Най-големият сайт за бойни спортове

       

Имам въпрос какво да започна.

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Имам въпрос какво да започна.

  0     Мнениеот Denk1 на 13 Яну 2019, 20:31

Здравейте, любител съм от може би 2-3 години на бойните спортове и мисля, че е време сериозно да започна да тренирам такъв спорт. Бях започнал с ММА за година и половина, но както се досещате нямах основата, научих само видовете удари няколко събараня и ключа, но на спаринг бях много зле и изпитвах страх, който мисля, че го превъзмогнах последно време, защото наблегнах повече на спаринги. На 15 години съм тежа около 65-70 килограма и съм 1,70-75 висок. С кой спорт е най-добре да започна?
Denk1
Denk1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2019, 20:26
Град: Sofia

Re: Имам въпрос какво да започна.

  0     Мнениеот lutador на 18 Апр 2019, 09:35

Здрасти. По принцип преди да започнеш с ММА е хубаво да имаш някаква основа, но не е задължително. Би ти било по-лесно просто да влезнеш в нещата. Това е плюса. Страха може би идва от годините ти и от липсата на опит в бойните спортове и на самочувствие. Не се притеснявай, ще претръпнеш. Всичко идва с времето и с натрупания опит. Според мен е най-добре да продължиш с ММА. Най-комплексния спорт е това и от него може най-много да научиш. Не знам в кой клуб си тренирал, но и това е важно. Щом за година и половина си научил само базовите неща значи треньора не ти е обръщал достатъчно внимание.
Успех!
Аватар
lutador
 
Мнения: 53
Регистриран на: 13 Авг 2014, 22:12
Град: София


Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron