Най-големият сайт за бойни спортове

       

Мюсли! + храни за кардио тренировки

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Мюсли! + храни за кардио тренировки

  0     Мнениеот savag3 на 17 Юни 2011, 20:31

Какво мислите за мюслито? Полезно ли е, вредно ли е? Хубаво ли е да се приема по време на кардио тренировка (тоест в дните когато правиш кардио)?

Какви храни трябва да се приемат по време на кардио? Четох в сайта статия, в която пишеше, че след тренировка е хубаво да се приемат домати, диня, череши , защото подпомагат изгарянето на мазнини. Аз живея в къща и имаме градина тъй, че набавянето на зеленчуци не ми е проблем.

Аз лично съм си замислил по време на кардио да се храня така:
Сутрин - ставам и закусвам с мюсли.
След сутрешното кардио и упражненията за корем хапвам череши, домати, грозде или диня ( ще гледам да разнообразявам. Ще гледам да не се чувствам гладен (понеже бях чел някъде че е важно по време на кардио да не стоиш гладен.
След другата ми тренировка привечер отново ще хапвам някакви зеленчуци. Ще намаля употребата на хляба.
Ако ще ям картофи то те ще са варени и така....

Полезно ли е да се ядат храни, които са ГОТВЕНИ в олио? (като картофени кюфтета и т.н.)
savag3
savag3
 
Мнения: 218
Регистриран на: 07 Сеп 2010, 23:48
Град: Крумовград

Re: Мюсли! + храни за кардио тренировки

  0     Мнениеот va4kata на 18 Юни 2011, 00:24

Ами мюслито като закуска не ми се вижда добър върянт освен ако не искаш да свалиш 10-15 кг. :D ако искаш релеф недей толкова строго смисъл ти пак ограничавай вредната храна ,но закуската е най-важна по скоро за вечеря защото ти през нощта няма да се натоварваш(освен ако не си с приятелката си ;) ) а и гледам бокс тренираш енергия ти трябва за закуска може
2 сварени яйца
1 домат
100 г. сирене
месо или някакво пушено
1 препечена филийка(само ако другото не ти стигне)
Дано да съм помогнал поздрави !!!
va4kata
va4kata
 
Мнения: 68
Регистриран на: 10 Юни 2011, 00:21
Град: велико търново

Re: Мюсли! + храни за кардио тренировки

  0     Мнениеот hardstyler на 18 Юни 2011, 11:21

Мюслито е богато предимно на въглехидрати и малко белтъчини.В моя режим закуската ми е 150гр. мюсли 6 белтъка. и един плод сутрин си гладен добре е да има съотношение от протеин и въглехидрати. За кардио можеш да приемеш 50гр. мюсли и малко мляко и си добре.Ако имаш въпрос за храната питай. :)
hardstyler
hardstyler
 
Мнения: 41
Регистриран на: 25 Май 2010, 23:34

Re: Мюсли! + храни за кардио тренировки

  0     Мнениеот savag3 на 18 Юни 2011, 12:38

Благодаря ви за отговорите. Ако имате някакви предложения, давайте.
savag3
savag3
 
Мнения: 218
Регистриран на: 07 Сеп 2010, 23:48
Град: Крумовград

Re: Мюсли! + храни за кардио тренировки

  0     Мнениеот hardstyler на 18 Юни 2011, 14:28

Колко си висок и колко килограми си и си кажи целите може да ти дам примерен режим за твоя случей,ако с във фаза чистене влез тук http://www.bb-team.org/articles/910_ots ... z1PYVJj2TB :)
hardstyler
hardstyler
 
Мнения: 41
Регистриран на: 25 Май 2010, 23:34

Re: Мюсли! + храни за кардио тренировки

  0     Мнениеот savag3 на 24 Юли 2011, 18:47

hardstyler написа:Колко си висок и колко килограми си и си кажи целите може да ти дам примерен режим за твоя случей,ако с във фаза чистене влез тук http://www.bb-team.org/articles/910_ots ... z1PYVJj2TB :)

62 килограма и съм висок 1, 70 см. Ще се радвам да ми изготвиш програма!

Сегашната ми е такава:
- ставам отивам да бягам, правя си тренировката за корем и веднага след това хапвам 1/4 диня!
- след 2-3 часа отново 1/4 диня
- след още 2-3 часа домати + краставици, но не ги смесвам в салата понеже трябва да слагам олио , а то е калорично.
- малко преди да излезна навън хапвам 1/4 диня или някакъв зеленчук или плод
- вечерта ям овесени ядки + прясно мляко = овесена каша, защото са бавни въглехидрати и така не ми се налага сутринта да закусвам преди да ходя да бягам

Моля някой да коментира диетата ми ^^
savag3
savag3
 
Мнения: 218
Регистриран на: 07 Сеп 2010, 23:48
Град: Крумовград

Re: Мюсли! + храни за кардио тренировки

  0     Мнениеот frankshamrock на 25 Юли 2011, 05:53

Още преди хиляди години ,древните мъдреци са казали -
"Закуската я изяж сам , обяда го сподели с приятел ,а вечерята я дай на врага си"

Относно темата , мога да кажа ,че за кардио тренировка ,организма има нужда от бързи и бавни въглехидрати.При физическо и кардио натоварване ,освен преди лягане,организма има нужда от постоянна консумация на въглехидрати през целия ден.
Според мен най-богатата храна на въглехидрати и витамини са овесените ядки. Мюсли ,както и плодовете са бързи въглехидрати,което не е достатъчно
Аватар
frankshamrock
 
Мнения: 232
Регистриран на: 07 Мар 2009, 06:22
Град: pomorie

Re: Мюсли! + храни за кардио тренировки

  0     Мнениеот savag3 на 25 Юли 2011, 09:17

frankshamrock написа:Още преди хиляди години ,древните мъдреци са казали -
"Закуската я изяж сам , обяда го сподели с приятел ,а вечерята я дай на врага си"

Относно темата , мога да кажа ,че за кардио тренировка ,организма има нужда от бързи и бавни въглехидрати.При физическо и кардио натоварване ,освен преди лягане,организма има нужда от постоянна консумация на въглехидрати през целия ден.
Според мен най-богатата храна на въглехидрати и витамини са овесените ядки. Мюсли ,както и плодовете са бързи въглехидрати,което не е достатъчно

Ами то в мюслито има и овесени ядки :S разликата е че в мюслито може да е със сушени плодове(което е по-вкусно и има 3,4г мазнини 53,6 въглехидрати) и то може да е с ядки ( 10, 6г. мазнини, 53,6 въглехидрати и не е яак толкова вкусно)

Ако може предложи някаква диета за карди. Аз в момента освен кардио нищо други не правя....
savag3
savag3
 
Мнения: 218
Регистриран на: 07 Сеп 2010, 23:48
Град: Крумовград


Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron