Най-големият сайт за бойни спортове

       

За триене

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

За триене

  0     Мнениеот strikeman на 27 Авг 2010, 17:51

Здравейте! Казвам се Мартин и съм на 15 години. Харесват ми бойните спортове и реших да се запиша на кикбокс или киокушин. В крайна сметка реших да отида на 2рото. Моля, който е тренирал или знае да ми даде няколко съвета..да ми обясни в какво се състоят тренировките.
Малко съм притеснителен и страхлив и ми се ще да премахна този мой недостатък. Имало е случай в които са ме унижавали, защото съм кротък и не обичам да се бия на улицата. Ходил съм на спаринг с приятели, но тогава съм друг човек, защото не ме е страх и се отпускам и мога да кажа че мога да се бия, колкото е възможно за нетрениращ човек. Моля не подминавайте темата ми и ми обяснете повече за това бойно изкуство и колко време ми трябва за да напредна
Последна промяна strikeman на 12 Сеп 2011, 11:27, променена общо 1 път
Аватар
strikeman
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Авг 2010, 12:12
Град: Sofia

Re: Киокушин карате..въпроси

  0     Мнениеот oho на 27 Авг 2010, 20:40

Няма лошо да си кротък, но е нормално да се защитаваш, когато някой посяга срещу теб. Така че нека това, че си кротък, не ти служи като оправдание, когато някой те напада.

Карате или кик-бокс - няма значение, тренирай го за удоволствие, за удовлетворяването и увереността, която ти носят тренировките, а не за да биеш наред по улицата. Добре си се насочил към тези спортове, защото ще си разменяте удари с различни партньори и ще видиш, че не си от стъкло. С времето като станеш по-добър, ще си по-умел и на улицата, като знаеш как да повалиш човека срещу теб (тъй като си го правил хиляди пъти в залата) спека няма да ти е толкова голям, коткото е сега, предполагам.

По мое мнение в каратето напредваш по-бавно но зависи и къде го тренираш. Кик-бокса доста по-бързо те запознава с основните удари и това как да се пазиш. Но това е мое мнение, на всеки човек му допадат различни бойни изкуства, така че се отдай на това, което ти харесва.

Никой не може да ти каже колко бързо ще напреднеш - това зависи от самия теб. Бъди постоянен и отдаден на тренировките и сам ще усетиш постиженията си. Просто ако го правиш, го прави защото ти харесва, а не защото си мислиш, че ще стане някакво чудо като тренираш боен спорт.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Киокушин карате..въпроси

  0     Мнениеот theaxemurder1997 на 28 Авг 2010, 18:20

лошо няма да си кротък ама ако някой ти посяга ще се биеш не е чак толкова лошо човек трябва да се защитава тренировкити по кйокушин се състоят от 1-загрявка след тва ако ще се готвиш за състезание ще играеш спаринг ако за колан ще тренираш кихон след тва ако има чували в залата 10 минути ще удряте на чувала след тва разспускаш и тва е нямя да съжеляваш ако се запишеш
и кикбокса е същото така че няма значение





i fight for my self and i fight because i love to fight
theaxemurder1997
theaxemurder1997
 
Мнения: 55
Регистриран на: 06 Фев 2010, 22:47
Град: Sofia,Bulgaria

Re: Киокушин карате..въпроси

  0     Мнениеот psycho на 28 Авг 2010, 19:15

theaxemurder1997 написа:и кикбокса е същото така че няма значение



Има разлика между тренировката по Карате и Кик-бокс.

В кик-бокс-а (както и във всеки друг спорт) се започва със загрявка.После бой със сянка и скачане на въже,след това спаринги условно и свободно или чувал (тренерите избират кога какво да е) и накрая обща физическа подготовка. (която я има и в каратето)


В кик-бокса няма колани,така че няма да те учат на кати и кихони. ;)
There are two kinds of people: ones that are trying to build their future and ones that are trying to rebuild their past.
Аватар
psycho
 
Мнения: 169
Регистриран на: 07 Авг 2009, 14:41
Град: София

Re: Киокушин карате..въпроси

  0     Мнениеот strikeman на 28 Авг 2010, 20:15

благодаря много за отговорите :) само да попитам още нещо - какво са "кихоните"?
Аватар
strikeman
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Авг 2010, 12:12
Град: Sofia

Re: Киокушин карате..въпроси

  0     Мнениеот theaxemurder1997 на 28 Авг 2010, 22:10

да правиш разни удари във въздуха тва най го мраза когато се подготвям да си зема друг пояс





i fight for my self and i fight because i love to fight
theaxemurder1997
theaxemurder1997
 
Мнения: 55
Регистриран на: 06 Фев 2010, 22:47
Град: Sofia,Bulgaria

Re: Киокушин карате..въпроси

  0     Мнениеот psycho на 28 Авг 2010, 22:37

Кихона е нещо като боя със сянка на каратистите,само че в повечето случаи стоиш на 1 място.
There are two kinds of people: ones that are trying to build their future and ones that are trying to rebuild their past.
Аватар
psycho
 
Мнения: 169
Регистриран на: 07 Авг 2009, 14:41
Град: София

Re: Киокушин карате..въпроси

  0     Мнениеот nerozavar на 30 Авг 2010, 10:16

Кихона се състой от стойки, блокове и различни движения имитиращи бой с противник/ци. Но те са чисто с тренировъчен характер и не се използват в реална ситуация нито в спаринг. Има много обяснения защо се изучават, за мен основната полза от тези упражнения е тренирането на стабилизиращите мускули около ставите, които отговарят за правилното движение и координацията. Иначе една тренировка протича според периода на трениране (дали е преди състезание или преди изпит за степен).
nerozavar
nerozavar
 
Мнения: 131
Регистриран на: 31 Яну 2010, 20:12
Град: София

Re: Киокушин карате..въпроси

  0     Мнениеот MrBone на 30 Авг 2010, 12:43

С кихон показваш на изпитващите доколко си усвоил и усъвършенствал техниките. Също така умението да ги комбинираш в изпълнение с различни позиции, други удари и блокове.
MrBone
MrBone
 
Мнения: 38
Регистриран на: 09 Юли 2010, 00:10

Re: Киокушин карате..въпроси

  0     Мнениеот strikeman на 30 Авг 2010, 13:13

благодаря много за мненията и информацията..остават ми 5 часа до първата тренировка :) ако не се лъжа това е единствената тема за киокушин, така че може да пишем и други неща за това страхотно изкуство..
Аватар
strikeman
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Авг 2010, 12:12
Град: Sofia

Следваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта