Най-големият сайт за бойни спортове

       

Натрупване на маса по естествен начин

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Натрупване на маса по естествен начин

  0     Мнениеот mitegelev на 11 Фев 2011, 20:10

Здравейте на всички!Искам да попитам как мога да добия 10-15кг маса.196см 80кг съм сега.Хапвам редовно и то по много.Немога да натрупам килограми Защо?Нов съм във форума и моля обяснете ми :oops:
mitegelev
mitegelev
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Фев 2011, 19:41
Град: Sofiq

Re: Натрупване на маса по естествен начин

  0     Мнениеот Sunrise на 11 Фев 2011, 20:13

Във сайта има доста статии със диети и упражнения потърси и ще получиш отговор.
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Натрупване на маса по естествен начин

  0     Мнениеот hardstyler на 11 Фев 2011, 22:56

hardstyler
hardstyler
 
Мнения: 41
Регистриран на: 25 Май 2010, 23:34

Re: Натрупване на маса по естествен начин

  0     Мнениеот racko1 на 11 Фев 2011, 23:42

Аз ще те посъветвам, понеже от личен опит знам как за месец и половина качих 10 килограма без никакви химии, мазнотии и т.н. 186 см. съм, бях 81 кг. и ги направих над 90.. (но това беше преди 1 година, а вече съм спрял всякакви упражнения различни от бокса и за това съм си пак към 82-3кг.) На ден ядях по 5-6 пъти ! Само пилешко месо, прясно мляко, яйца, корънфлейкс, препечени филийки, риба, варени картофи, ориз и още такива богати на белтъчини храни. И НИКАКВИ МАЗНИНИ И ВЪГЛЕХИДРАТИ ! Бях си зел само едни аминокиселини и това беше единствената добавка която приемах.. Тренирах всеки ден и то не във фитнес ами вкъщи и по лостовете в двора на близкото училище. Като се има в предвид, че и аз като тебе дълго време съм се мъчил и вайкал защо ям и тренирам и не мога да кача, но като го направих това после не само аз бях удивен но и хора с които не съм се виждал от 1-2 месеца ме гледаха с ококорени очи и всеки викаше "с кво се зобиш бе".. бях си станал бая голем :) Та това е то, ако искаш да качиш мускулна маса прави както аз ти казах и забрави всякакви вафлички и мазнотийки ;)
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: Натрупване на маса по естествен начин

  0     Мнениеот granik на 12 Фев 2011, 00:13

racko1 написа:Какви вафли, какви мазнотии, я спрете да говорите глупости, че туко виж ви послушал.. Той пита как да натрупа мускулна маса, а не сланини.. Аз ще те посъветвам, понеже от личен опит знам как за месец и половина качих 10 килограма без никакви химии, мазнотии и т.н. 186 см. съм, бях 81 кг. и ги направих над 90.. (но това беше преди 1 година, а вече съм спрял всякакви упражнения различни от бокса и за това съм си пак към 82-3кг.) На ден ядях по 5-6 пъти ! Само пилешко месо, прясно мляко, яйца, корънфлейкс, препечени филийки, риба, варени картофи, ориз и още такива богати на белтъчини храни. И НИКАКВИ МАЗНИНИ И ВЪГЛЕХИДРАТИ ! Бях си зел само едни аминокиселини и това беше единствената добавка която приемах.. Тренирах всеки ден и то не във фитнес ами вкъщи и по лостовете в двора на близкото училище. Като се има в предвид, че и аз като тебе дълго време съм се мъчил и вайкал защо ям и тренирам и не мога да кача, но като го направих това после не само аз бях удивен но и хора с които не съм се виждал от 1-2 месеца ме гледаха с ококорени очи и всеки викаше "с кво се зобиш бе".. бях си станал бая голем :) Та това е то, ако искаш да качиш мускулна маса прави както аз ти казах и забрави всякакви вафлички и мазнотийки ;)

При тоя метаболизъм ,който го има колегата с проблема , ми се струва че малко трудно ще качи маса с препечени филийки и рибка с ориз. Трябват си мазни и калорични храни и много фитнес с тежки дискове и малко повторения. Бялата мечка е най-масивния хищник, защото хапва тюленска мас, а не здравословни бамбукови стръкове като пандата.
granik
granik
 
Мнения: 157
Регистриран на: 12 Окт 2010, 00:57
Град: Варна

Re: Натрупване на маса по естествен начин

  0     Мнениеот racko1 на 12 Фев 2011, 01:16

Както казах вече и моят метаболизъм също е много бърз и каквото и колкот да ям нищо не ми се лепи ;) Замисли се, аз до сега не съм чувал за културист който да похапва мазнички храни или пък пастички пълни със захар, шоколад и сметана :) колкото до масивната полярна мечка за която говоришм, тя разчита на яденето на тюленова мас за да натрупва подкожни мазнини, които да я пазят от студа и най-вече от плуването в ледените води на океана, а не да прави мускули ;)
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: Натрупване на маса по естествен начин

  0     Мнениеот oho на 12 Фев 2011, 02:04

Това с вафлите и т.н. беше много прекалено изказване. Хубаво е да се приемат мазнини и въглехидрати, но има голямо значение какви точно. Вафли и сладоледи вечер е пълно безумие, затова и изтрих коментарите. В сайта действително има доста материали по темата за хранене и качване на килограми. Прочети и си направи изводите, а каквото не ти е ясно, попитай тук и ще ти бъде обяснено.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Натрупване на маса по естествен начин

  0     Мнениеот mitegelev на 13 Фев 2011, 01:22

Еми турдно ще ми е само тези храни да си хапвам lol .Но имайте в предвид че вкъщи имам прекалено много работа и то тежка отделно и малко фитнес(домашни условия) някой приятели смятат че от работата немога да натрупам килограмите.Някой други съвети??Мерси на отзовалите се
mitegelev
mitegelev
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Фев 2011, 19:41
Град: Sofiq

Re: Натрупване на маса по естествен начин

  0     Мнениеот granik на 13 Фев 2011, 02:01

[quote="oho"]Това с вафлите и т.н. беше много прекалено изказване. Хубаво е да се приемат мазнини и въглехидрати, но има голямо значение какви точно. Вафли и сладоледи вечер е пълно безумие, затова и изтрих коментарите. В сайта действително има доста материали по темата за хранене и качване на килограми. Прочети и си направи изводите, а каквото не ти е ясно, попитай тук и ще ти бъде обяснено.[/quot

Интересното е ,че повечето хищници лъвове,тигри,акули и т.н. ядат в повечето случаи късно вечер ,пък не съм забелязал да са дебелаци. Тази теория за вредното нощно ядене не мисля че е научно доказана и е много пресилена.
granik
granik
 
Мнения: 157
Регистриран на: 12 Окт 2010, 00:57
Град: Варна

Re: Натрупване на маса по естествен начин

  0     Мнениеот oho на 13 Фев 2011, 02:15

Теорията не е толкова с нощното ядене, колкото до това, че като се наядеш и след това си легнеш да спиш, храната не може да се усвои правилно.

А идеята на диетите, в които не се приемат въглехидрати след 18:00 се състои най-общо казано в това, че ако приемаш такива въглехидрати (енергия) ти не можеш да ги изразходиш адекватно, защото вечер се отпускаш и не си толкова активен като през деня. Ако тренировките са ти късно вечер е друга работа. А за сладките работи вечер е просто абсурд да говорим. Виж захарта (която е олицетворение на простите въглехидрати) какво ти прави с тялото и какъв ефекти би имала особено вечер... Баш научно доказано си е ;)

По темата - яж качествена храна и я приемай правилно. Хапвай по малко, но често. Можеш да имаш три основни хранения за през деня, като между тях вкарваш по-малки допълнителни захранвания. Приемай всички нужни вещества, това не са само протеини, въглехидрати и мазнини. И освен това тренирай. Натоварвай тялото ти, за да се нуждае то от по-здрава мускулатура и да си я изгради. Има тренировки за маса в сайта, в зависимост от това, от колкото време тренираш.

Можеш да се поинтересуваш и от твоята основна метаболитна скорост (ОМС, на английски BMR). С тази формула можеш да изчислиш колко калории са ти нужни за да си поддържаш, намалиш или увеличиш теглото. И като се споменават калории, се има предвид от качествена храна, качествено месо, плодове, зеленчуци и т.н. Има теми за храненето, цял раздел със статии...

И освен това е хубаво да потърсиш има ли подобна тема вече във форума, преди да пускаш каквото и да е като нова тема, защото имам чувството, че съм ги писал повечето от тези неща вече тук.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Следваща

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron