Най-големият сайт за бойни спортове

       

Хранене

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Хранене

  0     Мнениеот mart1nezZ на 25 Сеп 2008, 08:11

Спазвате ли някакъв режим на хранене и ако да какво представлява той? Гледате ли да подбирате храната, която ядете или не, a ако да, на каква храна наблягате по-честичко?
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Хранене

  0     Мнениеот oho на 25 Сеп 2008, 10:51

Сутрин се стремя да хапна поне по два пъти и то въглехидратни храни като - овесени ядки, сладки работи, мед и т.н.

По обяд хапвам по-сложни въглехидрати - ориз със зеленчуци, варени картофи, ала-бала.

Следобяд пак хапвам сладки работи, а за вечеря се стремя нещо с протеини като консерва риба тон или пък сложни въглехидрати.

Опитвам се да ям по-често, но по-малки порции. Разбира се, това е утопичното меню, което рядко съвпада с това, което ям през целия ден, но се стремя да е така.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Хранене

  0     Мнениеот spanky на 28 Сеп 2008, 16:39

Не си налагам някакви сериозни хранителни навици. Единственото за което следя е каква енергия ми дава храната и колко тя е качествена. Не се тъпча с junkfood, ям основни храни и не прекалявам с не толкова полезните неща. Въпроса е енергията която получаваш да е качествена - сложни въглехидрати, растителни мазнини, достатъчно белтъчини и аминокиселини. От къде ще си ги набавиш и по кое време на деня не е от голямо значение, ако спортуваш активно.
- Дядо, к'во е т'ва?
- Сини сливи.
- Що са червени?
- Щот' са зелени.
Аватар
spanky
 
Мнения: 414
Регистриран на: 24 Авг 2008, 11:21
Град: София

Re: Хранене

  0     Мнениеот PowerHammer на 06 Окт 2008, 17:26

Аз се стремя да приемем повече протеини, отколкото въглехидрати. Отделно гледам протеините да са през целия ден, бавните въглехидрати гледам да ги ям до обяд, докато бързите преди или след тренировката.Абе с други думи като в културизма.
PowerHammer
PowerHammer
 
Мнения: 10
Регистриран на: 06 Окт 2008, 17:18
Град: Vraca/Blagoevgrad

Re: Хранене

  0     Мнениеот bassplayer на 08 Окт 2008, 15:52

важно е храненето да става редовно, особено след пбръщане на щанга 5 по 10 повторения ми е все тая какво ям-само чакам да се докопам до манджа с хляб и почвам
Няма вредни дози - има неподходящи хора !!!
Аватар
bassplayer
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Окт 2008, 14:49
Град: Стара Загора

Re: Хранене

  0     Мнениеот Nord на 09 Окт 2008, 09:12

Откакто започнах да обръщам внимание на тялото си, ходейки от година и нещо на фитнес, някак си естествено започна да ми пука и с какво се тъпча. В посока на това да не се тъпча. Най-вече с хляб и картофи и други нишестета гадни.
Закусвам обикновено с кисело мляко, с това и вечерям, като гледам да ям ядки за сила, а основното ми ядене е на обяд, когато наблягам на месото. Ям главно млечни продукти, често купувам извара и я плюскам независимо от блудкавия й вкус, по-скоро липсата на вкус. Плодовете поради някаква причина не ми се отразяват добре, с изключение на гроздето и ягодите. Когато докопам риба - плюскам. И никакъв хляб, опитвам се количеството хляб, което ям, да е не-повече от един хляб на седмица, в редките случаи, когато съм забравил да си купя кисело мляко и си правя некви сандвичи. Вопще - мерилото за храната съм си самият аз.
Nord
Nord
 
Мнения: 126
Регистриран на: 07 Сеп 2008, 14:00
Град: Sofia

Re: Хранене

  0     Мнениеот Логрус на 03 Яну 2009, 15:18

До преди година ядях като добро прасенце всичко и по много. Откакто ми влезе мухата за НВД, започнах да променям малко по малко хранителните си навици. Първо спрях да ям хляб, после го докарах до два хляба на месец (тук филийка, там филийка) . В крайна сметка хляб ям само по кръчмите, ако съм си поръчал супа или нещо със сос ... утопизъм в действие lol

Оказа се, че със сладките работи ми е по-трудно. Успях без проблеми да изкарам един месец без трохичка хляб, баничка, сандвичи или каквото там тестено се сетите, но без шоколадовите десерти не изтраях, на следващия месец. Контролирам се, но примерно ноември и декември му изтървах края и хранителния ми режим отиде в кофата.
Не пия безалкохолни различни от чиста вода и мнооого рядко сокче, кафе или чай.
Бира не пия от година някъде.
Най-много ме мъчи от всичко обяда, добре, че около офиса ми има подходящи кръчми , където за 5 лв. можеш да се наядеш с готвена храна.
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Хранене

  0     Мнениеот Proud на 10 Мар 2009, 20:44

Принципно се старая да наблягам на високовъглехидратни храни с по възможност по-висока калоричност. Поради ествеството на работата ми рядко успявам да обядвам 2 дена в един и същи час на едно и също място. Затова основното ми хранене е сутрин като гледам да погълна каквото успея да си побера в устата и да го сдъвча lol
Слагам 2 протеин бара по джобовете на горнището и заминавам.
Вечер се старая да хапвам малко и по възможност по леки храни - някоя салатка ,ръфна малко от пилето на грил което съм взел на връщане от работа и че така.
За пиенето не пия алкохол ,не е за мен този занаят.
От газираното изключително много се надувам и след една количка на някое кафе имам чувството че ще се цепна по шевовете и затова наблягам на натурални сокове и минералната вода.
Витамините гледам да си ги набява по възможност от плодове а не от разтворимият вариант.
По конкретно нищо не мога да кажа точно като продукт защото нямам ден със ден еднакви
Аватар
Proud
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Мар 2009, 17:53
Град: Стара Загора


Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта