Най-големият сайт за бойни спортове

       

Optimum Nutrition Gold Standart 100% Whey

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Optimum Nutrition Gold Standart 100% Whey

  0     Мнениеот боксьор на 13 Фев 2012, 20:43

Споделете мнение за този протеин.Тези,които са го консумирали доволни ли са от ефектите ?
боксьор
боксьор
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Яну 2012, 19:27
Град: София

Re: Optimum Nutrition Gold Standart 100% Whey

  0     Мнениеот Nikolay на 13 Фев 2012, 21:12

Доста добър избор за суроватъчен протеин, но трябва да напишеш, какво точно целиш да постигнеш.
ММА.BG
Аватар
Nikolay
 
Мнения: 130
Регистриран на: 28 Юли 2008, 23:06

Re: Optimum Nutrition Gold Standart 100% Whey

  0     Мнениеот боксьор на 13 Фев 2012, 21:24

Допълнително захранване на мускулите и най-вече покачване на мускулна маса.Тренирам 6 дни в седмицата,комбинирам кардио тренировки,с тренировки за сила и тренировки за маса.Така не натоварвам прекомерно дадена мускулна група.Консумирам много млечни и месни продукти,обаче няма как човек да яде САМО месо..старая се колкото по-често мога да консумирам различни храни,но съдържащи месо.Не винаги става,затова има дни,в които се храня с храни,съдържащи основно въглехидрати,като например картофи с ориз.И точно в тези дни мисля,че е хубаво да пия от протеина за да може да приемам допълнителен белтък.
боксьор
боксьор
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Яну 2012, 19:27
Град: София

Re: Optimum Nutrition Gold Standart 100% Whey

  0     Мнениеот Nikolay на 13 Фев 2012, 21:33

Насочи се към протеиновите матрици, а не суроватъчните.
ММА.BG
Аватар
Nikolay
 
Мнения: 130
Регистриран на: 28 Юли 2008, 23:06

Re: Optimum Nutrition Gold Standart 100% Whey

  0     Мнениеот боксьор на 13 Фев 2012, 21:34

Добре,но все пак защо ? Целта ми е покачване на мускулна маса,а въпросният протеин осигурява това.
боксьор
боксьор
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Яну 2012, 19:27
Град: София

Re: Optimum Nutrition Gold Standart 100% Whey

  0     Мнениеот rck8888 на 13 Фев 2012, 22:07

Щом искаш да правиш мускулна маса най-добрият вариант за теб са аминокиселинните добавки. Суроватъчните протеини са по-различни като структура и не биха могли да ти осигурят всичко необходимо, а отделно на ръка е факта, че съдържанието на мазнини в тях е огромно, така че главно от тях натрупваш холестерол. Аминокиселините на някои добри марки ти гарантират съответно съдържание и следователно можеш да разчиташ на добър материал заедно с храната, която ядеш за да се развиваш.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Optimum Nutrition Gold Standart 100% Whey

  0     Мнениеот titoblex на 14 Фев 2012, 10:20

rck8888 написа:Щом искаш да правиш мускулна маса най-добрият вариант за теб са аминокиселинните добавки. Суроватъчните протеини са по-различни като структура и не биха могли да ти осигурят всичко необходимо, а отделно на ръка е факта, че съдържанието на мазнини в тях е огромно, така че главно от тях натрупваш холестерол. Аминокиселините на някои добри марки ти гарантират съответно съдържание и следователно можеш да разчиташ на добър материал заедно с храната, която ядеш за да се развиваш.


Какво означава, че главно от тях ще натрупа холестерол, би ли обяснил, това добре ли е или е зле и защо.
Силата зависи от вида знания, които притежаваме.
Аватар
titoblex
 
Мнения: 186
Регистриран на: 17 Сеп 2009, 23:33
Град: dimitrovgrad

Re: Optimum Nutrition Gold Standart 100% Whey

  0     Мнениеот nerozavar на 14 Фев 2012, 11:30

Леуле майко, все си мисля, че вече няма нищо тъпо което да ме изненада и се появи това с холестерола. Нищо лично. Сега сериозно. Казаха ти матрица защото суроватъчния протеин се пие преди и след тренировка. Ако искаш да си допълниш протеиновия прием през деня по-скоро ще ти е от полза матрицата. Аз съм фен на суроватъчния протеин както ти казах а през деня просто си хапвам нормално, не се тъпча. На оптимум въобще не съм фен, някои хора много го харесват. По-скоро е до организъм.
nerozavar
nerozavar
 
Мнения: 131
Регистриран на: 31 Яну 2010, 20:12
Град: София

Re: Optimum Nutrition Gold Standart 100% Whey

  0     Мнениеот Sunrise на 14 Фев 2012, 14:44

Мазнини в суроватъчен протеин??? lol
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Optimum Nutrition Gold Standart 100% Whey

  0     Мнениеот oho на 14 Фев 2012, 15:34

Принципно в някои протеини има наситени мазнини, но в повечето случаи те са толкова малко, че не е притеснително. Лекарите препоръчват, ако имаш висок холестерол или има фамилен проблем свързан с него, да ограничиш дозите.

Ако пиеш суроватъчния протеин като добавка към храненето е ок. Ако искаш да качиш маса, може би е наистина по-добре да заложиш на матриците с разлчни протеини и да си вземеш и аминокиселини за преди и след тренировка за по-бързо възстановяване на мускула.

Белтъчини има не само в месото, така че не е нужно всеки ден да ядеш месо. Виж в изварата, ядките, яйцата...
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Следваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта