усетих.
бавноразвиващ
бавноразвиващ
 
Мнения: 13
Регистриран на: 30 Дек 2012, 22:54

Re: Креатин

  0     Мнениеот Ro на 15 Юли 2015, 18:47

Доста креатини съм изпил, включително и на САН, ама по-доволен от Green Magnitude не съм бил. Не задържах грам вода. По-скъпичък е ама е най-качествен.
Аватар
Ro
 
Мнения: 89
Регистриран на: 01 Окт 2013, 18:52
Град: Бургас

Re: Креатин

  0     Мнениеот sacrum на 15 Юли 2015, 20:59

Добре, SAN BOLT и аз не можах да намеря никъде в нета, още не съм проверявал по магазините, но и там ще видя, а ти RO как разбра, че не задържаш вода от продукта на GREEN MAGNITUDE и други странични ефекти да си забелязал, не се заяждам, просто събирам инфо за нови продукти защото съм имал проблеми с такива, трябва много да се внимава с някои марки...
Аватар
sacrum
 
Мнения: 8
Регистриран на: 12 Юли 2015, 23:00
Град: РУСЕ

Re: Креатин

  0     Мнениеот vilkata на 15 Юли 2015, 21:11

http://reviews.bodybuildingforyou.com/SAN-Nutrition/bolt.htm
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Креатин

  0     Мнениеот Ro на 16 Юли 2015, 10:49

sacrum написа:Добре, SAN BOLT и аз не можах да намеря никъде в нета, още не съм проверявал по магазините, но и там ще видя, а ти RO как разбра, че не задържаш вода от продукта на GREEN MAGNITUDE и други странични ефекти да си забелязал, не се заяждам, просто събирам инфо за нови продукти защото съм имал проблеми с такива, трябва много да се внимава с някои марки...


От креатиновите матрици не се задържа вода, особено пък от по-качествените. Преди пиех само монохидрат и подпухвах целия. Зимата ме кефеше как ставам по-обемист целия, ама лятото не ме кефи да съм подпухнал. Та в тоя ред на мисли- така разбрах, че не задържам вода- това нещо го нямаше при Green Magnitude.
Аватар
Ro
 
Мнения: 89
Регистриран на: 01 Окт 2013, 18:52
Град: Бургас

Re: Креатин

  0     Мнениеот sacrum на 20 Юли 2015, 12:38

Може ли да се пие кафе или енергийна напитка с таурин и кофеин когато пиеш креатин, какво ще кажете по въпроса? Чух, че не били много съвместими!
Аватар
sacrum
 
Мнения: 8
Регистриран на: 12 Юли 2015, 23:00
Град: РУСЕ

Re: Креатин

  0     Мнениеот faro на 20 Юли 2015, 14:09

До ден днешен върлува въпросът, дали едновременният прием на креатин и кофеин е проблем. В следващите редове ще се опитаме да отговорим на този въпрос.

Години наред кафето и в частност кофеинът се смятаха за силни диуретици (вещества, които дехидратират тялото).

Тъй като креатинът се нуждае от добра хидратация на клетките, а и самите клетки работят оптимално, само когато са добре хидратирани, изводът за много хора беше, че кафето и креатинът се изключват взаимно.

Проблемът е, че през последните 10-15 години редица научни изследвания показват точно обратното – кофеинът не пречи на креатина, поне не и в общия случай.

Изследване от Великобритания от 2002 г. ясно показва, че приемът на ударна доза кофеин (5 мг на кг телесно тегло) преди тренировката по никакъв начин не пречи на действието на креатина, след като мускулите са били достигнали пълна наситеност след зареждаща фаза.

Кофеинът дори подобрява резултатите на тестваните хора.

В друго американско изследване заключенията са, че дехдратиращият ефект от кофеина и водата е почти еднакъв и ежедневният прием на кофеин в нормални дози не оказва влияние върху хидратацията и електролитния баланс.

Още едно британско изследване, в което е разгледана научната литература за периода 1966-2002 г. показва, че приемът на високи дози кофеин (минимум 250-300 мг) увеличава обема на урината краткосрочно, но само при хора, които не са приемали кофеин в продължение на поне няколко дни.

При хора, които редовно приемат кофеин, се получава адаптация и дехидратиращият ефект намалява значително.

Все пак монетата има две страни. Белгийско изследване от 1966 г. показва, че ежедневният прием на високи дози кофеин (около 450 мг или 7-8 чаши кафе) пречи на на оптималното действие на креатина.

По въпроса за комбинацията на креатин и кофеин има и други изледвания, както и за дехидратиращия ефект от кофеина, но няма да ви губим времето с тях, тъй като резултатите се припокриват с тези, които вече споделихме.

В заключение можем да ви посъветваме да не се притеснявате от приема на кафе/кофеин и креатин.

Нормални дози като 2-3 кафета дневно няма да попречат на ефекта от креатина.

Ако все пак приемате много високи дози кофеин (около 400 мг дневно), на първо място помислете как да намалите това количество до нормални и полезни за тялото дози. Креатинът може да добавите след това.





Информацията е взета от: http://www.bb-team.org
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Креатин

  0     Мнениеот vilkata на 20 Юли 2015, 17:53

sacrum написа:Може ли да се пие кафе или енергийна напитка с таурин и кофеин когато пиеш креатин, какво ще кажете по въпроса? Чух, че не били много съвместими!

Говорих с трениора ми и до колкото разбрах са спрели да внасят Bolt.Съветвам те да се насочиш към Animal pymp това е най доброто което съм пил след Bolt.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта