Най-големият сайт за бойни спортове

       

Възстановяване след тренировка.

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Възстановяване след тренировка.

  0     Мнениеот montey на 20 Юни 2011, 00:28

Искам да ви попитам какво ядете/пиете след тренировка за възстановяване и коя според вас е най-добрата комбинация едновременно за възстановяване и качване на мускулна маса?
Едното , за което съм чел е веднага след тренировка Глутамин и 20-30 мин след това протеинов шейк. Наскоро обаче разглеждах магазина на сайта и ми направи впечетление, че гейнърите съдържат почти всичко необходимо за възстановяване и се зачудих дали това не е по-удачен вариант. Споделете опита си, мисля че ще е полезен не само на мен.

ПП: Говоря за тренировки по бойни изкуства, не за фитнес.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Възстановяване след тренировка.

  0     Мнениеот racko1 на 20 Юни 2011, 02:47

Амино преди и след тренировка и някво гейнърче си земи за масата. Иначе аминото ти е за по-бързо възтановяване. Аз по принцип не съм фен на добавките, камо ли на химията. Предпочитам с храна. Ям като животно по цял ден, ходя да тренирам и не ми се лепят никакви мазнини.85 кила съм в момента, 186 съм висок и смятам, че с храна можеш пак да си постигнеш добри резултати.
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: Възстановяване след тренировка.

  0     Мнениеот nerozavar на 20 Юни 2011, 10:28

Единственото от което съм видял някакъв кяр е протеинов шейк и един банан след тренировка. Другото всичко е от храненето.
nerozavar
nerozavar
 
Мнения: 131
Регистриран на: 31 Яну 2010, 20:12
Град: София

Re: Възстановяване след тренировка.

  0     Мнениеот Aramis на 20 Юни 2011, 11:28

Една от малкото смислени теми напоследък.
Както казаха и момчетата преди мене-всичко е от храната. Аз не съм фен на химията. Яж стабилно. Протеиновите шейкове също вършат добра работа.
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.-Лао Дзъ
Аватар
Aramis
 
Мнения: 456
Регистриран на: 08 Яну 2009, 01:41
Град: София

Re: Възстановяване след тренировка.

  0     Мнениеот montey на 20 Юни 2011, 11:55

За храната доста съм чел тука в сайта, но тренировките са ми доста далеч от вкъщи и имам поне час път докато се прибера до нас. Иначе трябва да нагъвам в градския транспорт :D
За това съм избрал по-лесния вариант - добавките.
Четох, че креатина също помагал много за по-бързото възстановяване след тренировка, но досега не съм пил никога.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Възстановяване след тренировка.

  0     Мнениеот a4o1992 на 20 Юни 2011, 14:17

Аминокиселините са за бързо възстановяване.
И нека силата бъде с теб.
Аватар
a4o1992
 
Мнения: 44
Регистриран на: 09 Дек 2010, 17:17

Re: Възстановяване след тренировка.

  0     Мнениеот Smexuran на 20 Юни 2011, 14:22

Хапни малко шоколад или два банана веднага след тренировка , а вкъщи се нахрани. Добавки не съм вземал , мился си обаче по пътя на логиката , че един протейнов шейк може да помогне. Ако не тренираш дву или три-разово или не работиш успоредно на тренировките може да се възстановяваш добре и с храната.Вземи си някой прост суплемент , не мисля че ще ти е в щета , но понякога не се налага.
Smexuran
Smexuran
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Авг 2010, 22:49
Град: Ботевград

Re: Възстановяване след тренировка.

  0     Мнениеот Strikeforce на 20 Юни 2011, 22:13

Аминокиселините комбинирани с пълноценна храна са много добро решение :)
За да станеш шампион, бий се още един рунд.
Аватар
Strikeforce
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Юни 2011, 19:13
Град: Пловдив

Re: Възстановяване след тренировка.

  0     Мнениеот българиец на 08 Мар 2012, 01:34

Преди тренировка не се яде поне около два часа. 30-40 минути преди започването й може някакви добавки, зависи какво целиш, затова не уточнявам, както и след нея. Но най-важното след тренировка и изобщо е правилното хранене, пак според целите. И почивката. Мускулът расте, когато почива, тялото се възстановява също тогава - по време на сън.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37


Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта