Най-големият сайт за бойни спортове

       

Късни тренировки + хранителен режим

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Късни тренировки + хранителен режим

  0     Мнениеот Ufighter на 21 Юли 2011, 13:16

Здравейте,

От скоро тренирам ММА на Васил Левски, но часът на провеждане на тренировки ме обърква от към изграждането на правилен хранителен режим и се нуждая от напътствие и помощ. Тренировките се провеждат почти всяка нощ от 21:00 и свършват в 22:20, но обикновенно оставам до 22:40-22:50 и се прибирам вкъщи към 23:20. Понеже съм във фаза на сваляне на 10-ина килограма и изчистване на мазнини от тялото си, като също така искам да запазя и оформя някаква мускулна маса се чудя кои храни са най-подходящи за възстановяване на организма след прибиране от интензивна тренировка в този късен час. Идеята ми е, че малко след като се прибера си лягам да спя и не искам да ям нещо преди това, което да ми пречи да свалям необходимите килограми. Какво точно мога да хапвам преди да заспя, което да отговаря на целите които съм си поставил (за правилно сваляне на килограми и възстановяване на организма).

Вторият ми въпрос е какво мога да ям 1-2 часа преди тренировка за да получа максимално количество енергия, като отново не пречи на изчистването от мазнини. Предполага се че ще го ям въпросното нещо към 19:00-20:00 часа. Благодаря ви предварително за отговорите и помощта. Само да вметна че не съм фен на изкуствените хранителни добавки, протеини и тн... - става въпрос за нормална храна.
Ufighter
Ufighter
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Юли 2011, 12:50
Град: Sofia

Re: Късни тренировки + хранителен режим

  0     Мнениеот nerozavar на 21 Юли 2011, 16:10

Ами след като не си фен на добавките преди тренировка можеш да хапнеш някакъв плод. Макар, че аз при такива режими по-скоро предпочитам да избягвам всякакви въглехидрати и преди и след тренировка си хапвам повечко протеин. Примерно извара и пилешко с домат.
nerozavar
nerozavar
 
Мнения: 131
Регистриран на: 31 Яну 2010, 20:12
Град: София

Re: Късни тренировки + хранителен режим

  0     Мнениеот granik на 21 Юли 2011, 21:43

Не че искам да те обезкуража ,но цялата работа както си я подхванал е обречена. Сигурно си млад и имаш време сега ,но после в живота те чака работа, жена и деца и тия вечерни тренировки просто ги забрави. Ако искаш да стааваш професионален спортист режима на трениране ти е неправилен, ако пък си аматьор спортист ще идържиш на този режим най много година. Така ,че трябва да си решиш какво искаш -да отслабнеш и да си във форма или да си професионалист и да изкарваш кинти от спорта. Ама което и да избереш трябва да смениш режима на тренировките, защото просто не можеш да издържиш повече от няколко месеца на тези вечерни тренировки. Това е мое мнение и може въобще да не го взимаш впредвид.
granik
granik
 
Мнения: 157
Регистриран на: 12 Окт 2010, 00:57
Град: Варна

Re: Късни тренировки + хранителен режим

  0     Мнениеот montey на 17 Ное 2011, 18:53

Не съм напълно съгласен с теб. Аз лично тренирах на същото място повече от година.
Иначе като цяло си прав, вечерните тренировки не са много на оферта, защото тялото ти има нужда от поне едни 2 часа след тренировката, за да си отпочине нормално. Съня ти също няма да е ползотворен ако се наядеш по-малко от 2 часа преди да си легнеш.
Щом искаш да сваляш, според мен най-добре след тренировка наблегни на протеините и пий повечко вода за да не се дехидратираш.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Късни тренировки + хранителен режим

  0     Мнениеот Qk на 17 Ное 2011, 23:35

Според мен изяж две кисели млека след тренировката(или едно,както си прецениш) и някакъв плод например.
Последна промяна Qk на 18 Ное 2011, 12:23, променена общо 1 път
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

Re: Късни тренировки + хранителен режим

  0     Мнениеот icodanev на 17 Ное 2011, 23:57

Не знам тия отговори дали помагат или пречат, но моя съвет е по-различен. Фен или не на хранителните добавки ти си длъжен да ги ползваш при такъв режим. Хранителните ензими и стомашните киселини рязко забавят функцията си след 19ч. (или да го кажем след падане на слънцето). Аз отскоро тренирам като теб и вечерям след 22ч. и мисля, че това е самоубийство. Решил съм да се храня 3 пъти на ден- в 8, в 12 и в 16ч. Тренировката е в 19ч. и веднага след нея само един суроватъчен протеин, който ще се разгради за 20-30 мин. Това е решението според мен за вечерните тренировки.
Плод преди тренировка или кисели млека след това е някаква импровизация.
Аватар
icodanev
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Май 2011, 22:30
Град: Велико Търново

Re: Късни тренировки + хранителен режим

  0     Мнениеот montey на 01 Дек 2011, 00:07

Защо да е импровизация? Киселите млека са богати на протеини и помагат много. Не съм сигурен, обаче дали не се разграждат по-бавно в организма отколкото суроватъчния протеин, което може би е лошото в случая.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Късни тренировки + хранителен режим

  0     Мнениеот psypilot на 01 Дек 2011, 13:19

Ако става въпрос за храната, която се консумира след вечерни тренировки, желателно е веднага след тренировката да се приеме някакъв плод (например банан), а 10-15 минути след това - суроватъчен протеин (в зависимост от нуждите).
Това за слънцето не знам как го измислихте, но когато организмът ти свикне на подобен режим, няма почти никаква разлика.
Българче завинаги !
Аватар
psypilot
 
Мнения: 118
Регистриран на: 02 Окт 2009, 20:28
Град: Бургас


Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron