Най-големият сайт за бойни спортове

       

Протеин или аминокиселини или БЦА .....?

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Re: Протеин или аминокиселини или БЦА .....?

  0     Мнениеот niksan1 на 11 Дек 2011, 07:32

Sunrise написа:
niksan1 написа:
Sunrise написа:По-добре хвани да нацепиш един кубик дърва на баба ти не се занаимавай с тия неща


още един мъдрец и гений неземен...



ти нещо голям разбирач се извади да коментираш кой какъв виначе си тъп като Гъз ама важното е акъл да даваш


ами то веднага се вижда кой е тъп като гъз, човека пита какъв суплемент да избере за да се възстановява най-добре и да напредне в спорта, ти му казваш да цепи дърва... хем си пълен глупак, хем се и засягаш като ти го кажат и тръгваш да обиждаш. в моите очи щеше да бъдеш смешен ако не беше жалък, айде със здраве ;)
niksan1
niksan1
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Ное 2011, 00:53
Град: Sofia

Re: Протеин или аминокиселини или БЦА .....?

  0     Мнениеот niksan1 на 11 Дек 2011, 08:03

kubika написа:Е щом ми е некоректен въпроса, за което се извинявам , да попитам какво трябва да пия като искам да правя маса и сила , а пък правя двуразови тренировки?


защо да ти е некоректен въпроса? бях отговорил на онзи дипломиран разбирач, не на теб. значи на първо място са ти храненето и спането! (8-10 часа здрав сън!!!) увеличи храната с 20-30% като калории спрямо това което ядеш когато поддържаш тегло, и си я раздели на минимум 5 приема през деня. за да изграждаш мускули са ти необходими 2-2.5-3 гр белтъчини на кг лично тегло, (от животински произход са с по-добър аминокиселинен профил и са по-подходящи) така че трябва и да подбираш какво ядеш. отваряш една таблица със съдържание на храните, проверяваш цените, и според финансите с които разполагаш си сглобяваш хранителен режим който хем да ти върши работа, хем да ти е по вкуса за да можеш да го изпълняваш, а не да се мъчиш с някои храни които не понасяш. когато изпълниш всичко това, чак тогава идва реда на суплементите, защото все пак те са добавки а не основа. най-ефективните суплементи за покачване на тегло и сила са аминокиселини с разклонена верига (бцаа), комплексни аминокиселини, креатинова матрица (хубаво е да съдържа и бета аланин, защото перфектно се допълва с креатина за подобряване на силата и силовата издръжливост), протеин и азотен бустер (за да има реална файда трябва да съдържа по-малко стимуланти на нервната система и повече работещи съставки). подредил съм ги по значение както аз ги виждам, стигаш толкова напред в редицата, колкото ти позволяват финансите, но започваш най-напред от бцаа-то и го взимаш по време на тренировка. най-важното - натурални мускули се правят бавно, 1-1,5-2 кг средно на месец да качваш е в общи линии максимума на който е способен средностатистическия организъм, ако търсиш по-бързи резултати с повече рискове, препаратите са други, а аз не съм запознат с тях и не мога да ти помогна. :)
niksan1
niksan1
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Ное 2011, 00:53
Град: Sofia

Re: Протеин или аминокиселини или БЦА .....?

  0     Мнениеот JonJones на 11 Дек 2011, 09:56

относително е много
Аватар
JonJones
 
Мнения: 646
Регистриран на: 22 Юли 2011, 16:40
Град: Бургас

Re: Протеин или аминокиселини или БЦА .....?

  0     Мнениеот kubika на 11 Дек 2011, 15:25

Благодаря за съвета , вече ми стана ясно. :)
kubika
kubika
 
Мнения: 17
Регистриран на: 14 Фев 2011, 01:40
Град: Stara Zagora

Предишна

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта