Най-големият сайт за бойни спортове

       

Хранителни Добавки в тийнеджърска възраст

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Re: Хранителни Добавки в тийнеджърска възраст

  0     Мнениеот Meto на 16 Фев 2012, 21:28

niksan1 братле не мисля ,че ще му е нужно още от сега креатин . Не че е вреден, просто смятам ,че може да го вземе по натам. И лично аз ако бих взел креатин бих си взел някаква матрица (лично мое мнение)... Пробвал съм от монохидрата, но да ти кажа занимавка си е , особено с тия зареждащи дози ,на които за 1 седмица половината опаковчица ти свърши и да не говорим ,че по цял ден се тъпчеш с вода и някакви бързи въглехидрати(декстроза или .. ) за по-добър прием.. Дори нямах апетит.. А и задържа вода в мускулите ... Не ,че не действа, просто аз лично бих си взел матрица (както и направих)..

Сега в момента пия Сел Мас (пак на БСН - да не кажете ,че им права реклама :D , просто ми харесват продуктите) и съм доволен ... В него има няколко вида креатин , дори и глутаминче ;)
Да не говорим ,че и вода не задържа :))) .. Но всеки сам си решава... Все пак добавките са само за да помогнат до известна степен ...

А тъкмо се сетих, като гледам ,как сте го насочили момчето за комплекси , СТАВА... Дори аз бих си взимал протеина дда е нещо като Синтата .. Тя има БЦАА . Ще се вържат идеално . Едно ,че те храни през по-голямата част от деня,ми и звечерта като удари една доза преди лягане цяла нощ те държи... Но това автора ще си го реши , едно от към пари ,второ от към желание ... Все пак каквото и да си вземеш няма да сбъркаш :) ...

Айде поздрави от мен :)
Този който е готов да умре или победи,рядко търпи поражение !
Meto
Meto
 
Мнения: 45
Регистриран на: 14 Май 2011, 20:14
Град: Plovdiv/Velingrad

Re: Хранителни Добавки в тийнеджърска възраст

  0     Мнениеот niksan1 на 16 Фев 2012, 23:36

монохидрата братле си е най-доказаната формула на креатина, отделно че при много хора (аз съм един от тях) е и единствената даваща адекватни резултати (минах през селмас, сайз он, в момента съм на грийнмаг и вече се заричам след като го довърша повече грешни пари за скъпи креатинови матрици няма да троша, при мен не работят добре) другото което е че зареждащите дози вече са в историята, моното се приема равномерно по 5/10 гр дневно в зависимост от личното тегло, при някои задържа леко вода, при други не толкова (аз съм от тях) но точно това че хидратира мускулната клетката повече, спомага за нейното по-добро изхранване и реален растеж на по-късен етап. п.п: преди лягане - никакви пудри а обезмаслена извара! много по-евтина, богата на бцаа и освен това се усвоява с 2 часа по-бавно от най-бавния протеин на прах (казеина), 6 часа за пудрата срещу 8 часа за изварата ;)
niksan1
niksan1
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Ное 2011, 00:53
Град: Sofia

Re: Хранителни Добавки в тийнеджърска възраст

  0     Мнениеот Thief1019 на 17 Фев 2012, 01:49

ОФТОПИК

... само ще ви кажа да видите тези снимки

REG PARK - роден много преди да има каквито и да е протеини и химии (1928)
ето и малко снимки когато е бил на 20-30 това значи че годината ще е около 1950
http://www.bodybuilding.com/fun/images/2007/drobson321c.jpg
http://www.t-nation.com/img/photos/2008/08-098-training/image002b.jpg
http://www.schwarzenegger.it/mro/park/rp43.jpg

и това го е постигнал с много труд и без никакви добавки и лайна ... защо минавате по лесния начин който е бърз и въпреки че дава резултати ти руши здравето ... тренирайте си и яжте нормална храна те резултатите ще дойдат ...

той е измислил тренировката 5x5 ... почнете я нея и за 6-7-8 месеца ще качите супер много маса без грам добавки или химия ... 10 кила ви гарантирам за 10 месеца че ще качите маса а отделно дето лежанката ви ще стане над 100 кила ако в момента не е ... и даже изискванията като правиш маса не са толкова големи както когато правиш релеф така че ще ви е по лесно ... правите докъто сметнете че сте доволни , чистите и това е ... баси лигльовците един чист не остана тука ... поровете се за 5x5 тренировка ... щом аз мога за ~7 месеца да кача 10 кила без добавки и да изчистя сланината значи и вие можете ... МЕСО , ЯЙЦА , БАНАНИ това ви е протеина заебете ги добавките ...

кой ва знае вас правите сигурно упражнения за релеф и си викате що нямам маса... не мисля че 7 месеца са много че да искате "по-бързи резултати" ...
Thief1019
Thief1019
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Апр 2011, 03:51
Град: asd

Re: Хранителни Добавки в тийнеджърска възраст

  0     Мнениеот Spoil на 17 Фев 2012, 03:04

Thief1019 написа:ОФТОПИК

... само ще ви кажа да видите тези снимки

REG PARK - роден много преди да има каквито и да е протеини и химии (1928)
ето и малко снимки когато е бил на 20-30 това значи че годината ще е около 1950



Не знам нищо за този човек и начинът му на тренировка ,но виж това за стероидите- "Clinical trials on humans, involving either oral doses of methyltestosterone or injections of testosterone propionate, began as early as 1937".А реални сведения за използването на тестостерон с цел физическо надмощие- "The development of muscle-building properties of testosterone was pursued in the 1940s, in the Soviet Union and in Eastern Bloc countries such as East Germany, where steroid programs were used to enhance the performance of Olympic and other amateur weight lifters."(wikipedia)

Относно автора - прочети какво значат определенията ектоморфен ,ендоморфен ,мезоморфен и ще си отговориш на много въпроси.
Аватар
Spoil
 
Мнения: 41
Регистриран на: 23 Ное 2009, 21:19

Re: Хранителни Добавки в тийнеджърска възраст

  0     Мнениеот niksan1 на 17 Фев 2012, 04:57

Thief1019 написа:ОФТОПИК

... само ще ви кажа да видите тези снимки

REG PARK - роден много преди да има каквито и да е протеини и химии (1928)
ето и малко снимки когато е бил на 20-30 това значи че годината ще е около 1950
http://www.bodybuilding.com/fun/images/2007/drobson321c.jpg
http://www.t-nation.com/img/photos/2008/08-098-training/image002b.jpg
http://www.schwarzenegger.it/mro/park/rp43.jpg

и това го е постигнал с много труд и без никакви добавки и лайна ... защо минавате по лесния начин който е бърз и въпреки че дава резултати ти руши здравето ... тренирайте си и яжте нормална храна те резултатите ще дойдат ...

той е измислил тренировката 5x5 ... почнете я нея и за 6-7-8 месеца ще качите супер много маса без грам добавки или химия ... 10 кила ви гарантирам за 10 месеца че ще качите маса а отделно дето лежанката ви ще стане над 100 кила ако в момента не е ... и даже изискванията като правиш маса не са толкова големи както когато правиш релеф така че ще ви е по лесно ... правите докъто сметнете че сте доволни , чистите и това е ... баси лигльовците един чист не остана тука ... поровете се за 5x5 тренировка ... щом аз мога за ~7 месеца да кача 10 кила без добавки и да изчистя сланината значи и вие можете ... МЕСО , ЯЙЦА , БАНАНИ това ви е протеина заебете ги добавките ...

кой ва знае вас правите сигурно упражнения за релеф и си викате що нямам маса... не мисля че 7 месеца са много че да искате "по-бързи резултати" ...

братле, коментарът ти е толкова наивен, невеж и глупав като разсъждения, че много се зачудих дали въобще да отговарям... 1-во по времето на Рег Парк може да е нямало интратренировъчни продукти с хидролизиран протеин и аминокиселини с разклонена верига, но е имало СТЕРОИДИ! 2-ро никой не е казал че добавките превъзхождат твърдата храна по някакви други качества, освен удобството! само че за мен удобството е много важно, защото 110-те ми кг имат нужда от 5 000 калории ежедневно и то от правилни храни, имаш ли идея как се поглъща толкова твърда храна всеки божи ден, при все това че освен да я готвя и да я ям, все пак трябва и да работя??? и ето тук идват на помощ добавките - 2,5 дози гейнър с мляко = 200 гр протеин и над 3000 калории! ето че понякога удобството на хранителните добавки е от ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ! 3-то - това че ти си качил 10 кг за 7 месеца за един е нищо, за друг обаче е непосилно, да си чувал случайно за генетика??? за нивото на миостатин-а в кръвта? усещам че започвам да ти говоря на чужд език и затова спирам...
niksan1
niksan1
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Ное 2011, 00:53
Град: Sofia

Re: Хранителни Добавки в тийнеджърска възраст

  0     Мнениеот Sunrise на 17 Фев 2012, 12:00

niksan1 написа:монохидрата братле си е най-доказаната формула на креатина, отделно че при много хора (аз съм един от тях) е и единствената даваща адекватни резултати (минах през селмас, сайз он, в момента съм на грийнмаг и вече се заричам след като го довърша повече грешни пари за скъпи креатинови матрици няма да троша, при мен не работят добре) другото което е че зареждащите дози вече са в историята, моното се приема равномерно по 5/10 гр дневно в зависимост от личното тегло, при някои задържа леко вода, при други не толкова (аз съм от тях) но точно това че хидратира мускулната клетката повече, спомага за нейното по-добро изхранване и реален растеж на по-късен етап. п.п: преди лягане - никакви пудри а обезмаслена извара! много по-евтина, богата на бцаа и освен това се усвоява с 2 часа по-бавно от най-бавния протеин на прах (казеина), 6 часа за пудрата срещу 8 часа за изварата ;)


Съгласен съм за монохидрата може би най-добрата добавка, Ноември месец бях 78 кг сега съм 86 за тези 3 месеца съм изпил към 1кг монохидрат. като 1 месец спазвах диета за качване. Никкави болки нито във бъбреци нито коремни спазми.Абсолютно нищо за сметка на положителните му ефекти.Направо не мисля да го спирам никога вълшебно нещо е това :)
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Хранителни Добавки в тийнеджърска възраст

  0     Мнениеот Meto на 17 Фев 2012, 13:32

Оспамихме малко темата ама както е тръгнало...

Никсан бралте аз не казвам ,че монохидрата е "преебан" или не върши работа ,просто аз лично предпочитам матрица, мое мнение, макар,че може моното да е по-добрия вариант ..

А и като го пих , съм пил единствено една опаковка 250 гр мисля ,че беше ... Точно за 3 седмици.. естествено няма и как да го усетя , така ,че не ме разбирай погрешно ,че съм твърдо против монохидрата...

Наистина пак дори да се потретя , истината е в ЯДЕНЕТО... Каквото и да правиш , се иска як хранителен режим, разумна почивка, и с времето резултатите ще дойдат ;) ... Това .. няма какво да спамим темата на човека...


Смятам ,че той разбра от какво има нужда, а за добавката той сам ще си реши дали да си купи или да я кара в момента на храна ... Това чисто и просто личен избор...

Айде .. Поздрави :))
Този който е готов да умре или победи,рядко търпи поражение !
Meto
Meto
 
Мнения: 45
Регистриран на: 14 Май 2011, 20:14
Град: Plovdiv/Velingrad

Предишна

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта