Най-големият сайт за бойни спортове

       

Тест за поносимост към храни

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Тест за поносимост към храни

  0     Мнениеот oho на 13 Юли 2011, 10:36

Чудя се дали да не си направя такъв тест за да оптимизирам малко резултатите от храненето. Но ми е интересно вие на какво мнение сте за тези тестове и по-специално за този безкръвния. Имали ли сте наблюдения или ваши познати дали са си правили и дали са доволни?

Общо взето идеята на теста до колкото знам е, че организмите на хората са различни и не във всеки храната се обработва по един и същи начин и остава доста необработена и застояла храна. Целта на теста е да покаже кои храни най-бързо се разграждат и усвояват от организма на даден човек и той да наблегне именно на тях и да избягва другите.

Общо взето тестовете са два вида - чрез взимане на кръв и май чрез хомеопатично изследване.

Ако вие сте чували нещо за това чудо или имате наблюдения ще се радвам да споделите - заслужава ли си парите или е поредната модерна глупост?
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Тест за поносимост към храни

  0     Мнениеот g0sh на 13 Юли 2011, 10:40

Да не прозвучи като реклама, но потърси в гууглето "Радост и радост". На мен ми направиха тоя хранителен режим.. и докато го спазвах действаше.
Аватар
g0sh
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Яну 2009, 17:18
Град: Бургас

Re: Тест за поносимост към храни

  0     Мнениеот oho на 13 Юли 2011, 11:40

Какво ще рече действаше, кажи малко повече, че ми е интересно ;) Плюс това аз питам за тест за поносимост към храна, а не за диета.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Тест за поносимост към храни

  0     Мнениеот JELLYFISH на 13 Юли 2011, 13:48

Чувал съм за подобни изследвания... гледах и едно предаване където се казваше че това какви храни трябва да ядеш в голяма степен зависело от кръвните групи.... за 0 - предимно месни продукти (тя се води "номадкса" кръв), за А - зърнени изделия, тестени храни, зеленчуци и т.н. (тя била кръвта на "земеделците") за Б и АБ не ги помня много много, но аз съм А и без месо на масата не мога! Но като цяло това ми звучи като някоя глезотийка.... всеки организъм изразходва приблизително еднаква енергия за разграждане на месо, хляб, шоколад, риба . и да има разлики ще са минимални..... а ако ядеш Мс'Доналдс - то просто няма какво да го разгради това нещо ... както си го изял така ще го изсереш!
JELLYFISH
JELLYFISH
 
Мнения: 88
Регистриран на: 30 Апр 2011, 21:56
Град: Varna

Re: Тест за поносимост към храни

  0     Мнениеот g0sh на 13 Юли 2011, 15:47

Не е точно така, щото някои храни ги изкарваш в течно състояние :) ако ме разбираш ...
Аватар
g0sh
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Яну 2009, 17:18
Град: Бургас

Re: Тест за поносимост към храни

  0     Мнениеот Батенце на 14 Юли 2011, 20:38

Вега тест е най-известния такъв и е доста верен ,ако се спазва. Приятелката ми свали доста килограми така.
Батенце
Батенце
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Яну 2011, 00:04

Re: Тест за поносимост към храни

  0     Мнениеот oho на 14 Юли 2011, 21:39

Именно на този мислех да отида, доволна ли е?
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Тест за поносимост към храни

  0     Мнениеот Батенце на 15 Юли 2011, 00:20

Доволна е да. Мисля, че цената му падна до 30 лв. в момента, така ,че момента е изгоден.
Батенце
Батенце
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Яну 2011, 00:04

Re: Тест за поносимост към храни

  0     Мнениеот g0sh на 15 Юли 2011, 00:43

Писал съм ти некви щуротии на ЛС. Ама по-добре ходи на вега теста, по-тънкана е явно :)
Аватар
g0sh
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Яну 2009, 17:18
Град: Бургас

Re: Тест за поносимост към храни

  0     Мнениеот oho на 15 Юли 2011, 11:20

Да, видях ги нещата, мерси g0sh ;) Иначе може би след време ще си направя експеримента да отида на вега, кръвен и още един начин за определяне на храните, да видим дали ще съвпаднат помежду си и с моите лични наблюдения.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Следваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта