Най-големият сайт за бойни спортове

       

Тренировките в Карате

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Тренировките в Карате

  0     Мнениеот hitman на 30 Юни 2010, 13:25

Здравейте!
Искам да попитам трениращите карате във форума нещо. Аз съм на 21 години и никога не съм тренирал бойни изкуства, също така съм в ужасно слаба физическа форма(ако щете вярваите две лицеви опори не мога да направя).Наскоро обаче реших че е време да се стегна малко и да се запиша да тренирам нещо(карате например).
Та въпроса ми е може ли някой с няколко изречения да ми опише как протича една тренировка по карате? В смисъл има ли минимален шанс да се справям или вече ми е късно(21 години едвали ще се науча тепърва да правя шпагат) и само ще се излагам. Дали треньора ще каже примерно "хайде сега за загрявка 20 лицеви" и аз съм до тука.Знам че то не става от веднъж и няма да е лесно и че трябва постоянство, но все пак искам да знам как горе-долу протича една тренировка.Какво се прави(освен различните удари) и т.н.
И без ирония моля не може всички да са машини :) все пак по-добре късно отколкото никога.
hitman
hitman
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Юни 2010, 13:10

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот Wolf4431 на 30 Юни 2010, 13:51

Не е късно просто трябва да уведомиш преподаващия какви са ти целите.Една примерна тренировка започва винаги със загрявка (няколко обиколки бягане,патешко ходене) ,след което има разтягания ,зависи от деня има или упражнения на отделни удари или ката.Естествено присъстват и лицевите опори ,коремните преси ,но никой няма да те насилва.Колкото можеш в дадения ден толкова,но с постоянство за около месец ,два сигурно ще стигнеш до 20 вместо сегашните 2 .Не се отказвай,в началото е най-трудно ,когато свикнеш с нетърпение ,ще чакаш тренировките :)
Wolf4431
Wolf4431
 
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Юни 2010, 21:58
Град: Pazardjik

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот mart1nezZ на 30 Юни 2010, 13:53

Като ти чета мнението, за мен вече си се отказал.

Първо, треньора за загрявка няма да ти каже 20 лицеви, най-малкото защото това не е никаква загрявка.

Второ, тренировките не са леки, но за да можеш да направиш две и повече лицеви си трябва постоянство. Също така, щом си прекрачил прага на залата, никой за нищо няма да ти се смее или да ти се подиграва.

Всичко останало си зависи само и единствено от теб. Вместо да питаш по форума "как протича дадена тренировка", ела и виж сам. Да ти кажа, това е първото нещо, което трябваше да направиш, а именно, да се разходиш до залата.
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот nerozavar на 30 Юни 2010, 14:06

Виж сега. В началото нито някой ще ти се смее, нито пък и да те накарат да направиш 100 лицеви ти ще успееш. Просто със времето ще се стегнеш. Иди в някоя зала, погледай и почвай. Много е тъпо да се извиняваш със възраст. Аз започнах на 20 и си думкам доста сериозно, няма да стана световен шампион ама това не ме спира да се боря всеки ден да съм машина.
nerozavar
nerozavar
 
Мнения: 131
Регистриран на: 31 Яну 2010, 20:12
Град: София

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот hitman на 01 Юли 2010, 00:05

Не че съм се отказал от сега, просто исках да знам дали ще ставам за смях още от началото.Може би е някакъв комплекс, защото преди време бях доста пълен,даже да си кажа дебел и бая подигравки съм отнесъл.Е тогава се стегнах и за четери месеца свалих 23 килограма, но не това е темата на разговор.
hitman
hitman
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Юни 2010, 13:10

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот nerozavar на 01 Юли 2010, 09:50

Това ти казвам. Никой няма да ти се смее, всички сме почнали отначало :) .Даже всеки който мине ще ти помогне, ще ти даде акъл, ще те насочи. Такива са ни отношенията и като цяло в бойните изкуства.
nerozavar
nerozavar
 
Мнения: 131
Регистриран на: 31 Яну 2010, 20:12
Град: София

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот alexelguapo на 01 Юли 2010, 15:33

Hitman, тренировките по карате, към които си се насочил, независимо дали е традиционно или киокушин, са идеален избор за човек, който до момента не се е занимавал с бойни изкуства и спортове. На тези тренировки, независимо кой е треньора, никой няма да тръгне да те бие. По принцип в карате инструктажа е застъпена най-леката форма на бой (спаринг). При него ти се дава възможност да упражниш научените технически умения в учебен бой. Изключение прави киокушин стила, но при него ударите са основно в трупа, а главата трябва да я пазиш само от краката на противника. Щом имаш проблеми с теглото - това е много добро решение за един мъж. Хем се учиш да се защитаваш, хем работиш за кондиция и тонус. Физическите упражнения, които са задължителна част от всяка тренировка по карате, ще ти донесат точно това. По-нататък, ако проявиш желание, и разбира се ако покажеш добри възможности(двигателна хармония) и резултати, би могъл да се насочиш към други по-комплексни бойни спортове, в които можеш да се биеш повече, с участието на цялото тяло и при пълен контакт (но за това се иска яко дупе и да ти идва от вътре). Така и правят повечето каратисти - след като стигнат определено ниво или пробват друго или просто се усъвършенстват обикаляйки залите. Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави!
Аватар
alexelguapo
 
Мнения: 72
Регистриран на: 05 Авг 2009, 23:12
Град: Варна

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот hitman на 01 Юли 2010, 17:07

Благодаря ви за отговорите.Насочих се към шотокан и ще потърся каде има клубове горе долу близко до нас.
hitman
hitman
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Юни 2010, 13:10

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот theaxemurder1997 на 01 Юли 2010, 17:56

кйокушина е много по добър от шотокана честна дума
theaxemurder1997
theaxemurder1997
 
Мнения: 55
Регистриран на: 06 Фев 2010, 22:47
Град: Sofia,Bulgaria

Re: Тренировките в Карате

  0     Мнениеот BogomilStankov на 29 Ное 2011, 13:28

theaxemurder1997 написа:кйокушина е много по добър от шотокана честна дума


Типичен коментар на хлапе,което има още доста да учи.
Литър пот спестява 4 литра кръв.

http://www.youtube.com/watch?v=lsSC2vx7 ... plpp_video
Аватар
BogomilStankov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Ное 2011, 20:11
Град: Варна

Следваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта